Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#2581 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 27 luty 2013 - 21:23

Rzepak i nawożenie [połączone] Zamrazniete? w moim regionie to nie mozliwe, pod sniegem w ogule nie zamarzło. Według nowej pogody długoterminowej, to czeka mnie sianie nawozów koniec marca... chyba ze trawi sie noc chociaz z mius 5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 01:28
  •  

#2582 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 luty 2013 - 22:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam Koledzy poradzcie mi jaki najpierw nawoz rozrzucic na rzepak. myslalem o saletrze amonowej ale teraz czytam i widze ze jakis saletrosan coraz wiecej ludzi zaczyna stosowac . aha na jesieni byla polifoska i dwa razy oorysk raz na samosiewy a potem bor i rozne tam srodki. ietearz driga sprawa ile go dac na ha zeby nie przesadzic bo nie mam za duzo kasy ale tez aby byly jakies fajne zbiory. pozdrawiam

#2583 Share sebb1

sebb1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 luty 2013 - 09:42

Rzepak i nawożenie [połączone] saletra jak najbardziej ale musisz dodatkowo wprowadzić siarke której saletrosan ma 13% wtedy jeden wysiew i sprawa załatwiona

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2584 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 28 luty 2013 - 09:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego sebb1 to znaczy jak mam to zrobic i saletra i saletrosan czy tylko saletrosan??? i jak myslisz jakie dawki klasa ziemi 3 i 4

#2585 Share Marcin135

Marcin135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 luty 2013 - 17:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam. Tak się składa że za mało zastosowałem PK na jesień i chciałbym trochę na wiosnę dorzucić. Co wybrać, żeby szybko działało ?

#2586 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 luty 2013 - 17:28

Rzepak i nawożenie [połączone] http://www.twojapogo...dni_kolejne.htm

#2587 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2013 - 18:16

A na mazurach u mnie śnieg. Azotowe się gotują w big-bagach ale trzeba czekać. Na moich terenach to tylko miejscami problem z wjazdem a tak to bezproblemowo. Rowy sam czyściłem na jesieni więc jeszcze lepiej być powinno.

Jak azot moze sie gotowac w big-bagach? Skad Ty sie urwałeś :P ? Czytam Twoje posty i sie nadziwic nie moge :)

Hubert jaką ochronę na wiosnę stosujesz?

Rok temu dawałem Carambę na T1 + Minuet,Dursban + odzywki
Na T2 poszedł Zamir + Pictor nie pamietam w jakich dawkach + od robaków

Od samych robaków 4 rozne srodki stosowałem i tez z 4 wjazdy były. Wazne jest aby w terminie zrobic zabiegi. Robaki sopro szkod robia ;/

dziś weszłem w rzepak, na wierzchu 10 cm błota, tak po kostki, dalej zamarznięte, ale chyba będzie trzeba poczekać na większy przymrozek

WSZEDŁEM sie pisze...

#2588 Share Elpaw

Elpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 luty 2013 - 18:19

Rzepak i nawożenie [połączone] Na tej "twojejpogodzie.pl" to codziennie coś innego i wachania od -15 do + 15 !!!
Mam taki pytanie (pierwszy raz posiałem rzepak), planuję siać nawóz we wtorek przyszły tydzień, potem może być przez tydzień +10, +12 lub nawet jak podaja prognozy nawet -10 C. Pytanie czy jak będzie taki mróz przez tydzień, to czy sianie teraz nawozu nie zaszkodzi?...Czy może lepiej czekać np. do 15 marca? Niestety mieszkam dalego od gospodarstwa i tylko takie terminy wchodzą w rachubę. Może ktoś z bardziej dowiadczonych podpowie?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

#2589 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:01

Rzepak i nawożenie [połączone] ja tak zrobilem juz raz posialem a potem przyszly przymrozki i to silne nie polecam wiecej szkod niz zyskow tak wynikalo z moich obserwacji ale moze ktos ma inne doswiadczenia to niech sie podzieli....

