tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
anto    14

te 12 przy niku to wiek?

Jak się obudzisz i masz już gotowe śniadanie to miło czy wolisz sobie dopiero szykować?

a co Ty śniadanie szykujesz na kolacje? Może też spać idzesz w ubraniu żeby rano nie tracić czasu na ubieranie ( to taki żart )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

ile dac na ha polifoski 21 n 35 siarki ?czy dobry to nawoz mam go poraz pierwszy

 

Dobry nawóz a zalecane dawki to 300, 400 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zadawali siarczyste mrozy a jutro na południowym wschodzi ma być ponad 5 stopni ciepła a pozostałe dni oscylować będą w granicach 0 stopni. Jest lekka pokrywa śniegu ale jak każdy dobrze wie są tereny na których wody nigdy mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Postraszyli troche tą pogodą a teraz największy mróz -10 taki mróz to bez śniegu nie zaszkodzi, od połowy marca +15 stopni do tego czasu planuję posiać saletrosan.

 

W jakim regionie ma być tyle niby, bo u mnie progonoza do 22 marca i -11 w nocy w dzien -3 ale zapewne jeszcze nie raz się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

znałazłem na składzie nawóz "inpuls n" z puław 26(lub27 nie pamiętam dokładnie) azotu i 13 siarki rozpuszczalnej w wodzie szukałem na stronach puław ale chyba już go nie produkują ,skład ma podobny do saletrosanu azot formie amonowej i azotanowej stosował go ktoś z was???

 

stosowałem go w tamtym roku i tez nic nie mogłem znalezc na jego temat na stronie puław wtedy

trzeba po nim dokładnie sprzet umyc bo strasznie rdzewieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a po jakim nawozie nie rdzewieje? skoro i ten ma siarke i azot i ten drugi ma to to jakim cudem może po jednym rdzewieć lepiej a po drugim gorzej? no chyba że w którymś wogóle nie ma składnika tylko wypełniacze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ja już zastosowałem polifoskę 21 . dałem 300 kg /ha . też stosuję ją 1 raz zobaczymy efekty jak narazie to spadł śnieg i zapowiada się chłodny tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja tam poczekam aż zrobi się ciepło, nic na siłę. U mnie śniegu ani cm nie ma do tego straszne błoto. Poczekam jeszcze ten cały tydzień, aż ochłodzenie przejdzie i wtedy dam nawóz.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a u nas dziś nasypało prawie 20cm śniegu i jest -6, jeszcze tylko tydzień i ma być niby wiosna już na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

a jak tam wegetacja?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

U was mrozy i śnieg a u mnie (okolice krakowa) nawet w nocy ciężko o przymrozek, w dzień na + i do tego deszcz. Jak tylko przyjdzie jakiś mróz to posieje na ten mój OBGRYZIONY rzepak saletrę w ilości 300kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azz11    0

W warmińsko-mazurskim zima stulecia:) w nocy -10 w dzien -6 i ok 30 cm śniegu. Niestety przez dwa poprzednie dni był silny wiatr i mróz, bez śniegu. W mojej okolicy żywego ducha na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Dobrze że przysypało bo ma być jeszcze mrożniej,ale tu zapanowała jakaś grobowa cisza, nik nie sieje nawozow. Na onecie zima ma być do końca marca.Dobrze że ja jeszcze korzystam z urokow zimy a nawoz w magazynie i nie martwie się ile go rzepak pobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Panowie a co się stanie jak wysieję saletrosan na 2-3cm warstwę śniegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Nie stanie się nic złego, chyba że wysypiesz go na grubą warstwę śniegu, wtedy część azotu może na nierównych polach popłynąć wraz z topniejącym śniegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@eMWu to ci co posiali nawozy azotowe przed śniegiem będą mieli mniejsze straty niż siejący na kilka cm śniegu ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Jeżeli posieje zaraz przed roztopami to jakie będą te straty? Mi nie chodziło we wcześniejszych postach o straty azotu, ale jeżeli ktoś wysieje dużo azotu azotanowego, który rośliny pobiorą przed mrozem, naraża się na to że mogą się one rozchartować i stąd wezmą się wspomniane straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Panowie bez obaw od soboty ma się zacząć ocieplać a na święta ma być już stablizacja w granicach 15 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4021

zapowiadane są duże opady śniegu ,następnie nagłe ocieplenie,pamiętam taki rok że woda ze śniegu rwała rowy na polu i widzę że to może się powtórzyć ,gdzie wtedy znajdzie się azot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a gdzie to taka pogodę zapowiadają ?? jak ci sami co zapowiadali - 17 w moim regionie to podziękujemy im :ph34r:

 

mam wrażenie że ci co nie posiali śmieją się teraz z tych co posiali bo nie siejąc popełnili błąd i nie pozostało im nic innego jak śmiać się z kolegów... ależ to fajnie ujął :lol: generalnie każdy robi jak uważa, irytuje mnie tylko to co kogo obchodzi ile ja stracę wysiewając nawóz za wcześnie ? przecież to moja kasa, ewentualne moje straty, takie przepychanie się kto ma rację, a kto ma racje to się okaże niebawem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

myśle że azot nie popłynie, może forma azotanowa, amonowa jest wiązana przez glebę i dopiero potem roślina pobiera, z drugiej strony jak puści to co niektórzy na pole nie wjadą a u tych co posiane juz będzie roslina korzystać.

barabus tak więc na tym wygrasz, a co kogo obchodzi to przecież sami się chwalimy ile to sypiemy i kiedy i to na forum tak więc każdy może komentować.

 

u mnie jeszcze 20 cm starego śniegu z lodem i już zaczyna robić się kaszana pod sniegiem, nie wiem co będzie ale pleśń połowe zboża wykosi, ajk nie było dobrą zaprawa zaprawione, mam nadzieje że mnie ominie chciaż na części porażenie jest oby nie całkowite

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj