Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11309 odpowiedzi na ten temat

#2561 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:01

Rzepak i nawożenie [połączone] prześmiewni panowie nie zapominajcie że różnica między wschodem a zachodem Polski to pewnie z 2 tyg. , więc nie ma co robić zgryźliwości bo w zeszłym roku u nas w Wielkopolsce wszyscy siali około 8 marca pierwsza dawkę na rzepak i w tym roku jak będzie przymrozek to sam mam zamiar w pole wyruszyć bo potem będzie cięzko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:34
  •  

#2562 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:08

Rzepak i nawożenie [połączone] a u nas w lubelskim sialem 10 marca sol i siarczan wiec wszystko zalezy jak pogoda się ułoży

#2563 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:13

Rzepak i nawożenie [połączone] No panowie w tamtym roku to wcześnie wiosna bo i w podlaskim nie jeden tak jak wy nawet na zboża wtedy, pozatym ci co czekali aż wyschnie trochę w moich okolicach to i tak wcześnie wjeżdzali gdzie w wcześniejszych latach w tym terminie można byłoby stalińcem albo detem :o

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2564 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:16

Rzepak i nawożenie [połączone] w tym roku to różnie może być.jesli się sprawdza prognozy zapowiadające duży mróz to lepiej poczekac i obserwowac prognozy pogody

#2565 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 luty 2013 - 20:19

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie lubelskie okolice Łukowa nadal pola pod sniegiem jeszcze nawet nie ma przeswitów ale ostatnie 2 dni ostro ubyło sniegu. Dzis byłem w mazowieckim okolice Grójca, Mszczonowa, Rawy Maz. to tam juz praktycznie resztki sniegu. Co do wilgoci zapowada sie podobnie jak w ubiegłym sezonie czyli dosc wczesnie nawet bez przymrozków powinno sie dac wjechac poniewaz snieg topi sie powoli, ziemia pod sniegiem nie jest zamarznieta i na bieżaco woda jest wchłaniana. Prognozy na 14 to sprawdzalnosc moze 20-30%. JA obserwuje prognozy i z rzepakiem bede celował w oststnie przymrozki a zboża ja kzwykle juz jak da sie wjechac i ruszy wegetacjia.

Edytowany przez bialy2005, 26 luty 2013 - 20:37.

#2566 Share waldek25

waldek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:55

Rzepak i nawożenie [połączone] ja tylko polifoskę 21 dam wcześnij z resztą przeczekam aż wszystko się unormuje ,kuj.pom.śnieg ubywa z pól ale nadal jeszcze jest go sporo

#2567 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 26 luty 2013 - 21:04

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja jestem z Podkarpacia. Śnieg już prawie zeszedł ale zapowiadają w dzień na plusie do 6stC a w nocy albo -1,0, albo na plusie coś więc tak czy siak będę musiał czekać aż obeschnie czyli gdzieś po 10 marca.

Edytowany przez jaco25, 26 luty 2013 - 21:53.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2568 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2013 - 22:06

Rzepak i nawożenie [połączone]

No hubert a ty kiedy chcesz ruszać, nie gadaj że jak się stopi śnieg i łapnie mróz to nie bedziesz rzucać saletry. Pisałeś że w tamtym roku pierwszy rzut miałeś ~20 marca niechce mi się wierzyć albo coś pokręciłem.

Pogody długo terminowe wsadzic mozna sobie głęboko w d*pe... Pogode to mozna na 3 dni przewidziec a nie na tydzien, nie wspominajac juz o 16 dniach..
Jak mam Ci powiedziec kiedy ruszę w pole?? Jak pogoda pozwoli... moze sie zdarzyc ze 5 marca a moze sie zdarzyc ze 5 kwietnia.. nie ode mnie to zalezy. Pieniadze szanuje i mam do nich szacunek. A jak Wy wolicie wywalac nawozy w bloto teraz to podziwiam i wspolczuję

#2569 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:13

Rzepak i nawożenie [połączone] Te - 15 to na portalu Twoja pogoda .