#2590 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 28 luty 2013 - 19:03

Rzepak i nawożenie [połączone] @HubertOjdana - gotuje znaczy że czeka na rozsianie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2591 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:04

Rok temu dawałem Carambę na T1 + Minuet,Dursban + odzywki
Na T2 poszedł Zamir + Pictor nie pamietam w jakich dawkach + od robaków

Od samych robaków 4 rozne srodki stosowałem i tez z 4 wjazdy były. Wazne jest aby w terminie zrobic zabiegi. Robaki sopro szkod robia ;/

Możesz dokładniej terminy podać chodzi mi o fazy. Mam rozumieć że oprucz tego co podałeś to jeszcze conajmniej 3 wjazdy miałeś?? Prykałeś na jesień od grzyba czy z wiosny miałeś taką presję chorób??

#2592 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:56

prześmiewni panowie nie zapominajcie że różnica między wschodem a zachodem Polski to pewnie z 2 tyg. , więc nie ma co robić zgryźliwości bo w zeszłym roku u nas w Wielkopolsce wszyscy siali około 8 marca pierwsza dawkę na rzepak i w tym roku jak będzie przymrozek to sam mam zamiar w pole wyruszyć bo potem będzie cięzko

Co w tym roku dajesz kolego na pierwszy rzut???

#2593 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:24

Rzepak i nawożenie [połączone] Stosował ktoś z was ten nawóz, yarabela sulfan 24 azotu+6 siarki?

:) :)

#2594 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Czy mogę zmieszać saletrę i siarczan magnezu granulowany i wysiać razem za jednym przejazdem? Proszę o radę bo z tym mieszaniem to nigdy nie jestem pewien.
Zetor Team

#2595 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2013 - 22:48

Możesz dokładniej terminy podać chodzi mi o fazy. Mam rozumieć że oprucz tego co podałeś to jeszcze conajmniej 3 wjazdy miałeś?? Prykałeś na jesień od grzyba czy z wiosny miałeś taką presję chorób??

Jesienią Toprexem skracałem i wciagałem stozek wzrostu pod ziemie przy czym Toprex jest grzybobojczym srodkiem takze.
Wiosna 1. wjazd wraz z grzybówką gdy pojawia się pąk. Wtedy od robaków.
Pozniej 2 wjazd jak slodyszek na paku sie pojawia.
3. Na chowacza
4. jak kwitnie na inne paskudztwa

#2596 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 12:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam Panowie
Czy ktoś już sypał azot na rzepak. Jestem z dolnego śląska (legnica) i dla naszego rejonu zapowiadają na obecną noc na ok -5 a potem to coraz cieplej. Wiem, że pogody długoterminowe są do d... ale w prognozie do połowy marca ma temperatura dojść do +15 stopni a potem mają się pojawić przymrozki niby do -2. Wczoraj zapowiadali jeszcze za tydzień ok -10 stopni, a dzisiaj już inaczej. Czekać jeszcze czy może sypać. Czy ktoś wie może jakie przymrozki w późniejszym okresie mogą uszkodzić rzepak. Planuje dać 250 saletry i siarki ok 15 kg/ha a na jesień dałem 60 kg/ha siarki. Drugie pytanie będę dawał jeszcze wapno pogłównie ok 100 czystego składnika kiedy najlepiej dać obecnie, czy poczekać tak z tydzień?

#2597 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 12:48

Jesienią Toprexem skracałem i wciagałem stozek wzrostu pod ziemie przy czym Toprex jest grzybobojczym srodkiem takze.
Wiosna 1. wjazd wraz z grzybówką gdy pojawia się pąk. Wtedy od robaków.
Pozniej 2 wjazd jak slodyszek na paku sie pojawia.
3. Na chowacza
4. jak kwitnie na inne paskudztwa

Jakie inne paskudztwa? Na chowacza właśnie w czasie kwitnienia

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2598 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 13:02

Quercus78 możesz mieszac ale jeżeli nawozy sa różnego granulatu to mozesz sie z tym liczyc ze będą nie rownomiernie rozsiane tj. większe granulki beda leciały dalej a mniejsze troche blizej. My w kazdym razie zawsze mieszamy saletre z polifoska i inne

#2599 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2013 - 15:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja jeśli pogoda pozwoli to w poniedziałek ruszam 350kg/ha saletrosanu na rzepak i 200kg/ha na pszenice, u mnie na polach prawie zero śniegu a grunt nie zmarznięty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2600 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 16:00

Rzepak i nawożenie [połączone] knoro21 dzięki za odpowiedź. A myślisz,że siarczan magnezu to dobry sposób na dostarczenie siarki rzepakowi?
Zetor Team