Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#2101 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 15:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Ogólnie chciałeś dobrze zrobić ale wyszło inaczej i myślę, że Twoje potwierdzenia są słuszne. A na poprzeczniakach wyłączałeś sianie czy dawałeś podwójną dawkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 07:41
  •  

#2102 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 16:27

Rzepak i nawożenie [połączone] Wyłączałem, w tym roku będe dawał to samo tylko w odpowiednim czasie i zobaczymy jak będzie

#2103 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 29 grudzień 2012 - 18:39

Rzepak i nawożenie [połączone] jak nie masz ścieżek to tak samo może być, ja jak kiedyś siałem bez ścieżek to starałem się jednym śladem jeździć i wydeptac ścieżki,i było ok, ten sam problem mam w jęczmieniu bo ścieżki troche za wąskie do kół ciągnikia i jak od grzyba na ości pryskam to potem przed żniwa problem bo czasem dojrzeć nie może przy ścieżkach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2104 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 15:08

Rzepak i nawożenie [połączone] w czym lepszy jest saletrosan od polifoski 21?
polifoska ma wiecej siarki za to mniej azotu ale wychodzi korzystniej cenowo a różnice nie są aż takie duże.
dlaczego mówicie tu że saletrosan lepszy ?

#2105 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 15:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Jak miałbym wybierać też wybrał bym polifoskę 21. Ale czy ona wychodzi taniej? Przynajmniej u mnie na składach nawozów jest odwrotnie. Polifoska ma lepszą formulację i można go dodatkowo mieszać z innymi nawozami ( sól potasowa, polidap, nawozy magnezowe) co w przypadku saletrosanu nie jest już takie pewne. A wkażdym razie nie ulega zbryleniu jak saletrosan. Niech saletrosan złapie troche wilgoci to zaraz będzie można w nim figury rzeźbić. :P

#2106 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 15:50

Rzepak i nawożenie [połączone] W czym jest lepsza saletra od mocznika? Szybciej bedzie działać popatrz na formy N w obydwu nawozach. Pozatym zawartość siarki którą dostarczysz za pomocą saltrosanu jest wystarczająca.

#2107 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 15:57

Rzepak i nawożenie [połączone] Forma amidowa, występująca w moczniku musi ulec w glebie rozkładowi, najpierw do formy amonowej, a później również do saletrzanej. Jest więc formą wolniej działającą, . Im Gleba o wyższej kulturze oraz wyższa temperatura gleby sprawia że mocznik roskłada się szybciej. Mocznik powoduje najmniejsze zasolenie gleby, 2-4 -krotnie mniejsze jak pozostałe nawozy azotowe. Forma amidowa wpływa pozytywnie na mniejszą akumulację azotanów w roślinie dlatego wykorzystywany jest na 2 dawkę. Saletra zaczyna działać w niższych temperaturach, nie musi ulec ureazie. A co istotne nie potszebuje tyle wody do rozpuszczenia co mocznik.

#2108 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 16:05

Rzepak i nawożenie [połączone] major czy ty naprawde nie załapałeś o co mi chodzi czy podśmiech*jesz się zemnie :D a może twoja wypowiedz tyczy sie do pytania maromaro?? :huh:

#2109 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 16:15

Rzepak i nawożenie [połączone] saletrosan 26 albo pilifoske 21 chce zastosowan na pierwszą dawkę więc który nawóz bedzie lepszy i dlaczego ?

#2110 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 16:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Saletrosan bedzie lepszy bo szybciej zacznie działać ma forme azotanową która działa najszybciej pogłownie. Napisałem post wyżej żebyś zobaczył formy N i byłoby wszystko jasne dodatkowo major wyjaśnił ci szybkość działania poszczególnych form N.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2111 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 styczeń 2013 - 16:34

Rzepak i nawożenie [połączone] co powiecie na mieszankę: 400kg saletrosanu i 250kg mocznika w 14 dni później?
nie będzie to za mocno trzymało rzepaku?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2112 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 02 styczeń 2013 - 16:51

Rzepak i nawożenie [połączone] @yacenty ja w tamtym roku na 3 dawke dawałem mocznik i nie było źle, odmiany mieszańcowe były trochę zieleńsze niż Californium, ale i tak kosiłem podobnie niż wszyscy, z wilgotnością w granicach 8 %
Aczkolwiek w Twojej mieszance zamiast mocznika dałbym saletre ;)

Edytowany przez losktos, 02 styczeń 2013 - 16:57.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2113 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 17:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Szefie daj spokój z tym mocznikiem jeszcze taka dawka :D będą place zielone albo bedzie się odmładzać bo długo bedzie trzymać. Umnie w tym roku był 2 rzut 200kg/ha mocznika i 100kg/ha siarczanu amonu( na pierwszy rzut nie dało rady załatwić odrazu mówie :D) potem był miejscami taki zielony że zielony ledwo szedł max 3km/ha. Raz zawaliło. Saletra i tylko saletra.

#2114 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:13

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie idzie tak. Siarczan amonu 200kg jak najwczesniej, po 2-3 dniach saletra 200kg i jak rzepak strzela w ped to 200kg mocznika. Sprawdzone i narazie nie planuje zmian.

#2115 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Robisz desykacje?? Jaki skład siraczanu amonu?? Czemu nie saletrosan jeden oprzejazd a masz siarke i azot.

Edytowany przez Tomek90, 02 styczeń 2013 - 18:30.

#2116 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Tomek siarczan amonu również zawiera azot i siarkę, ale bardzo zakwasza glebę

#2117 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 19:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Wiem o tym ale zobacz że po 2-3 dniach idzie jeszcze 200kg saletry, nie lepiej 300-400kg saletrosanu? Ktoś pisał że nie zakwasza saletrosan.

#2118 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 20:21

Rzepak i nawożenie [połączone] a czy można dać saletrosan i zaraz jeszcze jechać saletrą lub oba nawozy wymieszać w rozsiewaczu?

a czy można dać saletrosan i zaraz jeszcze jechać saletrą lub oba nawozy wymieszać w rozsiewaczu?

a czy można dać saletrosan i zaraz jeszcze jechać saletrą lub oba nawozy wymieszać w rozsiewaczu?

#2119 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 styczeń 2013 - 21:25

Rzepak i nawożenie [połączone] każdy azot zakwasza glebę w mniejszym lub wiekszym stopniu najmniej saletrzak

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2120 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 03 styczeń 2013 - 09:56

Rzepak i nawożenie [połączone] @wyrebski1 a po co mieszać te 2 nawozy? Saletrosan ma taką samą formę azotu jak saletra, powinien działać szybko. Nie stosowałem go jeszcze więc niech koledzy się wypowiedzą ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)