tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

anto    14

a sprawdziły sie ich prognozy u Ciebie?

bo ten sam model pogodowy pokazywał na ten tydzień ( u mnie ) - 17 a było max - 8. także chyba nalezy brać poprawke na ich prognozy

 

Nie cytuj poprzedniego postu !!!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

przeglądając się tej prognozie co dzień można zaobserwować że co dzień jest inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to tylko na tych 3 ha tak bedzie bo ze tak napisze na moich polach na jesieni było wprowadzone wiecej p i k dzierzawę wziałem nie tak dawno i nie miałem wpływu na wysiew nawozów na jesieni u mnie sniegu zero

Ja ze swojej strony zaproponowal bym ci zbadanie gleby pod tym rzepakiem i to na "cito" Skoro piszesz że gleba nie widziała wapna od czsu narodzin J.Ch. i niepokoją Cię objawy które wskazują na brak wapnia, nalezy zachować dużą ostrożność w stosowaniu potasu. Pamietaj że potas ma działanie antagonistyczne w stosunku do magnezu , co w znakomity sposób zmniejszy potencjalny plon zamiast zwiekszyc. Wiara w dostarczenie magnezu przy ostrym niedoborze , poprzez stosowanie nalistne siarczanu magnezu, jest tylko wiarą nie mającą poparcia w doświadczeniach. Swoją drogą, brak wapnia jest praktycznie niezauważalny, predzej widać brak tych składników, ktorych pobieranie wapń stymuluje.

Zmniejszyl bym również nawozenie azotowe , które jest nieuzasadnione w takiej wysokści i w przeciwienstwie do potasu , ktory jeśli wysiejesz i pozostanie w profilu glebowym, pójdzie w pidu.

Zresztą zrobisz jak uważasz. Wiedz tylko, że jedyne na co masz wpływ- to sredni na poziom plonu i wysoki na koszty uprawy. więc wykorzystaj te szanse optymalnie , nie mając gwarancji ani plonu, ani ceny.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

tak oni jako jedyni prognozowali ok 4 marca na 14 marca -14 st w Wielkopolsce a było -18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Olac te wszystkie portale pogodowe, a posłuchac zacnego Bartoszka z Konopielki , gdy tłumaczył synowi coż takiego narysował patykiem na śniegu

 

-Dalej jest napisane tak: w lesie są brzozy, w rzece są ryby, słońce wschodzi i zachodzi. Zimy są zimne, lata gorące.

-Ojej, zimy są zimne, lata gorące. Toż wszystko prawda.

-Byle czego się nie pisze. Pisanie to nie gadanie.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Wydzierżawiłem zimą 8 ha ziemi kl 2/3 która jeszcze dwa lata temu była porośnięta sadem, a co za tym idzie wapna tez tam nie było od lat. Na jesieni planuje posiać tam rzepak, ale uprzednio chciałbym uregulować odczyn gleby. Rozsiania wapna bezpośrednio przed siewem rzepaku(jak wszyscy wiemy) nic nie da , wiec zastanawiam się czy by nie zastosować wapna wiosna przed siewem faceli. Uważacie to za dobry pomysł czy lepiej po zbiorze faceli?(majac jeszcze na uwadze dobro faceli)

 

P.S. Wiem ze to temat o nawożeniu rzepak, ale w temacie o faceli nie ma w ogóle ruchu, a pośrednio dotyczy to tez rzepaku.

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co dajecie na 2 dawke mocznik, saletra ,saletrzak bo ja planuje na pierwszą dać 300 saletry ,na drugą 200 mocznika ,+ 2 krotne dokarmianie dolistne 10%

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Jutro pobiorę próbki do badania, i się okażę. :) ten mocznik to chyba musiałby być wysiany parę dni po pierwszej dawce, skoro saletrę sieje się po ok 3 tygodniach... swoja droga na youtube jest filmik jak gość sieje mocznik po zamarzniętej glebie a miejscami jeszcze śnieg leży:)

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jutro to lepiej udaj sie do kośćioła :) a nie próbki pobieraj, a co do mocznika to jak jest zimno to lepiej go nie stosować bo on potrzebuje ciepła aby sie rozpuścić


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U mnie bardzo mało śniegu, miejscami zupełnie gołe pola. Na szczęście w nocy do -6 tylko. Ale od wtorku ma ładnie dosypać i teraz zastanawiam sie czy rozsypać cos w poniedziałek przed spodziewanym śniegiem. Jak zasypie to niewiadomo ile trzeba bedzie czekać aż stopnieje. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik58    0

a ja czekałem i czekałem wrescie wczoraj wieczorem posypałem po 330 kg saletrosanu na rzepak był mróz wiec ciagnik nic sie nie zapadał ale leżało też jeszcze troche sniegu jakies 3 cm miejscami ale naco to już czekać myśle zobaczymy czas pokaże mam nadzieje ze jak zacznie sie snieg topic to mi ten saletrosan rzepaku nie przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Pewnie jeszcze dluższych dozyjesz..a za 5-6 lat juz pamietal tej nie bedziesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powalona ta pogoda u nas dowaliło w 1-dzien więcej śniegu niż przez całą zimę , teraz ciepło wszysto sie topi w nocy - 17 wczoraj było a od wtorku ma być cieplutko i znowu powrót zimy chyba w moich okolicach to nawóz rozsypiemy w połowie kwietnia.

 

Dla tego mocznik chce zastosować w 2 dawce jak już sie ociepli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie tez za tydzien ma byc 3 dni gdzie w nocy ma byc -10 a w ciagu tygodnia znowu solidny opad sniegu!! toż to bedzie koniec marca. To nie jest normalne. I mam dylemat czy siac ten saltrosan czy czekac i za tydzien siac w oststnie nocne przymrozki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nikt w Polsce nie wie jaka bedzie pogoda za 2 dni a wy sie juz martwicie końcem marca :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Jak to nie wiem masz szereg portali długoterminowych po obejrzeniu 10 stronek mozna sobie cos wywnioskowac ja tak robie od dłuzszego czasu i wszystko sie sprawdza tak jak koledzy z góry pisza ma sie troche ocieplic a potem znowu pare mroznych nocy rowniez nie wiem co robic z nawozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

To siej w te mrozy co przyjdą na koniec tygodnia. Ja tak może zrobię jak nie dosypie śniegu i ten co jest to stopnieje, planowałem siać koło 10 a wyszło jak wyszło, przecież rzepak nie patrzy na kalendarz i że kwiecień to musi mieć parę nowych liści :)

Z tymi wiosnami jest jak mówicie - w tamtym roku przed 20 zacząłem siać i było już ładnie sucho ale dwa lata temu na początku kwietnia. Tak samo ze żniwami w tamtym, roku zaczęło się 20 któregoś lipca a dwa lata temu dokładnie 4 sierpnia. Jak są mrozy to nie ma co siać ale jak widać ich koniec to.... (tak jak ma być w nast. tyg.) i nie mówię tu o małych przymrozkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

za tydzien w sobote mysle pojechac i wysiac beda mrozy tylko pytanie czy stopnieje mi snieg w tym tygodniu zobaczymy dziwna wiosna w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Najgorzej będzie jak w następne mrozy spadnie troche śniegu i będzie biało a potem przyjdzie odwilż bez nocnych przymrozków chociaż do -5 (o tej porze może już tak być).

Ja i tak nie żałuję że nie posiałem, akurat u mnie ze 3 dni słońca i można wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

U nas juz widac efekty 1 dawki danej 2 tygodnie temu przed mrozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To spoko bo u mnie zaspy po 100cm wiec dobrze że nie siane bo nie było sensu. a mrozy nic mu nie zrobiły

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj