Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2012 - 16:50

Rzepak i nawożenie [połączone] ja rowniez dawalem saletrosan przed ruszeniem wegetacji i zrobil sie szybciej zielony niz u sasiada po saletrze+siarczan amonu ten granulowany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 13:47
  •  

#2082 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 17:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Wszyscy co sypali rok temu saletrosan lub saletre przed 15.03 to im wymarzł. Rzepak ruszył i przyszedł z powrotem mróz
Ci co sypali korn kali lub sól lepiej wyszli. Tak samo kto siał przed 21.07- za duże rzepaki były.
W tym roku już nikt się nie spieszy z sianiem i tak samo się nie spieszy z nawozami.

#2083 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 18:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Mówisz że się nie spieszyli z sianiem, a jakby tak zima w tym roku przyszła wcześnie to co wtedy?? Tak samo jest z sianiem jeczmienia ja siałem pod koniec marca a ludzie mówili człowieku co ty robisz jeszcze tobie wymarznie. Jakbym miał czekać dopuki nie bedzie przymrozków to musiałbym siać pod koniec maja to napewno wtedy nie wymarznie na 100% ale jaki plon bedzie?? Mówie tak bo juz były takie przypadki ze w maju spadł śnieg albo było na -. Umnie saletra poszła 9 marca i nic nie wymarzło tylko pszenica muszelka zrobiła się troche żółta na końcówkach a jestem z podlaskiego 50km od granicy gdzie wegetacja rusza wolniej.
Właśnie o to chodzi żeby szybko zapodać papu dla roślinki to bedzie zbierać i regenerować się szybciej po zimie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2084 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 26 grudzień 2012 - 19:09

Rzepak i nawożenie [połączone] tespis chyba pojęcia nie masz nawet w minimalnej ilości ochemii. mylisz podstawowe grupy nawozów. jest tu mowa o pierwszej dawce azotu, a nie potasu.
saletrosan 26 % N w tym 7 % azotanowy szybko działający reszta amonowy wolniej działający, ja zastosuje 400 kg na ruszenie wegetacji lub krótko przed. jest to nawóz zakwaszający ziemie.

#2085 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 19:51

Rzepak i nawożenie [połączone] Stosowanie takich dawek nawozów azotowych zawierających siarkę jest uzasadnione gdy mamy gleby ubogie w siarkę. Tak jak mój popszednik wskazał nawozy tego typu silnie zakwaszają glebę więc ich stosowanie powinno być racjonalne. Sądze że lepiej jest doprowadzić zasobność S do optymalnych wartości i po prostu stosować NO3NH4 lub RSM. A i tak decudujaco kwestią przy wyborze nawozu jest cena 1kg czystego składnika. Którą sobie zawsze liczę przed zakupami. Z tego tytułu wiem że zarówno siarczan amonu jak i saletrosan nie wychodzi wcale tak atrakcyjnie cenowo jak saletra czy mocznik.

#2086 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 20:05

Rzepak i nawożenie [połączone] chyba od lat 1 kg czystego składnika jest najtańszy w moczniku.

#2087 Share Admiral150

Admiral150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 20:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Morze kolego nie rzepak zasiałeś tylko jakąś Marichuanę lub inną roślinkę ;d albo wyhodowałeś inną odmianę rzepaku opatentuj i będzie kasa ;d

Edytowany przez Admiral150, 26 grudzień 2012 - 20:16.

#2088 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 13:39

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego pawelek, Ja do niczego Cie nie namawiam :) Każdy sypię i robi jak uważa i nie patrzy na sąsiada :)

#2089 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 13:50

Rzepak i nawożenie [połączone] @major_89 no to mocznik wychodzi najtaniej po przeliczeniu na 1kg, więć dajesz go na 1 rzut? :D
Ktoś gdzieś pisał na forum że siarczan amonu zakwasza glebę, a saletrosan nie :wacko:

#2090 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 14:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Osobiście znam takich co dają mocznik na 1 strzał, twierdząc ze działa bardzo szybko. Każdy ma swój pomysł na uprawe. Dałbym azot amidowy na start ale pod warunkiem idealnego przezimowania braku oznak głodu i strat w zielonej masie.
Ostatnie lata pokazuje ze trudno znaleźć takie plantacje. A wtedy liczy się szybkość przyswajania składników pokarmowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 15:59

Rzepak i nawożenie [połączone] kupiłem saletrosan po 1100 kg, tak więc kilo azotu 4,2 + siarka , saletrę kupiłem po 1250 tak wiec kilo 3,67 ,
pewnie w moczniku najtaniej wyjdzie , ale w pierwszej dawce kiedy jest chłodno na 100 % 1/3 azotu w powietrze pójdzie u suma sumarum jeden ch...., nie mówiąc już o tym ze jak zimno to dziłanie praktycznie żadne
kolego tespis jak dajesz siarczan potoasu to ok bo siarkę wprowadzasz i potas jednocześnie jezeli w glebie jest go mało, tak samo można zrobic stosujac siarczan magnezu, ale nie jest to dawka główna plontwórcza najważniejsza pierwsza na ruszenie wegetacji, lecz uzupełniająca

#2092 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 16:09

Rzepak i nawożenie [połączone] N z mocznika nie pójdzie w powietrze w porównaniu do saletry, ale działa przy 15 stopniach dopiero a saletra przy 3 juz co jest najważniejsze.

#2093 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 17:13

Rzepak i nawożenie [połączone] tomek pójdzie, połóż worek mocznika na słońcu a potem go otwórz i delektuj się zapachem amoniaku, jak długo polezy na pow ziemi to tak samo

#2094 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 09:01

Rzepak i nawożenie [połączone] mocznik z inhibitorem ureaz wolniej się ulatnia...

#2095 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 28 grudzień 2012 - 10:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie to co wkońcu lepiej dac na 1 dawkie na ten rzepak saletrosan czy saletrę???

#2096 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:22

Rzepak i nawożenie [połączone] lepiej saletrosan, taniej saletrę! ile % siarki zawiera siarczan amonu?

#2097 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 28 grudzień 2012 - 16:35

Rzepak i nawożenie [połączone] 21

#2098 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 16:53

Rzepak i nawożenie [połączone] 21 to azotu a siarki 24

#2099 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 18:13

Rzepak i nawożenie [połączone] Teori o naworzeniu jak widzimy jest setki, i każda ma inne zalety lecz i tak najważniejszy jest przebieg pogody i jej wpływ na rozwój roślin. Każdy z nas stara sie jak nalepie i obyśmy osiągneli minimum te 3,5 4 tony :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share crimer

crimer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 15:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie mam do was pytanie odnośnie nawożenia wiosennego azotem. Jestem z podkarpacia i pierwszą dawkę azotu w postaci 200kg saletry i 100kg siarczanu wysiałem 15 marca drugą dawkę w postaci 200kg saletry chciałem dac po 2 tygodniach ale warunki pogodowe na to nie pozwoliły i ostatecznie dalem ją 3 tygodnie przed kwitnieniem.chciałęm zapytac czy miało to wpływ na to że rzepak wzdłuż przejazdów i na poprzeczniakach był zielony do samego konca? dodam ze nie desykowałem go i nie posiadam siewnika ze znacznikami i rzepak za kazdym razem jak wjezdzałem w pole odbijał na na przejazdach...