Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#2621 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie takie pytanie gdzie niegdzie jakis chwast odbil po oprysku doglebowym po siewie Myslicie ze jak rzepak pojdzie w góre to zadusi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:10
  •  

#2622 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 marzec 2013 - 20:51

Po zeszłorocznych doświadczeniach trochę trudno mi się z tym zgodzić. A o co chodzi, a chodzi o to że miałem taki kawałek żyta w ubiegłym roku że nie dało się wcześniej wjechać i wyszło na to że azot w postaci RSM32 dostało dopiero 28 marca gdzie inne działki dostały już 15 marca. Jakby tego było mało to odbyło się to w jednej dawce 220 litrów (290kg), gdzie pozostałe pola otrzymały w dwóch dawkach 200 + 150 litrów (łącznie 462kg RSM32)... wiem sporo za dużo :) ale nie o to chodzi, do czego zmierzam, a mianowicie działka która dostała mniejsza dawkę i opóźnioną dała najwyższy plon rzędu 6.5t/ha !! wszędzie ziemia podobnej klasy - 4b, 5
dziwne... ale mówię jak było

Teoretycznie żyto ze zbóż najwcześniej wznawia wegetację, co zresztą dziś już na niektórych polach zauważyłem. Ale piszesz ze wcześniej nie dało się wjechać, w takich warunkach i rozwój żyta jest spowolniony. W glebie panuje nadmiar wody, niedobór tlenu więc nie oczekiwałbym wysokiej aktywności takich roślin. A co do tego że nawożenie późniejsze jest nawet lepsze więc spróbuj jeszcze parokrotnie tak zrobić i wtedy będzie można wysuwać wnioski. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Ale koniec tego OT, temat o rzepaku, chciałem tylko odpowiedzieć na posta.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2623 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:54

Rzepak i nawożenie [połączone] adrenalina jakie chwasty Tobie przepuscilo?jesli nie ma przytuli to nie powinno byc wiekszych problemow

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2624 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:13

Rzepak i nawożenie [połączone] nie ma przytuli gdzie niegdzie rumianek jakies tam malutkie chwasciki ledwo je widac nic specjialnego ale czasem sie cos znajdzie jak sie szuka ale mysle ze zadusi rzepak poniewaz ma dobra obsade, Co mysliesz sławek?

#2625 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:15

Rzepak i nawożenie [połączone] masz racje ze zadusi.najgorzej jak pusci przytulie i perz.to wtedy kombajn nie odczysci

#2626 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Nigdy nie mialem przytuli jak juz to troche rumianku(z zoltym z niebieski ladnie wygladal na polu hehe ) i tyle perzu moje pole nigdy nie widzialo.

#2627 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:24

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie walka z przytulia to podstawa.tyle lat sie zwalcza i jeszcze jest na polu co roku

#2628 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:35

Rzepak i nawożenie [połączone] to lipa ja mam pola makowe i jak tam sieje to zawsze cos wyjdzie i czerono jest :)Ale w tym roku sie rzepak zapowiad dobrze i mysle jak da z 4 tony to odrazu jade po nowe Autko:)hehe

#2629 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:38

Rzepak i nawożenie [połączone] no wlasnie a jak sadzisz po ile bedzie rzepak

#2630 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:42

Rzepak i nawożenie [połączone] napewno nie mniej niz 1900netto a jak po zniwach bedzie taniej nic nie sprzedam kase mam wiec nie musze nic sprzedawac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2631 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:47

Rzepak i nawożenie [połączone] 1900 to bralbym w ciemno,ale cos czuje ze beda chcieli zarobic na rolniku i bedzie taniej.

#2632 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:48

Rzepak i nawożenie [połączone] To nie sprzedamy i tyle :) wazne zeby suche skosic:)i duzo nakosic

#2633 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:19

teraz pryskanie wspomagaczami nic nie da, rośliny mają za mało masy liści aby pobrać środek,

to każdy chyba wie że musi być masa zielona.
posiałem pierwszy raz wiec pytam środki rozet zielone i całe czy dawać asahi lub podobne? :)

to lipa ja mam pola makowe i jak tam sieje to zawsze cos wyjdzie i czerono jest :)Ale w tym roku sie rzepak zapowiad dobrze i mysle jak da z 4 tony to odrazu jade po nowe Autko:)hehe

jakie ? pochwal się? kiedyś handlowałem autami więć wrzucę swoje parę groszy? :) możeszna priv

Edytowany przez aro1975, 02 marzec 2013 - 22:23.

#2634 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Rolnik to ostatnie ogniwo w łańcuchu wyprodoktowanego produktu co do zysku za poniesione koszty i prace. Ja mam bardzo pesymistyczną wizje co do cen rzepaku w tym roku.Dam przykład ze słomą, energia odnawialna a tu klops elektrownie nie chcą brykietow ,i co z tymi co zainwestowali obym się mylił powodzenia.

#2635 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:58

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie radźcie co robic tylko prosze o rozsadek. Przegladalem pogody długoterminowe i na 4 pogodach podaja to samo koło 10 a nawet wiecej stopni w dzien oraz w nocy na plusie. Jestem z podlaskiego i nawozy siejemy raczej nie wczesniej jak 15 marzec i obawiam sie ze jak posieje nawoz a te pogody sie nie sprawdza a co gorsza przyjdzie mroz to moze zaszkodzic roslinom, Malo tego na polu zalega jeszcze około 5 cm śniegu. W takim wypadku mozna siac nawoz na śnieg?

#2636 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 00:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Jeśli stać Cię na marnotrawstwo to siej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2637 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 00:21

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego jeśli by ten mróz sie faktycznie juz nie pojawil a ja bym nie rozsial nawozów to by było wtedy marnotractwo wiec myśl troche co piszesz. Poprzegladalem troche tych prognoz długoterminowych i faktycznie ma byc bardzo ciepło w tym tygodniu ale podobno po 10 marca ma nad polske nadpłynąć Arktyczne zimne powietrze i znow pojawia sie przymrozki nawet do 10 stopniu wiec lepiej nie siac nawozów i to raczej powinno tyczyc sie do wszystkich bo jak sie rośliny rozhartuja i pobudza od azotu to takie 10 stopniowe przymrozki moga narobic sporo złego

#2638 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 07:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja z Dolnośląskiego i wcześniej niż 15 nie wyjadę, po co się spieszyć? Żeby zmarnowało się więcej.
Po drugie mam RSM, wiec trochę inaczej będę jechał .

#2639 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 08:12

Czyli kolego w tym roku soli nie dajesz???
Dziś była pierwsza noc kiedy by szło wjechać w pole zobaczymy jak będzie później.

zapomniałem napisać o soli potasowej która dam z pierwszą dawką w ilości 100kg/ha

co do tego siania nawozów... patrząc na pogodę terminowa dwóch portali (TVN Meteo i mojapogoda) można stwierdzić że to nie koniec zimy, bo ten tydzień ma niby być bardzo ciepły a przyszły czyli od 11 marca na sporym minusie, także sam już nie wiem, poczekam do końca tygodnia i wtedy podejmiemy decyzję, bo wyrzucanie nawozu przy tak niskich temperaturach to nic innego jak marnotractwo

Edytowany przez BARABUS, 03 marzec 2013 - 08:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2640 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 08:35