Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 23:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Jutro to lepiej udaj sie do kośćioła :) a nie próbki pobieraj, a co do mocznika to jak jest zimno to lepiej go nie stosować bo on potrzebuje ciepła aby sie rozpuścić

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 04:23
  •  

#2962 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 16 marzec 2013 - 23:50

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie bardzo mało śniegu, miejscami zupełnie gołe pola. Na szczęście w nocy do -6 tylko. Ale od wtorku ma ładnie dosypać i teraz zastanawiam sie czy rozsypać cos w poniedziałek przed spodziewanym śniegiem. Jak zasypie to niewiadomo ile trzeba bedzie czekać aż stopnieje. Co o tym sądzicie?

#2963 Share rolnik58

rolnik58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 11:24

Rzepak i nawożenie [połączone] a ja czekałem i czekałem wrescie wczoraj wieczorem posypałem po 330 kg saletrosanu na rzepak był mróz wiec ciagnik nic sie nie zapadał ale leżało też jeszcze troche sniegu jakies 3 cm miejscami ale naco to już czekać myśle zobaczymy czas pokaże mam nadzieje ze jak zacznie sie snieg topic to mi ten saletrosan rzepaku nie przypali

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2964 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 17 marzec 2013 - 20:34

Rzepak i nawożenie [połączone] Zdazyłem zarówno do kościoła jak i na pole:) Nie pamietam tak długiej zimy...

#2965 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Pewnie jeszcze dluższych dozyjesz..a za 5-6 lat juz pamietal tej nie bedziesz..

#2966 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Powalona ta pogoda u nas dowaliło w 1-dzien więcej śniegu niż przez całą zimę , teraz ciepło wszysto sie topi w nocy - 17 wczoraj było a od wtorku ma być cieplutko i znowu powrót zimy chyba w moich okolicach to nawóz rozsypiemy w połowie kwietnia.

Dla tego mocznik chce zastosować w 2 dawce jak już sie ociepli

#2967 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 marzec 2013 - 22:32

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie tez za tydzien ma byc 3 dni gdzie w nocy ma byc -10 a w ciagu tygodnia znowu solidny opad sniegu!! toż to bedzie koniec marca. To nie jest normalne. I mam dylemat czy siac ten saltrosan czy czekac i za tydzien siac w oststnie nocne przymrozki.

#2968 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Nikt w Polsce nie wie jaka bedzie pogoda za 2 dni a wy sie juz martwicie końcem marca :)

:) :)

#2969 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 00:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak to nie wiem masz szereg portali długoterminowych po obejrzeniu 10 stronek mozna sobie cos wywnioskowac ja tak robie od dłuzszego czasu i wszystko sie sprawdza tak jak koledzy z góry pisza ma sie troche ocieplic a potem znowu pare mroznych nocy rowniez nie wiem co robic z nawozami.

#2970 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 07:14

Rzepak i nawożenie [połączone] To siej w te mrozy co przyjdą na koniec tygodnia. Ja tak może zrobię jak nie dosypie śniegu i ten co jest to stopnieje, planowałem siać koło 10 a wyszło jak wyszło, przecież rzepak nie patrzy na kalendarz i że kwiecień to musi mieć parę nowych liści :)
Z tymi wiosnami jest jak mówicie - w tamtym roku przed 20 zacząłem siać i było już ładnie sucho ale dwa lata temu na początku kwietnia. Tak samo ze żniwami w tamtym, roku zaczęło się 20 któregoś lipca a dwa lata temu dokładnie 4 sierpnia. Jak są mrozy to nie ma co siać ale jak widać ich koniec to.... (tak jak ma być w nast. tyg.) i nie mówię tu o małych przymrozkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 12:53

Rzepak i nawożenie [połączone] za tydzien w sobote mysle pojechac i wysiac beda mrozy tylko pytanie czy stopnieje mi snieg w tym tygodniu zobaczymy dziwna wiosna w tym roku

#2972 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 14:31

Rzepak i nawożenie [połączone] Najgorzej będzie jak w następne mrozy spadnie troche śniegu i będzie biało a potem przyjdzie odwilż bez nocnych przymrozków chociaż do -5 (o tej porze może już tak być).
Ja i tak nie żałuję że nie posiałem, akurat u mnie ze 3 dni słońca i można wjechać.

#2973 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 15:44

Rzepak i nawożenie [połączone] dziś posiana pierwsza dawka na rzepak

#2974 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 15:58

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas juz widac efekty 1 dawki danej 2 tygodnie temu przed mrozami

#2975 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 16:08

Rzepak i nawożenie [połączone] To spoko bo u mnie zaspy po 100cm wiec dobrze że nie siane bo nie było sensu. a mrozy nic mu nie zrobiły

Edytowany przez Marcin91, 18 marzec 2013 - 20:51.
cytowanie poprzedniego posta

#2976 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 16:44

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas wlasnie te rzepaki jakies dziwne sie zrobily po tych mrozach cale pola sa biale

#2977 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 18 marzec 2013 - 18:28

Powalona ta pogoda u nas dowaliło w 1-dzien więcej śniegu niż przez całą zimę , teraz ciepło wszysto sie topi w nocy - 17 wczoraj było a od wtorku ma być cieplutko i znowu powrót zimy chyba w moich okolicach to nawóz rozsypiemy w połowie kwietnia.

Dla tego mocznik chce zastosować w 2 dawce jak już sie ociepli

Witaj w klubie mam sytuację identyczną do Twojej, ale cóż zrobić taki uroku tegoż biznesu :D po prost trzeba mieć nadzieję, że po tym ochłodzeniu następnym już kolejnego niestety nawrotu zimy nie będzie...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2978 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 18 marzec 2013 - 20:20

Rzepak i nawożenie [połączone] właśnie może ta pogoda jest normalna, wszyscy w ciągu ostatnich lat przyzwyczaili się do wczesnych wiosen, przecież z czegoś to wynika że ta zima trwa do 21 marca i nie mysle tylko o dniu równemu nocy, ciekawe jak to było w latach 70 , 80

#2979 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Tym co już rzepaki rosną po rozsianiu nawozu to kombajny muszą stac w pogotowiu.Ale nie ma co
się stresować czas pokaże. Tym co siali nawoz na początku marca lub jeszcze w lutym to wnioski
wyciagną sami.Najlepiej to jest samemu się przekonać.Po dzisiejszej lustracji rzepakow nawoz
jeszcze troche poczeka.Snieg sypie urlop się przedłuża,na pogode nie mamy wpływu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2013 - 20:46

U nas juz widac efekty 1 dawki danej 2 tygodnie temu przed mrozami