Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 14 marzec 2013 - 08:30

Rzepak i nawożenie [połączone] bialy i co jak nasypie jeszcze 10 cm śniegu to po śniegu będziesz siał? a skąd wiadomo że po niedzieli wegetacja ruszy? może jeszcze po następnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 15:14
  •  

#2882 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 14 marzec 2013 - 08:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Od wtorku odwilż wiec przez tydzien a nawet 2 można bedzie zapomniec o wjechaniu. Jesli nie wjade w ostatni dzien mrozów - poniedziłęk. Saletrosan wolniej sie rozkłada os saltry wiec jesli rzepak ruszy po tygodniu to bedzie w sam raz :) NIe wierzez ze po 20 marca bedzie nadal zimno :)

#2883 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 14 marzec 2013 - 18:47

Rzepak i nawożenie [połączone] śnieg ratuje sytuacje ale kurde dość szybko topnieje jak w dzień jest na plusie, u nas miejscami podkrywało dużo roślin a dziś w nocy też ma być -12

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share manko

manko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 18:57

Rzepak i nawożenie [połączone] co myślicie na wysiew saletrosanu i soli potasowej na rzepak pokryty cieniutka warstwą śniegu (ok 5 cm)?
we wszystkim trzeba zachować umiar...

#2885 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:03

Rzepak i nawożenie [połączone] dajcie sobie spokój, za dużo kasy macie?? u mnie już ze 20 cm i wciąż przybywa

#2886 Share manko

manko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:09

Rzepak i nawożenie [połączone] tylko, że u mnie stopniowo ubywa, jak nie wjade jutro przy -10 to w marcu juz nie wjade
we wszystkim trzeba zachować umiar...

#2887 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:15

Rzepak i nawożenie [połączone] ja mam podobnie, błoto będzie przez miesiąc ale chyba lepiej ze będzie tona czy półtora i zostanie nawóz niż że będzie tyle samo i nie będzie nawozu :)

#2888 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:30

Rzepak i nawożenie [połączone] ludzie bzdur nie piszcie że błoto przez miesiąc, bo nagle wychodzi że wszyscy mają cieżkie gleby i lessy, a 80 % gleb w kraju to średnie i lekkie, jak ziemia nie zmaqrznieta to kilka dni i sie jedzie, a jak ktoś przez miesiąc nie wjedzie to nie ma po co wjeżdzac bo korzenie zgnija. a jak posiejecie jare.

#2889 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy nawóz pójdzie na marne gdy posiałem go wcześniej a teraz pole jest pod śniegiem ?

#2890 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 14 marzec 2013 - 20:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Tu ostatnio dużo jest na ten temat napisane ale zdania są podzielone więc radze poczytać i wyciągnąć wnioski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share Florczan

Florczan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:58

Rzepak i nawożenie [połączone] radzio445

zalezy kiedy go posiałes ???

#2892 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:38

ludzie bzdur nie piszcie że błoto przez miesiąc, bo nagle wychodzi że wszyscy mają cieżkie gleby i lessy, a 80 % gleb w kraju to średnie i lekkie, jak ziemia nie zmaqrznieta to kilka dni i sie jedzie, a jak ktoś przez miesiąc nie wjedzie to nie ma po co wjeżdzac bo korzenie zgnija. a jak posiejecie jare.

Co ty gadasz, to że ty masz tak dobrze że wjedziesz jak ruszy wegetacja to nie znaczy że inny też. Kilka dni?? Haha, chyba tam gdzie dreny leżą u mnie.

@biały jakby minimalnie było śniegu to można próbować ale wątpie że przymarznie ziemia.

#2893 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:12

Rzepak i nawożenie [połączone] X lat temu siałem na takim kawałku że z 2 dawką nawozu to wjechałem nie wszędzie jak rzepak już kwitł.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#2894 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 23:31

Rzepak i nawożenie [połączone] Tomek, daj sobie na wstrzymanie, i może trochę grzeczniej? Mimo, że to internet, to także tu pewne reguły obowiązują, również gramatyczne. Nie wiem, co odpier... ludziom z tą pierwszą dawką azotu. Może trochę kształtuje to tprasa rolnicza tytułami w stylu 'wysiej jak najwcześniej rzepak, każdy dzień zwłoki to 50kg straty plonu' itd. Tak się składa, że taki nagłówek pojawił się w wiodącym miesięczniku półtora roku temu, i wielu ludzi przez takie porady musiało przeorać plantacje i naraziło się na olbrzymie straty. Więc trochę pokory, niech każdy odpowiada za siebie, za swoje działania, które odnosić się będą wyłącznie do jego portfela, a nie portfela sąsiada, znajomego czy nieznajomego z forum.

A doradzić, nakierować zawsze w kulturalny sposób można. Nie pisząc 'chyba Ty (...)', ale 'być może nie masz racji, ja uważam że...'.

#2895 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 07:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Nawóz posiałem 2 tygodnie temu

#2896 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 08:14

Rzepak i nawożenie [połączone] pytanie jaki nawóz ? ja posiałem 5-6 marca saletrosan i sól potasową i puki co nie dam sobie wmówić że źle zrobiłem :D jeśli posiałeś saletrę lub jak co niektórzy RSM no to raczej nie ciekawie.

u nas niby od poniedziałku odwilż... niech już się kończy ta zima bo ile można :P

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowany przez murtek3, 15 marzec 2013 - 19:28.

#2897 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 08:41

ludzie bzdur nie piszcie że błoto przez miesiąc, bo nagle wychodzi że wszyscy mają cieżkie gleby i lessy, a 80 % gleb w kraju to średnie i lekkie, jak ziemia nie zmaqrznieta to kilka dni i sie jedzie, a jak ktoś przez miesiąc nie wjedzie to nie ma po co wjeżdzac bo korzenie zgnija. a jak posiejecie jare.

mogę ci zagwarantować że na pole klasy 5 które posiadam przez 3 tygodnie nie wjedziesz, jest to cholerna góra, prawie szczery piach, a woda stoi w ziemi, kilka lat temu grykę siałem tam z konieczności w czerwcu bo wcześniej nie mogłem wjechać ,

#2898 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 08:50

Rzepak i nawożenie [połączone] ale to są skrajne przypadki, jak jest ciepło w miarę wiaterek i obsycha, nie mówie tu o jakiś dołkach czy czymś podobnym bo to u każdego jest ale takie bagno się omija.
tomek a kto tu mówi że jak ruszy wegetacja to w ten dzień wjechać musze, ale nie gadaj mi że przez miesiąc nie wjedziesz. oczywiści możesz miec taka glebe tylko jak napisałem korzenie powinny zgnić przy takim uwodnienu.

#2899 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:26

Rzepak i nawożenie [połączone] ja mam połowę takich pul, rzepak już na 90% jest do zaorania, kilka lat temu rzepak był w tym samym miejscu to chyba nie było dwóch ton, połowa wymokła, w tym zapowiada się ponownie, no i nie mamy melioracji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:04

Rzepak i nawożenie [połączone] malkolm ale to jest margines, wiadomo jak gleba nie zamarznięta i pod spodem nie ma gliny to wodę moment ściągnie, jak masz mokre zalewowe stanowisko to wiadomo że albo wymoknie, albo problem nawozy posiać, albo w żniwa popada i jest problem skosić, tylko susza w takich przypadkach jest dobra.