Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:57

hehe no nie jestem z pierwszej łapanki to wiem co trzeba dostarczyć roslinie wiem że na jesieni poszło polifoski 6 25o kg trochę słabizna ale dobrze ze chociaż tyle ja juz rzuciłem teraz na wiosnę yara complex 200 kg i 400 kg saletrosanu póżniej pójdzie jeszcze 250-300 saletry no i dolistnie jazda\
na szkodniki mam chloropiryfos (dursban , pyrinex) cypermytryne (ammo) i proteusa
z fungicydów na pierwszy zabieg tilmor(tebu +protiokonazol) drugi pictor(strobi +boskalid) ewentualnie syrius(tebu)+ acanto(strobi)

ale czy to sie opłaci na tej nowej glebie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 19:28
  •  

#2942 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 23:00

hehe no nie jestem z pierwszej łapanki to wiem co trzeba dostarczyć roslinie wiem że na jesieni poszło polifoski 6 25o kg trochę słabizna ale dobrze ze chociaż tyle ja juz rzuciłem teraz na wiosnę yara complex 200 kg i 400 kg saletrosanu póżniej pójdzie jeszcze 250-300 saletry no i dolistnie jazda\
na szkodniki mam chloropiryfos (dursban , pyrinex) cypermytryne (ammo) i proteusa
z fungicydów na pierwszy zabieg tilmor(tebu +protiokonazol) drugi pictor(strobi +boskalid) ewentualnie syrius(tebu)+ acanto(strobi)

Co to jest to yara complex? Na szybko sprawdziłem to jakieś wieloskładnikowe ogorodnicze? Jeśli tak to w jakim celu bo cenowo to zajebisćie wychodzi :D

@aro1975 z 2 lata temu chyba na pszenice jarą dałem wapniak koszelowski i bez rezultatu.

#2943 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 23:02

Rzepak i nawożenie [połączone] przyjmuję do wiadomości

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 23:12

xemit co Cie boli że tak wzdychasz pod niebiosa co Ci sie nie widzi hehe

Ano że śnieg na polu, a tu jak w końcówce Wołodyjowskiego, każą (szabli)pługa dobywać

#2945 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 marzec 2013 - 23:12

Rzepak i nawożenie [połączone] mała pomyłka yara mila 7 20 28 corn a cena jest nizsza niz poli przynajmniej ja zapłaciłem mniej niż za poli 6 complex stosuje pod kapustę i tytoń bo to nawóz bezchlorkowy

Thug

#2946 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 23:17

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:04.

#2947 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 23:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja z okolic Lublina tyle snieg u nas doj*b*** ze to masakra jak to sie bedzie tak wolno tobiło to za miesiąc nie wjadę na pole

#2948 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 marzec 2013 - 23:27

Rzepak i nawożenie [połączone] to tylko na tych 3 ha tak bedzie bo ze tak napisze na moich polach na jesieni było wprowadzone wiecej p i k dzierzawę wziałem nie tak dawno i nie miałem wpływu na wysiew nawozów na jesieni u mnie sniegu zero

Edytowany przez thug, 15 marzec 2013 - 23:27.

Thug

#2949 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 08:01

Rzepak i nawożenie [połączone] my tu gadu gadu a prognoza dla dolnego śląska do konca marca z przymrozkami. Ciekawe czy ci co dali pierwszą dawke na rzepak na początku marca, 20 marca pojadą z drugą dawką jak nic wyjdzie jeszcze trzecia dawka za kolejne dwa tygodnie.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#2950 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 08:37

Rzepak i nawożenie [połączone] i tu zima aż do świąt czyżby nawóz pierwszy w kwietniu ,sugerując sie tym modelem pogodowym nie rozsiałem nawozów http://meteomodel.pl/gfspl/T2M/192

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:08

Rzepak i nawożenie [połączone] a sprawdziły sie ich prognozy u Ciebie?
bo ten sam model pogodowy pokazywał na ten tydzień ( u mnie ) - 17 a było max - 8. także chyba nalezy brać poprawke na ich prognozy

Nie cytuj poprzedniego postu !!!

Edytowany przez murtek3, 16 marzec 2013 - 11:36.

#2952 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:30

Rzepak i nawożenie [połączone] przeglądając się tej prognozie co dzień można zaobserwować że co dzień jest inaczej :)

#2953 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2013 - 12:02

to tylko na tych 3 ha tak bedzie bo ze tak napisze na moich polach na jesieni było wprowadzone wiecej p i k dzierzawę wziałem nie tak dawno i nie miałem wpływu na wysiew nawozów na jesieni u mnie sniegu zero

Ja ze swojej strony zaproponowal bym ci zbadanie gleby pod tym rzepakiem i to na "cito" Skoro piszesz że gleba nie widziała wapna od czsu narodzin J.Ch. i niepokoją Cię objawy które wskazują na brak wapnia, nalezy zachować dużą ostrożność w stosowaniu potasu. Pamietaj że potas ma działanie antagonistyczne w stosunku do magnezu , co w znakomity sposób zmniejszy potencjalny plon zamiast zwiekszyc. Wiara w dostarczenie magnezu przy ostrym niedoborze , poprzez stosowanie nalistne siarczanu magnezu, jest tylko wiarą nie mającą poparcia w doświadczeniach. Swoją drogą, brak wapnia jest praktycznie niezauważalny, predzej widać brak tych składników, ktorych pobieranie wapń stymuluje.
Zmniejszyl bym również nawozenie azotowe , które jest nieuzasadnione w takiej wysokści i w przeciwienstwie do potasu , ktory jeśli wysiejesz i pozostanie w profilu glebowym, pójdzie w pidu.
Zresztą zrobisz jak uważasz. Wiedz tylko, że jedyne na co masz wpływ- to sredni na poziom plonu i wysoki na koszty uprawy. więc wykorzystaj te szanse optymalnie , nie mając gwarancji ani plonu, ani ceny.

Edytowany przez xemit, 16 marzec 2013 - 12:04.

#2954 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 12:12

Rzepak i nawożenie [połączone] tak oni jako jedyni prognozowali ok 4 marca na 14 marca -14 st w Wielkopolsce a było -18

#2955 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2013 - 14:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Olac te wszystkie portale pogodowe, a posłuchac zacnego Bartoszka z Konopielki , gdy tłumaczył synowi coż takiego narysował patykiem na śniegu

-Dalej jest napisane tak: w lesie są brzozy, w rzece są ryby, słońce wschodzi i zachodzi. Zimy są zimne, lata gorące.
-Ojej, zimy są zimne, lata gorące. Toż wszystko prawda.
-Byle czego się nie pisze. Pisanie to nie gadanie.

Edytowany przez xemit, 16 marzec 2013 - 14:46.

#2956 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 16 marzec 2013 - 17:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Wydzierżawiłem zimą 8 ha ziemi kl 2/3 która jeszcze dwa lata temu była porośnięta sadem, a co za tym idzie wapna tez tam nie było od lat. Na jesieni planuje posiać tam rzepak, ale uprzednio chciałbym uregulować odczyn gleby. Rozsiania wapna bezpośrednio przed siewem rzepaku(jak wszyscy wiemy) nic nie da , wiec zastanawiam się czy by nie zastosować wapna wiosna przed siewem faceli. Uważacie to za dobry pomysł czy lepiej po zbiorze faceli?(majac jeszcze na uwadze dobro faceli)

P.S. Wiem ze to temat o nawożeniu rzepak, ale w temacie o faceli nie ma w ogóle ruchu, a pośrednio dotyczy to tez rzepaku.

Edytowany przez matyziak, 16 marzec 2013 - 17:36.

#2957 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 18:33

Rzepak i nawożenie [połączone] A robiłeś badanie nie koniecznie musi być o odczynie kwaśnym ale wapno nie zaszkodzi :)

#2958 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 16 marzec 2013 - 20:31

Rzepak i nawożenie [połączone] maryziak siejesz 6-8 ton kredy na ha i wszystko jasne

#2959 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Co dajecie na 2 dawke mocznik, saletra ,saletrzak bo ja planuje na pierwszą dać 300 saletry ,na drugą 200 mocznika ,+ 2 krotne dokarmianie dolistne 10%

Edytowany przez synproboszcza, 16 marzec 2013 - 21:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 16 marzec 2013 - 21:59

Rzepak i nawożenie [połączone] Jutro pobiorę próbki do badania, i się okażę. :) ten mocznik to chyba musiałby być wysiany parę dni po pierwszej dawce, skoro saletrę sieje się po ok 3 tygodniach... swoja droga na youtube jest filmik jak gość sieje mocznik po zamarzniętej glebie a miejscami jeszcze śnieg leży:)

Edytowany przez matyziak, 16 marzec 2013 - 22:02.