Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:50

Rzepak i nawożenie [połączone] Najlepiej weźcie Miski gumaki i ruszajcie w pole jak usiedziec nie możecie.a i jeszcze łopaty i odsniezajcie jak macie za duzo sniegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 23:49
  •  

#2542 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:26

Rzepak i nawożenie [połączone] dzisiaj zaliczylem 1wszy wjazd w pole z rozsiewaczem, rzepak dostal 250kg/ha kornkali (jesienia 300kg pk 10-20)
śnieg miejscami, na weekend, moze poczatek przyszlego tygodnia chce rozlewac rsm 27n + S
zachodnio-pomorskie, dla jasnosci :)

Edytowany przez goodkat, 25 luty 2013 - 23:30.

#2543 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 26 luty 2013 - 07:29

Rzepak i nawożenie [połączone] ja wczoraj też jeździłem po polu ale bez rozsiewacza jeszcze, jeszcze z tydzień poczekam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2544 Share Bambi24

Bambi24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2013 - 15:51

Rzepak i nawożenie [połączone] z tego co wyczytałem najczęściej siejecie saletrosan i saletre amonową a w tych nawozach nie ma potasu a rzepak sporo potrzebuje go wiosną

#2545 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 luty 2013 - 16:40

Rzepak i nawożenie [połączone] w zaleznosci od gleby potas daje sie jesienia lub czesc wiosna.kazdy ma swoja teorie na ten temat.

#2546 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2013 - 16:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak czytam wasze wypowiedzi i widze Wasza niecierpliwosc to smiac mi sie chce :-) Po co tak wczesnie ruszac w pole? Za dużo $$? Wezcie sobie urlop i na 2 tyg wyjedzcie na wakacje. Po powrocie myslcie o nawozeniu N :P

#2547 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 26 luty 2013 - 17:13

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja mieszkam w zachodniej polsce i też nie mam zamiaru ruszać z nawozem prędzej niż 10-15 marca czyli do momentu ruszenia wegetacji... Wiosny nie widać także nie ma co szaleć. W tamtym roku zrobiłem mały eksperyment, na jednej połowie działki na start dałem 400kg saletrosanu a na drugiej połowie 300kg saletry, druga dawka N na obu kawałkach była identyczna po 250 kg saletry. Rzepak który dostał na start saletrę zdecydowanie szybciej ruszył, lepiej się rozwijał i dał lepszy plon... Moim zdaniem nie ma co się tak podniecać tym saletrosanem, jak dla mnie żadna rewelacja.

#2548 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 26 luty 2013 - 17:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Dokladnie poczekajmy do polowy Marca i wtedy wyjedziemy i bedzie gitara:) A teraz na urlopy sezon sie konczy wiec duze przeceny:)

#2549 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:13

Rzepak i nawożenie [połączone] hmmm. Podziwiam tym co udało się wjechać w pole. U mnie po epoce lodowcowej od dwóch dni mocna odwilż.
woj.kuj-pom
Ja też poczekam tak jak koledzy @Barabus, @Adrenalina, i @HubertOjdana

Edytowany przez tespis17, 26 luty 2013 - 18:18.

#2550 Share sebb1

sebb1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:19

Rzepak i nawożenie [połączone] dzisiaj rozsiane 370 kg/ha saletrosanu i 180 kg/ha soli ziemia rozmarzła na jakieś 2-3 cm tak ze na polu nie ma znaku po przejeżdzie za tydzień wegetacja pewnie ruszy saletrosan sie akurat rozłoży i bedzie gitara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 26 luty 2013 - 18:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja pomimo tego, że nawóz kupiłem to taplać w błocie się nie zamierzam bo niby po co tak wcześnie siać. Wegetacja za tydzień na pewno nie ruszy więc druga dekada marca wydaję się najbardziej odpowiednia, zresztą każdy swój rozum ma i zrobi co uważa za najlepsze. Ja na start dam 300kg Saletrosanu i 200 Saletry potem jakaś odżywka, powinno wystarczyć na 3t/ha rzepak Californium :) Pzdr.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2552 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Patrząc na pogody długoterminowe które codziennie zmieniają szybko w pole nie ruszymy tylko czekać na AF jak będą fotki utopionych maszyn

#2553 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:11

Jak czytam wasze wypowiedzi i widze Wasza niecierpliwosc to smiac mi sie chce :-) Po co tak wczesnie ruszac w pole? Za dużo $$? Wezcie sobie urlop i na 2 tyg wyjedzcie na wakacje. Po powrocie myslcie o nawozeniu N :P

No hubert a ty kiedy chcesz ruszać, nie gadaj że jak się stopi śnieg i łapnie mróz to nie bedziesz rzucać saletry. Pisałeś że w tamtym roku pierwszy rzut miałeś ~20 marca niechce mi się wierzyć albo coś pokręciłem.

#2554 Share Bambi24

Bambi24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:16

Ja mieszkam w zachodniej polsce i też nie mam zamiaru ruszać z nawozem prędzej niż 10-15 marca czyli do momentu ruszenia wegetacji... Wiosny nie widać także nie ma co szaleć. W tamtym roku zrobiłem mały eksperyment, na jednej połowie działki na start dałem 400kg saletrosanu a na drugiej połowie 300kg saletry, druga dawka N na obu kawałkach była identyczna po 250 kg saletry. Rzepak który dostał na start saletrę zdecydowanie szybciej ruszył, lepiej się rozwijał i dał lepszy plon... Moim zdaniem nie ma co się tak podniecać tym saletrosanem, jak dla mnie żadna rewelacja.

czyli twoim zdaniem 2 dawki saletry to lepiej jak saletrosan i saletra

#2555 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Na wschodzie Polski prognozy podają - 15 stopni-za tydzień

#2556 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:27

Rzepak i nawożenie [połączone] No to zobacz a ja na swojej pogodzie widze 2 w dzien i -2 i jak to juz tyle razy pisałem że niema co patrzeć na długoterminową tylko max 3-5 dni do przodu i to może się zmienić kiedy zechce w drugą stronę :D jestem podlaskie czyli także wsch.

#2557 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:30

Rzepak i nawożenie [połączone] 15 na minusie z wiatrem i siejemy jare zboza.oby nie

#2558 Share Lnd15

Lnd15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:43

Rzepak i nawożenie [połączone] @Wicherek skąd takie info? - (minus 15)? z tego co się doczytałem ma być normalnie w dzień odwilż w nocy delikatny mrozek i tak do maja ;P

#2559 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:44

Rzepak i nawożenie [połączone] zapowiadali + 15 a teraz im się odwidziało i wszędzie zapowiadają - 15 w marcu. To Ci co tak nie mogą się doczekać siania nawozu powinni się ucieszyć, nie utopią się przynajmniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:00

Rzepak i nawożenie [połączone] A ja Jara pszenice zostawilem w razie co:P Moge przesiac wszystko:):)