tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

tomek15h    110

Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

no my robimy tak ze nawozy Fosforowe i Potasowe (PK) wysiewamy na podorywke a Azotowe dajemy jak już rzepak wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

a jakie nawozy stosujecie pod rzepak .Ja mysle o Polifosce 6 albo B - która będzie lepsza?? B) Z tego co wiem to na jesien nie powinno sie dawac za duzo azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a co myślicie o LUBOFOS pod Rzepak?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Siałem ten Lubofos. nawet może być. Ale myślę lepsza jest Polifoska 6 albo 8. a azot lepiej na wiosnę

 

Ja robię tak:

1 zaorałem pod rzepak

2 rozsiałem wapno magnezowe okol (4 t/ha)

3 teraz dam polifoskę około 400 kg/ha (jeszcze nie wiem jaką)

4 potem agregat uprawowy

5 siew i bronowanie

6 na wiosnę nawozy azotowe

 

Zrobiłem tylko błąd bo chyba lepiej by było gdybym rozsiał to wapno magnezowe na ściernisko a potem to przyorać.

Ale i tak będzie B)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ja w tym roku stosuję "kemirę "a azot dopiero na wiosnę.W ubiegłym roku stosowałem Lubofoskę i nie mogę narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

@MiRol slyszalem ze niemozna bronowac rzepaku


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
@MiRol slyszalem ze niemozna bronowac rzepaku

 

są sytuacje kiedy bronawac trzeba - nadmierne zgęszczenie wierzchniej warstwy gleby po intensywnych opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ja też nie bronuję rzepaku po siewie, innych zbóż też nie bronuję już od kilku lat tak robię i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Nawozy z Lubonia mają słabo rozpuszczalność- osobiście polecam nawozy z Polic, bo mają lepszy skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

ja nawoże azotem jesienią na poziomie30-40kg na ha

jak równierz stosuje siarczan amonu ( siarka zwiększa zimotrwałość rzepaku)

lub opryskam Wuxalem Top36

w fazie 2-4 liści

 

 

 

 

 

ile odmian na jednym polu siejecie rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izolda    0

Witam:)

Jestem zupełnym laikiem jeżeli chodzi o wszelkie tematy związane z rolnictwem, ale dostałam strasznie skomplikowane zadanie dotyczace rzepaku i nie umiem sobie z nim poradzic.Dlatego zalogowałam się na tym forum majac nadzieje, ze uzyskam jakies informacje od specjalistów w tej dziedzinie.

Pytanie dotyczy rzepaku ozimego.

Jest on wysiewany pod koniec sierpnia lub we wrześniu, przed końcem roku ma juz rozetę, którą należy czymś spryskac od szkodników, a później znowu ją sprykać na wiosnę.Pytanie jest takie: Czy rozeta nie umarznie zimą, gdy nadejda mrozy? Co się z nią wtedy dzieje?

Proszę traktować moje pytanka łagodnie i z wyrozumiałoscią :D

Mam trudność poruszając się po tym forum. Czy gdzieś widać to moje pisanie? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam.

Rzepak skoszony. i bylo w nim bardzo duzo przytulii bo nie bylo pryskane na wiosne.teraz mam sciernisko i od czego zaczac zeby tej zielonki na drugi rok nie bylo i by bylo czyste pole?? lepiej podorac czy przeleciec gruberem??i pryskac po tych zabiegach czy przed??z gory dzieki za rady:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

przelec gruberem poczekaj z miesiac az całe zielsko odbije i opryskaj Roundupem w dawce 3-4 l/ha.po 2-3 tygodniach zostanie ci goła ziemia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Proszę pytać w innym temacie i nie robić OT, to jest temat o nawożeniu rzepaku i tego proszę się trzymać... W przeciwnym razie bedą ostrzeżenia...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Myslałem ze masz grubera....Ja urzywam talerzowki ale nie mam problemów z chwastami.Poorywke mozesz zrobic ale najpłyciej jak tylko mozna a potem ja ciezkimi bronami porozciagac zeby nie tylko przykryc ale i wymieszac a do tego talerzowka sie nadaje idealnie.Mozesz tez teraz popryskac na jeszcze zielone sciernisko.Kiedys pryskalismy rzepak na jesieni zaraz po siewie a teraz Gallera na wiosne pryskamy i pola sa czysciutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

ale mowisz ze lepiej gruberem niz plugiem podorywke robic?a nie lepiej popryskac bo przejechaniu gruberem lub podorywce po jakims czasie jak wszystka zielenizne wzejdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jesli nie pryskałes na chwasty to podejzewam ze zielono masz na polu wiec mozesz teraz juz pryskac bo Roundup dziala na zielone.Po podorywce lub gruberze bedziesz musiał czekac kilka tygodni az wszystko znow odbije.Sa rozne szkoły pryskania ja czasami stosuje po talerzowce a czasami prosto na sciernisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

no troche zielono jest nie da sie ukryc:))to teraz pryskac na chwasty Roundup-em,pozniej gruber lub podorywka,po tym jakis agregat i narazie wszystko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska    0

Witam

ja dopiero zaczynam siać rzepak i mam do was wielkie pytanie

czy mogę na podorywkę sypnąć na jesień i siarczan amonu i polifoske czy lepiej np polifoske na jesień a siarczan na wiosnę?

ja w tym roku zrobiłem tak

na tym polu była talerzowana gorczyca

później zaorałem

ziemia poleżała z tydzień

rozsiałem sam siarczan amonu

zaraz potem bronowanie

siew rzepaku "Bazyl"

i popryskałem "metazanex"

Proszę o odpowiedź co mogę zrobić aby na następny rok jeszcze lepiej przygotować ziemię na rzepak.

Pozdrawiam Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj