Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#2481 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 luty 2013 - 15:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Fioletowy może być z tego powodu że może nie zdążył się rozwinąć prawidłowo, było sucho lub zimno i nie pobierał fosforu. Kelpak i ta cała reszta w granicach 60zł. Przykładowo terra sorb sadowskiego na zdjęciach przedstawia lepszy pokrój rośliny po tym środku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:46
  •  

#2482 Share Pawel1990

Pawel1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 luty 2013 - 18:21

Rzepak i nawożenie [połączone] Tomek90 granulowany z tarnowa. Pomyśl o tym bo dolistnie to za mało Mg. Stosunek K:Mg musi być uregulowany

#2483 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:57

Tomek90 granulowany z tarnowa. Pomyśl o tym bo dolistnie to za mało Mg. Stosunek K:Mg musi być uregulowany

pierwszy raz słysze o granulowanym. pewny jestes bo na stronie Tarnowa nic takiego nie ma .
jest ale oczywiście siarczan amonu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2484 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:20

Rzepak i nawożenie [połączone] oglądając dzisiejsza prognozę długoterminową można śmiało stwierdzić że około 5 marca na polach WLKP i nie tylko będzie ruch :rolleyes: bynajmniej ja mam taki plan, jezeli prognozy się potwierdzą

#2485 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:36

Rzepak i nawożenie [połączone] Mówisz ze 5 mozna bedzie wjezdzac?? a ja widze ciagle na minusie do 10 marca .a po tych roztopach co beda to dlugo nie wjedziemy

#2486 Share Pawel1990

Pawel1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:40

pierwszy raz słysze o granulowanym. pewny jestes bo na stronie Tarnowa nic takiego nie ma .
jest ale oczywiście siarczan amonu

Jest bo taki kupowałem. Z tarnowa jak dobrze pamietam , sprawdz w google

#2487 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 luty 2013 - 20:41

Rzepak i nawożenie [połączone] dlatego pakuj się na ostatni dzień mrozu, u nas kiepsko to widzę bo dziś na polu jest 30 cm sniegu,
na ten tydzien zapowiadają po -2, -3 w nocy, a na koniec tygodnia już +6.
w zeszłym roku udało się wjechać własnie w ostatnią noc kiedy temp spadła do -6 wtedy nawet 8 tonowy ciągnik na srednich oponach (520mm) szedł bez problemu.
W tym roku może byc kiepsko

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2488 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Podlaskie także pełno śniegu ale w dzień stopniowo temperatura o 1C w góre niby a w nocy nawet do -6,-7 wtorek-środa, a na 3 marca śnieg na 77% do 7 godzin weź tu planuj co inna pogoda to inna prognoza najlepiej to na 2-3 dni do przodu dalej to raczej 50/50 sie sprawdza.
@yacenty niewiem jak u ciebie ale na podlaskim jakby tak było, to jeszcze z piątka poniżej zera napewno przyłapie.

#2489 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:52

Rzepak i nawożenie [połączone] yacenty z której strony Wrocławia jesteś bo u mnie dziś śnieg prawie całkowicie stopniał i leje mocny deszcz. A co do siarczanu magnezu granulowanego to jest taki nawóz

#2490 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:58

Rzepak i nawożenie [połączone] no u nas jutro pewnie śniegu już nie będzie, max pojutrze... do soboty w plusie, potem niby ochłodzenie i dlatego planujemy wjazd jak się uda i jak prognozy na dalsze dni marca nie będą pesymistyczne bo jak puści to będzie pozamiatane, w zeszłym roku udało się wjechać 7 marca a potem było przestój i zboża RSMem dopiero koło 20 laliśmy bo wcześniej nie szło ujechać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2491 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:06

Rzepak i nawożenie [połączone] Pod zboża RSM na zamarzniętą ziemie zaszkodzi??
Do 20 marca strasznie długi przestuj, w porównaniu podlaskie bynajmniej moje okolice w promieniu ~30km rzucali już przedemna, gdzie my 8-9 marca jak pisałem.

Edytowany przez Tomek90, 24 luty 2013 - 21:08.

#2492 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 24 luty 2013 - 21:08

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas w lubelskim nie wydaje mi się abym wjechał wczesniej jak 10. narazie sniegu tak jak pisza poprzednicy z podlaskiego ze 30cm, w nocy lekki mrozek a w dzien 1-3 st wiec szybko snieg nie zginie. W ubiegłym roku udało mi sie idealnie trafic 2 dni po sobie z rana rozsiewałem i nie narobiłem kolein około 5 marca :)

#2493 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:11

Rzepak i nawożenie [połączone] ponoć nie zaszkodzi rsm na zmarznieta ziemie ale ja wolałem lac na niezmarznieta bo rsm działa bardzo szybko

#2494 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:20

Rzepak i nawożenie [połączone] Tylko ci co sypia to moga wjechac gdy jest mroz a my z RSM musimy czekac az troche przeschnie bo tylko kolejin narobimy:)

#2495 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 24 luty 2013 - 22:55

Rzepak i nawożenie [połączone] To na rzepak tak wczesnie sypiecie? Ja jestem jak bialy2005 z lubelskiego, pierwszy raz w tym roku posiałem rzepak, ale nie zamierzałem tak wcześnie sypać bo zawsze po zbożach sypałem jak dało się wejść w pole i tak zamierzałem sypnąć pod rzepak czyli koniec marca początek kwietnia.

#2496 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 luty 2013 - 23:45

Rzepak i nawożenie [połączone] Koniec marca na rzepak 1 dawkę? Końcem marca a początkiem kwietnia musi dostać już drugą a nie pierwszą. Dolnośląskie okolice Wołowa wczoraj sypał a dzisiaj na plusie i wszystko pływa;/

#2497 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 luty 2013 - 07:17

Tylko ci co sypia to moga wjechac gdy jest mroz a my z RSM musimy czekac az troche przeschnie bo tylko kolejin narobimy:)

w zeszłym roku 7 marca pierwsza dawka, 22 marca druga... :rolleyes:

#2498 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 25 luty 2013 - 07:44

Rzepak i nawożenie [połączone] Przygotować ciągniki do akcji ,obserwować pogodę i w ostatni dzień mrozu jechać nawet w nocy;)

#2499 Share sebb1

sebb1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 luty 2013 - 07:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Myślę że na rzepak w tym tygodniu pierwsza dawka powinna już być rozsypana każdy dzień głodowania rzepaku po ruszeniu wegetacji to strata w plonie a przy tych prognozach to za tydzień rzepak ruszy na 100% ziemia zmarznieta na 5-7 cm więc szybko puści trzeba to wykorzystać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2500 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 luty 2013 - 08:08

Rzepak i nawożenie [połączone] jak koledzy wyżej z lebelskiego u nas śniegu ze 30cm, w nocy przymrozki w dzień ze 2 na +. dobre warunki były jakiś czas temu nie było prawie wogole sniegu ale było za wcześnie. w tamtym roku 1 dawka 10 marca ostatni poranek z mrozem..potem juz nie było zadnego. w tym roku. w tym roku 1 dawka 300 saletry druga 200 saletrosan. jesienne nawożenie to 300 polifoski 5, 100 polifoski 21 i 100 mocznika. co sądzicie o takim nawożeniu?

Edytowany przez kpiotr, 25 luty 2013 - 08:10.

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel