tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmervip    78

Taa a co w nocy duchów sie boją? dziś w dzień miałem 11 szt pod domem szukały jabłek pod jabłonką, pogoniłem i co za dwie godz z powrotem ;[ za chwile to razem z psem będą jadły bo niczego się nie boją


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

W mojej okolicy buszuje stado saren w ilości 60 sztuk i parę okazów łosi, 6ha rzepaku z 12 jest dokładnie obrobione, do korzenia. Zastanawiam się, czy walczyć z lokalnym kołem łowieckim aby ogrodzić te pola, czy samemu nie zdobyć licencji, i chociaż tą populację w jakiś sposób kontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Może i tak, ale ta ziemia jest od agencji, którą "dzierżawi" byznesman, tak więc ja nie mam dopłat i nie mogę bezpośrednio wystąpić o odszkodowanie, tylko przez podwładnego byznesmena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie takie pytanie Czy u was tez pod sniegiem jest warstwa lodu na rzepaku?? wczoraj Ekspert chodzil i mowi ze moze byc ciezko z rzepakiem i zbozem bo sie Udusi przez ten lód który nie pozwala odychać roślinie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

No a jak pisałem że tak może być to podśmiechiwałeś się zemnie -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja kolego sie z Ciebie nie podśmiechiwałem.... Na szczescie mam duzo jarej Pszenicy ale nadzieja Umiera ostatnia:)Moze wkoncu zginie ten śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u mnie z dnia na dzień coraz mniej śniegu, słonko co dzień świeci i mimo mrozu co dzień trochę stopnieje, dziś patrzylem to lodu nie ma, co prawda śnieg jest twardy ale nie ma lodu pod spodem i da się ręką spokojnie dodrapac, pewnie dlatego ze ten snieg nie ma wiecej jak 2 tyg. rosliny wygladaja na zdrowe, ale to dopiero się oceni jak wszystkonstopnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Od piąku niby juz cały czas na plusie i deszcze niestety ale ile w tym prawdy?? :huh: W czwartek ostatnie mrozy w nocy ciekawe czy się stopi czy nie u mnie, może sypać na śnieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie wielkopolska przygotowywać się do świąt spokojnie a o wyjazd w pole może się uda po świętach bo ocieplenie wtedy będzie ale deszcz pokazują ale nic nie poradzimy taki warsztat pracy i planowanie terminy na nic tylko czekać na prawdziwą wiosnę co rok przychodzi i teaz przyjdzie oby jeszcze do 15 kwietnia można było zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

'Pan naukowiec' nie radzi stosowania azotu na śnieg (dla tych którzy pytają czy siać) http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/nawozenie-i-bronowanie-po-ruszeniu-wegetacji,42747.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Panowie takie pytanie Czy u was tez pod sniegiem jest warstwa lodu na rzepaku?? wczoraj Ekspert chodzil i mowi ze moze byc ciezko z rzepakiem i zbozem bo sie Udusi przez ten lód który nie pozwala odychać roślinie ??

 

Ja nie widzę żeby była warstwa lodu pod śniegiem. Opisałbym bym to tak:

-rzepak

-śnieg

-cieniutka warstwa lodu nad śniegiem (chroni przed mrozem i sarnami)

Moi zdaniem dobrze że jest ten śnieg bo tam gdzie już stopniał szczególnie na przeczach to widać że będzie mniejsza obsada, przemarzł.

 

Skąd Ci eksperci byli (ubezpieczalnia, Coboru, IR)???

 

Koło Łowieckie za szkody wyrządzone w rzepaku przez sarny nie płaci i łowcą nie jest tak łatwo zostać. jak wymarznie też Ci nie zapłaci.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Na dziś dzień śniegu nie jest strasznie dużo, miejscami widać już rzepak ale niewiem czy stopi sie do czwartku. Później jak mówiłem deszcze i problem duży z wjechaniem na 70% areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

jak w jakim rejonie np. u mnie 100 % oziminy przyduszone będą tylko nie wiem jaka skala. jak na początku marca się topiło to miejsca gdzie zboża na poierzchnię wyszły to po części pleśnia pokryte były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Ja jestem raczej pewny że tam gdzie zaspy i ponawiewało śniegu pod lasami to bedzie właśnie problem w pleśnia tak jak mówisz albo wyprzeniem. Też po roztopach tych zauważyłem na życie i pszenżycie o pszenice jestem raczej spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Byłem dzisiaj na polu u pod warstwą śniegu rzepak zaczyna puszczać młode listki widać efekty nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

efekt nawozu to nie wiem , poprostu wegetacja ruszyla tylko ze ja snieg przysypal :P , ale napewno nawoz udzial w tym ma bo u mnie tez puszcza po nawozie ale i u sasiada gdzie nawozu nie sypal tez puszcza , tylko ze u mnie ten rzepak mlode listki ma widac ze takie jakby czarno zielone(efekt nawozu) a u sasiada blade

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Na rzepaku zalega ok 5cm śniegu ale chciałbym chyba jutro rozrzucić saletrosan. Ziemia pod śniegiem jest zamraznięta, zrobić to jutro czy poczekać trochę na odwilż i stanie się coś z nawozem czy siać spokojnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

U mnie podobna sytuacja planuje w czwartek rano siac saletrosan


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja jestem z Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

U mnie podobna sytuacja planuje w czwartek rano siac saletrosan

 

To bedziesz sypać nawet jak bedzie lekko pokryte śniegiem czy masz nadzieję że się stopi?? Jakby było w dzień z chociaż te 2-4 stopnie i słońce to myśle że dzień i powinno zejść bo u mnie miejscami się przebija, ale mam miejscami nie równy teren żeby nie spłyneło, sam niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj