Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11306 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 13:21

Rzepak i nawożenie [połączone] A tego to niewiem przydałoby się sprawdzić ale myśle, że powinna byc zmarznięta bo po pierwszysch śniegach było nocami ok -14 i już się nie roztopił tylko przybyło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 21:37
  •  

#2022 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 14:08

Rzepak i nawożenie [połączone] chyba że tak bo u mnie było najniżej przy gruncie -14 a potem śnieg zleciał do zera
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2023 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 18:19

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie tez bez okrywy na dziś dzień, tyle że w naszym regionie nie zapowiadają poniżej -10 więc nie będzie źle puki co

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 18:47

Rzepak i nawożenie [połączone] Barabus a zgnilizną nie zanosi jeszcze? U nas juz -12 ale śniegu skolko godno :D

#2025 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:02

Rzepak i nawożenie [połączone] Tomek90 masz radochę z tego śniegu... bałwana już ulepiłeś? :)

#2026 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:12

Rzepak i nawożenie [połączone] Niestety nie, za zimno i nie lepi się :mellow:

#2027 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 20 grudzień 2012 - 19:41

Rzepak i nawożenie [połączone] tomek nie wk.... kolegów, bo u nas w podlakim zima długa i różnie może byc, tak więc nie ciesz się na razie z tego śniegu, wszystko fajnie jak sprzedasz i kasę na koncie będziesz miał, a do tego czasu przymrozki, gradobicia i niedajboże nieuczciwy skup.

#2028 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 20 grudzień 2012 - 20:19

Rzepak i nawożenie [połączone] u mnie w lubelskim na szczęście narazie jest ładna okrywa, temparetura ok -10 do -15 stopni. Nie wiem jak ziemia wygląda. Daj Boże dalej wszystkim takiej zimy jak u mnie..
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2029 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:45

Rzepak i nawożenie [połączone] i to jest podejście do sprawy a nie ciesze się że ja mam śnieg a co u innych to kit.

#2030 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego @atomik jak byś przeczytał strone wcześniej to byś zrozumiał dlaczego pisze jaki i kiedy nawóz będe siał, sam temat tej rozmowy (rzepak i naworzenie) o tym mówi, więc to chyba Ty jakąś flache obaliłeś bo jakiś wczorajszy jesteś w swoich wypowiedziach :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 21:52

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas nic nie śmierdzi narazie :) rzepak odpowiednio skrócony przed zimą

#2032 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 08:10

Rzepak i nawożenie [połączone] U nas dziś rano -14.7

#2033 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 12:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Czytajac te 100 stron o nawożeniu i ochronie człowiek sie robi "głupi". Z nawożenia planuje 300 saletrosanu koło 15 marca nastepnie za 2-3 tygodnie 200 saletry reszta azotu w odzywkach. Teraz chciałbym sie poradzic odnośnie ochrony jesienia poszło litr Caryx ale późno nie wiem czy zadziałał. Teraz odnośnie wiosny w jakich fazach rozwojowych i czym pryskac rzepak bo sie kompletnie pogubiem.

#2034 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2012 - 15:04

Rzepak i nawożenie [połączone] ja w tym roku przed siewem dałem 400kg Polifoski 5 potem do zabiegu na grzyba odżyweczka z borem i innymi składnikami, na wiosne na start ok 200 kg saletry 34% i za jakiś tydzień ok 150kg Polifoski 21 a reszta to odżywki do zabiegów na grzyba i insekty.

#2035 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 16:31

Rzepak i nawożenie [połączone]

Czytajac te 100 stron o nawożeniu i ochronie człowiek sie robi "głupi". Z nawożenia planuje 300 saletrosanu koło 15 marca nastepnie za 2-3 tygodnie 200 saletry reszta azotu w odzywkach. Teraz chciałbym sie poradzic odnośnie ochrony jesienia poszło litr Caryx ale późno nie wiem czy zadziałał. Teraz odnośnie wiosny w jakich fazach rozwojowych i czym pryskac rzepak bo sie kompletnie pogubiem.

Jeśli jesienio dawałeś carex to wiosną również możesz nim poprawić w dawce 1,5l ale to straszny koszt. Momęt zabiegu to najlepiej BBCH47 .( powolne wydłużanie się łodygi, wzrost wydłużeniowy roślin). Ja najczęściej stosuje poprostu tebukonazol z domieszką Topsinu lub czegoś z prochlorazem. Nie można również zapomieć o chowaczach łodygowych. Dolać do zbiornika jakiegoś fosfoorganika lub nikotynoidu w zależności od temperatur. A co do nawożenia to jak dobrze licze to wyjdzie ci jakieś 146 kg czystego sładnika plus to co zostało z zimy. to według potszeb pokarmowych wystarczy na wygenerowanie ok. 3 ton nasion. Lecz nie wiem na jakich glebach gospodarzysz i jakie było nawożenie przedsiewne.

Edytowany przez major_89, 21 grudzień 2012 - 16:31.

#2036 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 17:19

Rzepak i nawożenie [połączone] ja w tym roku planuje na wiosnę dać na start 200kg siarczanu amonu, za 5 dni 250kg saletry 34% i po 2 tyg 200kg saletry 34% + 2 opryski dolistne insol + kristalon zielony po 4,5 kg/h ,oczywiście jak będzie na co dawać na wiosnę :)

#2037 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 17:24

Rzepak i nawożenie [połączone] Lepiej zamień siarczan z saletrą. Siarczan późno zaczyna działać, saletra od razu.

#2038 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 21 grudzień 2012 - 18:05

Rzepak i nawożenie [połączone] ja w tamtym roku azot dawałem na 3 dawki. I - Polifoska 21 200 kg/ha, II - Saletra amonowa 250 kg/ha, III - Mocznik ok. 200 kg/ha. I na słabszych kawałkach pryskałem raz Mikrokomplexem + Mocznikiem. Oczywiście wszystkie pola były nawożone dolistnie borem.
Plony średnio 3,7 t/ha, na najlepszym kawałku ponad 4 t.
W tym roku poszło pod korzeń na 1 kawałku 600 kg/ha Amofoski (4-16-18) a na drugim 500 kg/ha.
Na jesieni nawożony raz Kristalonem w dawce 5 kg/ha i skrócony Toprexem w dawce 0,5 l/ha.
Na wiosne planuje 2 dawki. Jeżeli dostane Saletrosan to będzie to 300 kg/ha Saletrosanu na pierwszy rzut, i ok. 300 kg/ha Saletry amonowej na drugi raz. No i do tego planuje przynajmniej 2 zabiegi Mikrokomplex + Mocznik
Przed śniegami rzepak wyglądał tak http://www.agrofoto....k-ozimy-casoar/
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2039 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 18:08

Rzepak i nawożenie [połączone] Major dzieki za info ziemia to 3-4 klasa przedplon pszenica ozima. Przedsiewnie wapno granulowane 300 kg oraz 350 kg lubofoski. Takze w lubofosce tez jakis azot byl no i plus z dożywianie takze koło 170 N bedzie nie chcemy sie za bardzo do razu grubo pakowac w koszty bo to pierwszy rzepak. Póki co z Caryxu to raczej zrezygnuje moze byc jakis orius? bo chyba jest taki zakupiony do tego w jednym zabiegu siarczan mocznik mikroelementy i cos na robaka od razu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 18:18

Rzepak i nawożenie [połączone] planuję w najbliższym sezonie przejść wyłącznie na azot w formie RSM oraz mocznika, jaka kombinacja wiosennego nawożenia azotem będzie z tymi nawozami najlepsza?