Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#2821 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 08:56

Rzepak i nawożenie [połączone] zapowiadane są duże opady śniegu ,następnie nagłe ocieplenie,pamiętam taki rok że woda ze śniegu rwała rowy na polu i widzę że to może się powtórzyć ,gdzie wtedy znajdzie się azot ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:43
  •  

#2822 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:05

Rzepak i nawożenie [połączone] w Bałtyku

#2823 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Dokładnie poplynieeee ale Ci co siali maja duzo kasy i posieją jeszcze raz:):):)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2824 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:18

Rzepak i nawożenie [połączone] a gdzie to taka pogodę zapowiadają ?? jak ci sami co zapowiadali - 17 w moim regionie to podziękujemy im :ph34r:

mam wrażenie że ci co nie posiali śmieją się teraz z tych co posiali bo nie siejąc popełnili błąd i nie pozostało im nic innego jak śmiać się z kolegów... ależ to fajnie ujął :lol: generalnie każdy robi jak uważa, irytuje mnie tylko to co kogo obchodzi ile ja stracę wysiewając nawóz za wcześnie ? przecież to moja kasa, ewentualne moje straty, takie przepychanie się kto ma rację, a kto ma racje to się okaże niebawem :P

#2825 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 12 marzec 2013 - 09:25

Rzepak i nawożenie [połączone] myśle że azot nie popłynie, może forma azotanowa, amonowa jest wiązana przez glebę i dopiero potem roślina pobiera, z drugiej strony jak puści to co niektórzy na pole nie wjadą a u tych co posiane juz będzie roslina korzystać.
barabus tak więc na tym wygrasz, a co kogo obchodzi to przecież sami się chwalimy ile to sypiemy i kiedy i to na forum tak więc każdy może komentować.

u mnie jeszcze 20 cm starego śniegu z lodem i już zaczyna robić się kaszana pod sniegiem, nie wiem co będzie ale pleśń połowe zboża wykosi, ajk nie było dobrą zaprawa zaprawione, mam nadzieje że mnie ominie chciaż na części porażenie jest oby nie całkowite

Edytowany przez pawelek98, 12 marzec 2013 - 09:25.

#2826 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 10:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Oj to gdybanie trzeba czekać i tyle , Ci co posali liczyli na wiosnę i by byli do przodu niż ci co nie posiali , jak bedzie stopniowa odwilż to nie ma co sie martwic i dobrze na tym wyjdą , a jeśli bedzie nagła to wymyje , ale co co nie posiali to nie wjada na pole tak źle i tak nie dobrze . Jak to mówią kto nie ryzykuje ten szampana nie pije ale mówia też kto nie ryzykuje ten nie traci , wiec trzeba czekac. Ja osobiście sie wstrzymałem z sianiem na moje HEKTARY ;] ale to bardziej przez brak nawozów i nie żałuje zejdą sniegi to wyjade w pole i bede sie modlił o wiosne tak jak ci co posiali nawozy teraz :) Niech ładnie sypie bo coś mi sie zdaje ze cena spadnie :)

#2827 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 11:42

Rzepak i nawożenie [połączone] http://www.twojapogo...ol-metra-sniegu

http://meteomodel.pl/gempl/T2M/24

#2828 Share ArekJD1177

ArekJD1177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 12:07

mam wrażenie że ci co nie posiali śmieją się teraz z tych co posiali bo nie siejąc popełnili błąd i nie pozostało im nic innego jak śmiać się z kolegów...

Nikt tu się nie śmieje i ja myślę że nie popełniłem błędu nie siejąc jeszcze nawozu. W tamtym roku tato siał nawóz (bo ja byłem za granicą, jak obecnie również) i na jednym polu był pewny że jest pszenica, a tam był rzepak. Posiał nawozy pod koniec marca czyli 2 tygodnie później niż resztę rzepaków i nie było różnicy w plonie.

#2829 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 marzec 2013 - 14:37

Rzepak i nawożenie [połączone] sezon 2013 uważam za rozpoczęty.
rzepak zasilony. co prawda nie tak jak chciałem no ale zasilony. Wyszło mi 460 kg saletrosanu na ha, dodatkowo idąc za ciosem jedno poletko pszenicy poszło

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2830 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:12

Rzepak i nawożenie [połączone] To u ciebie nie ma śniegu że sypiesz i na + jest . Ja nawożenie zbóż przeczekam do konca krzewinia ,poczatku strzelania, wczesnie obsiałem byłem na polu sa ladnie po krzewione i ukorzenione więc nie mam sie co spieszyć z 1 dawka dadza sobie rade. Polecasz wgl ten saletrosan po za tym ze za 1 przejazdem masz S i N nie lepsza by była inna forma N szybciej działająca?

Edytowany przez synproboszcza, 12 marzec 2013 - 17:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2831 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 marzec 2013 - 17:18

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie tak samo ale to już w zeszły poniedziałek, rzepak zasilony oczywiście ten co ocalał po zwierzynie czyli nie dużo (dodam fotke rzepaku zjedzonego przez zwierzynę w 100% i do porównania ten sam rzepak z jesieni, ale to jak wróce na ojczyzne :) powiem krótko gołe pole aż się serce kraje :( ) Jednym słowem znów wtopa na rzepaku bo byłby piękny patrząc po innych plantacjach. Sypałem 250kg saletrzaku i 100kg siarczanu amonu aby troszkę głód złagodzić reszta później. Narazie nie żałuję chyba że sporo śniegu spadnie i nagle stopnieje wtedy będe żałował ale cóż. Również mokrzejsze kawałki zbóż zostały zasilone bo ładny przymrozek był.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#2832 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 marzec 2013 - 17:58

To u ciebie nie ma śniegu że sypiesz i na + jest . Ja nawożenie zbóż przeczekam do konca krzewinia ,poczatku strzelania, wczesnie obsiałem byłem na polu sa ladnie po krzewione i ukorzenione więc nie mam sie co spieszyć z 1 dawka dadza sobie rade. Polecasz wgl ten saletrosan po za tym ze za 1 przejazdem masz S i N nie lepsza by była inna forma N szybciej działająca?

jak zaczynaliśmy było -6, pole fajnie zmrożone i spokojnie się jedzie klockiem ważącym 8 ton.
o 11.30 jak kończyliśmy było -2 ale już się koła mazały.
Drugi rok z rzedu dajemy N+S, w zeszłym roku najpierw daliśmy samo N a później N+S w tym roku próbujemy na odwrót

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2833 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Aha , no to teraz aby bez - i śniegu i będzie ładnie. Ja jak zejdzie śnieg to 150 kizerytu i 350 saletry . Ale z chęcią tez bym pojechał raz z 2 składnikowym , areał nie duży ale a to pogoda a to coś innego i męczące jest , a tak raz i z głowy ale nie wiem czy lepsze

#2834 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:31

Rzepak i nawożenie [połączone] W ramach rozładowania napięcia zadam pytanko: A czy ktoś pryskał na brukwiaczka?dosyc ciepło było to mógł sie pojaic.

#2835 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:39

Rzepak i nawożenie [połączone] Przy tych tem. człowieku raczej mało możliwe za krótko ciepło było przynajmniej w moich rejonach

Edytowany przez synproboszcza, 12 marzec 2013 - 18:42.

#2836 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:42

Rzepak i nawożenie [połączone] ja jestem ciekaw jak w naszym regionie wysieją nawozy ci którzy jeszcze ich nie posiali, po patrząc na prognozę pogody to od niedzieli odwilż, bez przymrozków nocnych... śniegu obecnie około 15cm, jak stopnieje to prędko na pole nie wjadą, nie prędzej jak koło 25 marca... w zeszłym roku bylem już dawno po drugiej dawce ! :) w tym roku 6 marca (środa) wysiałem 400kg saletrosanu i 100kg soli potasowej, do soboty prawdopodobnie zostal wciągnięty w większości do gleby(nie mylić z pobraniem przez roślinę) , w niedzielę spadł śnieg... teraz w tą niedzielę stopnieje, a że ziemia nie jest więcej jak 1cm zmarznięta to ładnie rozpuści resztę i wciągnie... nadal uważam ze zrobiliśmy dobrze B)

i nie piszcie mi o stratach, bo straty to dopiero będą jak zrobi się sucho... co często zdarza sie w naszym regionie WLKP i nawóz będzie leżał na wierzchu i to dopiero będą straty... a pamiętam takie lata,

Edytowany przez BARABUS, 12 marzec 2013 - 18:45.

#2837 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:47

Rzepak i nawożenie [połączone] No trudno będzie wjechać ale jak przyjdzie nagle odwilż to mi sie zdaje że ten N poleci do Bałtyku . Bo ziemia bedzie jeszcze zmarznieta a aby jej cienka warstwa będzie jak sam piszesz roztopiona wiec nie wiem czy ci tak bardzo wciągnie .No ale miejmy nasz że bedzie wszystko ok i jakos powoli to bedzie niech sie martwia ci co mają ciężkie ziemie ja mam aby takich 4 ha a reszta 2-3 dni i sucho :)

Edytowany przez synproboszcza, 12 marzec 2013 - 18:48.

#2838 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:48

Rzepak i nawożenie [połączone] barabus pewnie tak ale ci co po stopieniu śniegu posieją to też stratni nie będa, nie wiem jakie u was gleby ale u mnie w ciagu tyg by wciągneło tą wode ze śniegu, ale na razie na podlasiu przynajmniej w moich stronach to co najmniej za dwa tygodnie.

#2839 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:57

Rzepak i nawożenie [połączone] o to chodzi że ziemia jest praktycznie nie zmarznięta i puści bardzo szybko, u mnie ziemie tez niby bez rewelacji bo 3a,b to tylko kawałki a przeważnie 4a,b, ale na polach jest mokro i mimo iz było prawie tydzień ciepło i sucho to nie dało się bez przymrozku jechać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2840 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Po ociepleniu mają być ponownie mrozy i wtedy damy azot,na święta już zapowiadają ŚNIEGI .