tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krychu    151

Co może być powodem skręcania, usychania strąków rzepaku w tak późnej poże robak czy może grzyb ? Wystąpiło to zjawisko na jednym polu na pozosałych jest wszystko ok a agrotechnika wszędzie była taka sama.

Cała roślina zasycha czy pojedyncze łuszczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

czym opryskać chwasty w gorczycy po wschodach? 3 dni po siewie chciałem zrobić glifosatem ale zaczęło padać i nie dało rady i gorczyca powschodziła, myślałem nad lontrelem ponieważ ma rejestrację w rzepaku ozimym i można go stosować jesienią i wiosną, nie uszkodzi gorczycy? galera odpada ze względu na koszt-gorczycy jest 0,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jakie nawozy dajecie przed siewem rzepaku na jesień?

fosforan amonu + sól potasowa


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nawozy zamawiacie z centrali skupów zboża czy macie jakaś stronę on-line, gdzie jest większy wybór i taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskars    0

Witam mam pytanie na jednym z pól rzepaku zobaczyłem dość duże nasilenie chabru. Rzepak będzie desykowany czy ten chaber w czymś przeszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

mam 2,5 ha ziemi od 5 lat zboża klasa 5, kawałek 6 i trochę 4. Jak myślicie rzepak odda plon tylko na koszty na tej ziemi? Myślałem posiać owies ale może z rzepakiem bym spróbował zawsze to lepsze zmianowanie.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 5 i 6 klasie musi być odpowiednio dużo opadów, w dodatku odpowiednio rozłożonych w czasie. W rzepak musisz sporo zainwestować, a jak przez 2 tyg. w strategicznym momencie przysuszy to po rzepaku. Siej żyto, owies, ew. łubin


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

posiej rzepak czy też gorczycę niech urośnie spore to na jesieni, w przyp gorczycy np przed kwitnieniem przyoraj to i na wiosnę jarke jakąś, zawsze to wprowadzisz jakąś masę zieloną która sporo wniesie w ziemie.. możesz dać jakiegoś npk czy coś żeby to fajnie rosło na jesieni, a to przecież i tak zostanie w ziemi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na V i VI klasę jeszcze ewentualnie kukurydza będzie dobra, rzepak może być za bardzo zawodny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

czy jest jakaś różnica przy desykacji preparatami glifosat tylko z różnych firm? np. Roundup i Klinik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie , jak określić najlepszą porę na desykację i ile dni po zabiegu kosić ?

 

Czy po desykowanym rzepaku robić podorywkę czy az przed zasiewem pszenicy ozimej orac na raz ?

 

A czy słomę rzepaczaną po desykacji można przeznaczyć na ściółkę zwierzętom (czy im nie zaszkodzi ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Co będzie lepsze pod rzepak 150kg polidapu i 250kg soli czy może 10 ton pomiotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

pomiot to nie tylko azot!!! są też tam fosfor i potas w znacznych ilosciach azot 1,2-4,1 fosfor 1,2-2,6 potas 0,8-2,3

mając wartosci srednie to z 10 tonami dasz 265 kg azotu 190 fosforu i 155 potasu czyli więcej pk niż sól i fosforan ale te 265 kg azotu to zdecydowanie za duzo jak na jesien spowoduje to zbytnią wybujałość roślin i slabe przezimowanie


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

10 ton pomiotu może być. Daj tylko z 1,0 l Caryxu na 4 listki żeby Ci nie wyrósł za duży przed zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Czy ktoś już stosował może Polifoskę Petro-Plon(5-10-30), stworzona jest ponoć typowo pod rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj