Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11293 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:03

Rzepak i nawożenie [połączone] Wy kłócicie się kto posiał azot a kto nie -ja należe do tych co nie posiali bo tak wyszło i teraz nie wiem co robić u mnie na pierwszą dawkę planowałem 400 kg saletrosanu a na drógą 250 kg saletry tylko że teraz terminy się przesuną o kilkanaście dni a saletrosan trochę wolno działa może by z tego zrobił tzw "półtorej" dawki i dać saletrosan np. 300 kg i 200 kg saletry na raz {oczywiście dawka na ha) nie będzie za dużo na raz ? ziemia od 1-2-3 klasy obsada w miare dobra co wy na to ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:46
  •  

#2902 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 15 marzec 2013 - 12:29

Rzepak i nawożenie [połączone] saletrosan ma 7% azotu w formie azotanowej więc w czym problem, saletra ma 14 %, jak dasz 400 kg saletrosanu to masz 28 kg w formie azotanowej, a jak dasz 200 kg saletry to masz też to samo.

#2903 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 13:03

Rzepak i nawożenie [połączone] saletra ma 17% azotanowego i amonowego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 15 marzec 2013 - 19:17

Rzepak i nawożenie [połączone] a faktycznie z saletrzakiem mi się pomyliło, szkolny bład.

#2905 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:52

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas w lubelskim zimy ciąg dalszy, na drogach tragedia ale mysle że na polach tak nie będzie ;) po niedzieli ma być coraz cieplej i troche deszczyku nadają więc śnieg będzie w miare sukcesywnie giną. U nas tylko jeden typ posiał siarczan, a teraz śniegu nasypało. Co sie martwić za wczasu, trzeba być optymistą :D

#2906 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 marzec 2013 - 20:59

Rzepak i nawożenie [połączone] panowie szybkie pytanie nabyłem 3 ha wraz z zasianym rzepakiem ale wiem ze to pole nie widziało wapna od 10 lat i teraz moje pytanie mam w domu kredę granulowaną o wysokiej reaktywności i zastanawiam sie żeby troszkę podratowac plon rzepaku chiałbym ją rzucić pogłównie macie jakieś doswiadczenie ze stosowaniem wapna pogłównie

Thug

#2907 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] kredę granulowaną syp nie zastanawiaj się - będzie dobrze (granulat nie poparzy roślin)

Edytowany przez aro1975, 15 marzec 2013 - 21:49.

#2908 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:16

Rzepak i nawożenie [połączone] dokładnie jest to ten nawóz http://zotdwikozy.ve...redadwikozy.htm zawsze awrto jeszcze dopytać a jak bezpieczna dawka dla podratowania plonu

Thug

#2909 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Z tego co piszą ludzie z tytułami dr i prof. wapno musi być wymieszane z glebą, aby wystąpiło zjawisko odkwaszania gleby. Zgłoś się do kolegi @milanreal, myślę że on Ci to wytłumaczy dokładniej. Wypowiada się co nieco w tematach o chemii rolnej więc i tu pewnie ogarnie temat.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2910 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:48

Rzepak i nawożenie [połączone] no tak do wymieszania ale chodzi o podratowanie plonu granulatem sytuacja wyjątkowa

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Ale co z tego granulatu skoro nie wniknie w głąb profilu glebowego? Odkwasi wierzchnią warstwę a strefę przy korzeniach nie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2912 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Raz że z glebą trzeba wymieszać też tak myślę a dwa w jakim stopniu to może pomóc w tym czasie wegetacji tego rzepaku? Nie lepiej jechać czymś pare razy dolistnie?? Zawsze jak gdzieś zauważymy że zółknie od niskiego ph to siarcznem magnezu pare razy, ktoś kiedyś pisał że nawet 2 razy dzienie jezdził.

#2913 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:54

Rzepak i nawożenie [połączone] kolego Ca jest pierwiastkiem mobilnym i przemieszcza się w głąb profilu glebowego :)

Edytowany przez aro1975, 15 marzec 2013 - 21:55.

#2914 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 21:59

no tak do wymieszania ale chodzi o podratowanie plonu granulatem sytuacja wyjątkowa

Ja Ci powiem tak . Jeśli wierzysz w zjawisko zwane teleoprtacją , zastosuj to wapno. Tylko nie zapomnij , że rozpuszczone granulki tego wapna , leżace sobie na glebie będą miały w niedługim czasie styczność z saletrą lub mocznikiem , które jak podejrzewam wysiejesz tam i to dość szybko.
Co się wtedy będzie działo , dowiesz się z literatury lub próby zrobionej w domowych warunkach przy użyciu tejże kredy, wody i nawozu azotowego.
Największy katar nie powinein mieć wpływu na zrozumienie zjawiska które niechybnie wystąpi.

Edytowany przez xemit, 15 marzec 2013 - 22:01.

#2915 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Co z tego że jest mobilny, skoro widać na roślinach objawy zakwaszenia gleby to sytułacja jest już tragiczna i nie pomoże nawet tona na ha wysypanej pogłównie kredy. Wapno musi mieć czas aby zadziałać i być dobrze wymieszane z glebą (dlatego stosuje się je przed siewnie)

#2916 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:05

Rzepak i nawożenie [połączone] xemit chciałeś napisać że zniszcze sobie uprawę ale podobno kredę jako jedyna można wysiewać pogłównie możesz bardziej po polskiemu napisać co miałes na myśli no dobra west to daj jakąś radę na te 3ha naprawdę nie wiem jak ludzie przez tyle lat nie dają wapna na pole

Edytowany przez thug, 15 marzec 2013 - 22:07.

Thug

#2917 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:07

Rzepak i nawożenie [połączone] ale przyjmując że nawozy beda siane w np. 2-tygodniwych odstępach?

Co z tego że jest mobilny, skoro widać na roślinach objawy zakwaszenia gleby to sytułacja jest już tragiczna i nie pomoże nawet tona na ha wysypanej pogłównie kredy. Wapno musi mieć czas aby zadziałać i być dobrze wymieszane z glebą (dlatego stosuje się je przed siewnie)

a reaktywność o niczym nie świadczy?

#2918 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 22:12

xemit chciałeś napisać że zniszcze sobie uprawę ale podobno kredę jako jedyna można wysiewać pogłównie możesz bardziej po polskiemu napisać co miałes na myśli no dobra west to daj jakąś radę na te 3ha naprawdę nie wiem jak ludzie przez tyle lat nie dają wapna na pole

Mialem zupelnie co innego na myśli
Mieszanie nawozów azotowych zawierających azot w formie amonowej z nawozami o odczynie zasadowym skutkuje reakcją:
(NH4)SO4 + Ca(OH)2 → CaSO4·2H2O + 2NH3↑
Powoduje to straty amoniaku

#2919 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:14

Rzepak i nawożenie [połączone] dobra bla bla bla a jakie rady na ten kawałek pola na którym widac braki wapnowania

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:14

Rzepak i nawożenie [połączone] weź się chłopie z tą reaktywnością poczytaj co to znaczy i dopiero zabieraj głos, aby wykazać się swoją reaktywnością musi najpierw dotrzeć do miejsca gdzie ma działać na powierzchni ziemi może mieć nawet 1000000000% reaktywności i tak d*pa z tego.
Thug niestety niewiele już zdziałasz musisz się pogodzić że rewelacji nie będzie

Edytowany przez west, 15 marzec 2013 - 22:18.