Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11296 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:50

Rzepak i nawożenie [połączone] Mieć taki wynik przy cenie 2000 ŁAŁ, szkoda że nie osiągalne na moich i większości ziemiach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 16:02
  •  

#1982 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 12:36

Rzepak i nawożenie [połączone] przy cenie 1500 też by źle nie było.

#1983 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 11:39

Rzepak i nawożenie [połączone] 6 ton rzepaku oz. bardzo wierzyć mi sie nie chce. Nawet nie wiem czy są takie odmiany, osiągające taki potęciał plonowania. Chodz u tych żabojadów to nic nie wiadomo. Wystarczy spojrzeć na ich uwarunkowania środowiskowe, które dalece odbiegają od naszych!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1984 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 11:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Zdolność plonowania rzepaku wynosi 10 ton tak samo jak pszenicy 15 ton ale niestety nigdy nie mamy idealnych warunków aby taki wynik osiągnąć... Pozdrawiam

#1985 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 17 grudzień 2012 - 13:31

Rzepak i nawożenie [połączone] we Francji spokojnie mogę uwierzyć zupełnie inne uwarukowanie do produkcji rolnej niż u nas

Thug

#1986 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 17 grudzień 2012 - 15:25

Rzepak i nawożenie [połączone] w mojej miejscowości w gospodarstwie Stacji Nasiennej w tym roku osiągnęli plon ok 5,5 t/ha. Potencjał plonotwórczy rzepaku wynosi 9 t/ha (chociaż jak napisał @danield28 nawet 10 t, w co nie wątpie) więc osiągnięcie 6 t/ha jest jak najbardziej możliwe ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1987 Share bubu1514

bubu1514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 22:24

Rzepak i nawożenie [połączone] na wstępie napisze ze uprawa zajmuje się 2 rok i mam pewien problem rzepak posiany 3.09 a wygląda tak http://www.agrofoto....ak-californium/ wstawiłem 3 fotki napiszcie mi co o nim sadzicie. rzepak aby go "podgonic" był dokarmiany dolistnie mocznik (25kg/ha, florowit4l/ha,) x3 co tydzień za pierwszym razem doszedł jeszcze bor i siarczan magnezu. średnica korzenia niecałe 10mm jak oceniacie możliwości jego przezimowania.

dodam jeszcze ze średnia obsada na m2 to 25 roslin

#1988 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 13:49

Rzepak i nawożenie [połączone] oby tylko przezimował, jeżeli średnio masz obsade 25 roślin to nie jest źle, miejscami pewnie jest i więcej niż 25. Oby tylko dużo nie wypadło po zimie. Na wiosne intensywne ale i racjonalne nawożenie i ma być :)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1989 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 14:09

Rzepak i nawożenie [połączone]

na wstępie napisze ze uprawa zajmuje się 2 rok i mam pewien problem rzepak posiany 3.09 a wygląda tak http://www.agrofoto....ak-californium/ wstawiłem 3 fotki napiszcie mi co o nim sadzicie. rzepak aby go "podgonic" był dokarmiany dolistnie mocznik (25kg/ha, florowit4l/ha,) x3 co tydzień za pierwszym razem doszedł jeszcze bor i siarczan magnezu. średnica korzenia niecałe 10mm jak oceniacie możliwości jego przezimowania.

dodam jeszcze ze średnia obsada na m2 to 25 roslin

Ta dawka to nie za dużo?? Umnie tam gdzie mokro dosiewany był też na początku września to dogonił ten co był siany 23 sierpnia i nie widać różnicy. Nie było zadnego dokarmiania, regulatorów, fungicydów i herbicydu tylko od samosiewów :ph34r: ciekawe co to bedzie ale przed śnigami wyglądał normalnie żadnych przebrawień miejscami tylko azotu brakowało bo żółte liście.

#1990 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 18 grudzień 2012 - 14:33

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas teraz odwilż na całego rzepak już śmierdzi jak zgniła kapusta właśnie po tych mrozach oby tylko większych nie było bez okrywy

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share bubu1514

bubu1514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:56

Rzepak i nawożenie [połączone] najbardziej nie daje mi spokoju czy taki nierówny rzepak wiosną potraktować toprexem,

#1992 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:16

Rzepak i nawożenie [połączone] myśle że tak, toprex wykazuje bardziej działanie przeciw chorobom niż jako regulator, co innego Caryx
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1993 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 15:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Koledzy sieje dopiero rzepak drógi rok wieć niem ma doświadczenia i mam pytanie: jestem z lubelskiego u nas pokrywa śniegu ok 10 15 cm z czego nalężało by sie cieszyć lecz ziemia pod śniegiem nie jest zamarznięta, jak się odgarnie śnieg to palec normalnie wchodzi, za to liście są sztywne, zmrożone. Czy w takich warunkach rzepak morze wyprzeć? I jeszcze jedno pytanie czy kupował ktoś saletrosan, jeśli tak to napiszcze w jakiej cenie. Ja kupiłem w big-bagu po 1210zł/t

#1994 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 15:33

Rzepak i nawożenie [połączone] @klauss my w tym roku też zakupiliśmy saletrosan, cena podobna do twojej niecałe 1200zl/t. Jaka dawke planujesz dać??

#1995 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 16:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja też będę stosował saletrosan cena 1150zł w big-bag. Oczywiście pójdzie na pierwszy ogień przed ruszeniem wegetacji w dawce 200kg +200 kg salety amonowej. A co pytania KLAUSS może ale nie musi nastąpić wypszenie ale to zależy od pogody na przedwiośniu. Narazie nie ma się czym martwić gorzej jak poczujesz na polu niepszyjemną woń gnijącej kapusty. Duże zagrożenie może nastąpić ze strony szarej pleśni i pleśni śniegowej ale w tym przypadku zabieg czyszczący tiofanatem lub prochlorazem uspokoi sytuację.

Edytowany przez major_89, 19 grudzień 2012 - 16:43.

#1996 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 16:50

Rzepak i nawożenie [połączone] major czemu tyle na pierwszy ogien?? Ile dajesz na drugi?? Ja myśle dać 260kg saletrosanu co bedzie równe 200kg saletry a na 2 dawke 300kg saletry. Wyjdzie chyba 170N jak dobrze policzyłem.

#1997 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:04

Rzepak i nawożenie [połączone] malo tego saletrosanu na 1 dawke , jak juz dawac saletrosan to tak z 300kg conajmniej

#1998 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:10

Rzepak i nawożenie [połączone] Czemu mało?? Chyba że dać odwrotnie ok. 400kg saletrosanu a na 2 dac 200kg saletry. Niechce mi sie jezdzić 2 razy w pierwszej dawce możliwe że nie wjade za 2 razem.

#1999 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:26

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja tez w tym roku kupiłęm saltrosan ale cena koszmrnie wysoka 1340 bb na szczescie tylko 2,5t, u nas brat tego towaru na skłądach :( Mam zamiar dac około 400kg na ha w pierwszej dawce i w drugiej 300 saletry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja mam w planie, oczywiście jak warunki pozwolą i przezimuje, końcem lutego zastosować 200kg/ha kizerytu+150kg/ha soli potasowej, następnie 3 dawki saletry amonowej-300kg/ha, 200kg/ha i 100kg/ha. Zobaczymy jak to będzie...

Edytowany przez MarcinPykuS, 19 grudzień 2012 - 17:46.