#2570 Share jasiu12347

jasiu12347

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam, lepiej dać saletrosan na pierwszą dawkę i saletrę na drugą dawkę ( mniej wiecej po dwóch tygodniach)? Czy może saletre na pierwszy rzut a następnie saletrosan na drugą dawkę jak wegetacja ruszy? Pozdr;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2571 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 27 luty 2013 - 00:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Na twojapogoda inaczej na pogoda.ekologia inaczej , a na tvnmeteo też inaczej . Wczoraj jeszcze widziałem +17 w dzień w okolicach 15 marca , teraz zeszli już do 0-2 stopni i opadów śniegu <_<

#2572 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 27 luty 2013 - 08:01

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie też kolego z tą pogodą co chwilę zmieniają-kilka dni temu miał być ostatni przymrozek w najbliższy poniedziałek to mówię, że wjadę a tu teraz widzę następne przymrozki i do -11. Zobaczymy, trzeba obserwować pogodę.

#2573 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 27 luty 2013 - 08:46

Rzepak i nawożenie [połączone] to samo co roku, każdy sieje jak mu pasuje, ja na wschodzie kraju pewnie koło 20 marca a może i później, bywało że i w kwietniu się siało.
tylko dziwi fakt że co roku część nawet ten potas to w lutym sieje, który na słabszych glebach też może popłynąć.

a tak chciałem wejść na forum i zobaczyć jak tam zaawansowane siewy a tu dyskusja na całego.

#2574 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2013 - 11:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Powtarzam po raz kolejny. Pogodę mozna przewidzec na 3 dni, rzadko na 7dni a na 16 dni to juz wróżenie z fusów. Ksiadz Wam prędzej powie, albo stare babki dziadki jaka bedzie wiosna niz meteorolodzy.

Co do nawożenia to oczywiście wszsytko zalezy od zawartosci skladników w glebie. Jesli nie ma tam potasu, siarki to wskazane jest nawozenie tymi pierwiastkami wiosną. Jesli natomiast mamy tego pod dostatkiem to zwykły RSM, Saletra, Saletrzak wystarcza. W jakiej dawdze? Przyjmuje się że rzepak moze ,,zjeść'' 200kg N, takie jest jego zapotrzebowanie. Uwzgledniajac Azot w glebie mozna sobie zbilansować i odjąć to co jest w glebie.

Ja osobiście na swoich polach pojadę 300-250kg/ha Saletrosanu po 3-4tyg gdy bedzie widoczny pąk dam 200kg/ha saletry. Do tego dobra ochrona grzybowa i insekcydowa i jesli pogoda dopieści licze an grubo ponad 4t/ha

#2575 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2013 - 14:32

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie wczoraj pisali ze ma byc -11 po niedzieli a dzis pisza ze 11 na plusie , ogolnie u mnie pogoda wiosenna (podkarpacie) juz zaczynaja siac na rzepaki azot , dzis temp 14 stopni na plusie , ja mysle cos po niedzieli

#2576 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 27 luty 2013 - 16:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Hubert z długoterminową to pisałem wcześniej więc jesteśmy zgodni, co do pierwszej dawki to ja jestem zmuszony na zmarzniętą/przymarzniętą ziemię rzucać bo inaczej to kwiecień możne nawet się nie wjedzie chyba że amfibią :D oczywiście zależy jeszcze jaki marzec.

#2577 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 27 luty 2013 - 16:30

Rzepak i nawożenie [połączone] A na mazurach u mnie śnieg. Azotowe się gotują w big-bagach ale trzeba czekać. Na moich terenach to tylko miejscami problem z wjazdem a tak to bezproblemowo. Rowy sam czyściłem na jesieni więc jeszcze lepiej być powinno.

#2578 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Hubert jaką ochronę na wiosnę stosujesz?

#2579 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:51

Rzepak i nawożenie [połączone] dziś weszłem w rzepak, na wierzchu 10 cm błota, tak po kostki, dalej zamarznięte, ale chyba będzie trzeba poczekać na większy przymrozek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2580 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:59

Rzepak i nawożenie [połączone] ja sie nie moge zdecydowac jak dac nawoz na 1 dawke 150 kg polifoski 21 i 250 kg saletry i na druga 300 kg saletry czy dac 300 kg saletry na pierwsza i 250 kg na druga
czy dwa razy dac po 250 kg i dac na pszenice wiecej . bo mam 220 kg N n a rzepak i 180 kgN pszencia mniej wiecej

Edytowany przez Lukaszjarm, 27 luty 2013 - 21:01.