Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11582 odpowiedzi na ten temat

#5521 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 10 marzec 2014 - 13:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolega wyżej dobrze mówi. Polać mu ! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 09:33
  •  

#5522 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 17:39

Jak ja tu czytam niektore wypowiedzi to nie wiem czlowiek az glupieje z tych bzdur , co to za brednie ze rzepak potraktowany
saletra wymarznie wczesniej niz ten po saletrosanie wymarznie tak czy inaczej czy z saletra czy z saletrosanem czy z mocznikiem a nawet bez nawozu brednie na tym forum juz totalne jak wroci zima to wroci nikt nie ma na to wplywu a lepiej zaryzykowac niz pozniej czekac na wjazd w pole kilka tygodni po zejsciu sniegu jezeli by spaDL

Nie czytałem postów do których się odnosisz ale raczej ktoś kto to pisał miał na myśli że po saletrze jest bardziej wrażliwy niż po saletrosanie? Przecież mają takie same formy azotu, różnią się tylko zawartością i siarką, Czym innym jest Polifoska 21 gdzie jest 8% azotu w formie amidowej i 13% amonowej które działają później niż forma saletrzana (najszybsza) na którą spokojnie jeszcze jest czas :)

#5523 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 17:58

ludzie pogrzało was już totalnie? 3 dawki chcecie dać w przeciągu 2 tygodni? ten tydzien ma być suchy potem ma padać i to intensywnie więc chyba lepiej rozłożyć nawożenie na 2 dawki i dać 2 dawkę w fazie rosnącego pędu np w niedługim odstępie od skracania preparatem np Toprex lub caryx

Osobiście to zrobiłem tak:
18-20 lutego 2014 saletrosan na rzepak i pszenice
20 lutego 2014 canwill oraz yara can27 na pszenżyta, żyta oraz jęczmień hybryd
Po mniej więcej tygodniu spadł dość solidny deszcz.
03-06 marca 2014 saletra i mocznik na wyżej wymienione uprawy.
I tyle jeśli chodzi o oziminy.
Z azotem wjadę tylko w pszenice konsumpcyjną (3 kłos).
Dlaczego tak a nie inaczej?
Pierwsza dawka - luty nie zapowiadał mocniejszego deszczu, poranne przymrozki do -6 stopni zwiastowały jedyną nadzieję na opady i tak się stało. Jak to mówią starzy jest przymrozek będzie i deszcz. No i nawozy ciężko rozpuszczalne na pierwsza dawkę przeznaczone to i w pierwszej kolejności poszły.
Druga dawka - marzec, okres posuchy może nas (kujawy) nie minąć, więc zaopatrzenie w azot być musi. Saletra i mocznik przy byle rosie a nawet wilgotnej glebie (a taka była na początku miesiąca) zostały wchłonięte przez glebe i nawet intensywne opady nie spowodują jakichkolwiek strat.

Przyjdzie kwiecień to będziecie sypać azot i na drugi dzień opryskiwaczem wjeżdżać, powodując stres dla roślin uprawnych. I wtedy będzie dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5524 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2477 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 10 marzec 2014 - 20:06

Nie czytałem postów do których się odnosisz ale raczej ktoś kto to pisał miał na myśli że po saletrze jest bardziej wrażliwy niż po saletrosanie? Przecież mają takie same formy azotu, różnią się tylko zawartością i siarką, Czym innym jest Polifoska 21 gdzie jest 8% azotu w formie amidowej i 13% amonowej które działają później niż forma saletrzana (najszybsza) na którą spokojnie jeszcze jest czas :)

formy takie same, ale saletrosan ma mniej formy azotanowej która zwiększa uwodnienie roslin i szybciej je pobudza co przekłada się na szybsze rozhartowanie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5525 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 10 marzec 2014 - 20:12

Rzepak i nawożenie [połączone] ja tam dawałem 300kg Saletrosanu pod rzepak to zależy jakie kto ma pole po czym jest posiany rzepak

#5526 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1205 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 10 marzec 2014 - 20:33

formy takie same, ale saletrosan ma mniej formy azotanowej która zwiększa uwodnienie roslin i szybciej je pobudza co przekłada się na szybsze rozhartowanie

Teraz to nie forma azotu ma wpływ na rozhartowanie,lecz przebieg temperatur i długość dnia. co byś nie posypał rzepak już zaczął wiosenną wegetacje.
Choć zimne noce i ciepłe dnie jakoś mojemu nie służą ,wygląda jak by nic nie przyrastał,no i susza też mu nie pomaga.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#5527 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3027 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:36

Dokładnie, jednak w sytuacji braku opadów tak jak obecnie oraz braku perspektyw na opady w najbliższym czasie wysiew saletrosanu może być błędem, bo nie jest higroskopijny i będzie leżał na polu nierozpuszczony a rzepak już się budzi do życia. Saletrę sypałem w sobotę i już nie ma po niej śladu, a saletrosan leży nierozpuszczony.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5528 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 23:51

Rzepak i nawożenie [połączone] polifoska 21 ma wiecej siarki niz saletrosan

#5529 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 07:15

paktofonikas1987 co do saletrosanu to i racja , bo rozsiany 1 marca razem z solą trohce zalegał na polu ale to tylko wypełniacze sól czekała do mżawek i codziennej porannej rosy. Wczoraj dosiewałem I dawke na rzepaki w postaci saletry i pogodzinie nie było sladu a na zboża poszła I pełna dawka. mam taki problem z drugą dawką bo na wszystko będe sypał mocznik ale ten z kolei potrzebuje czasu na rozkład do form dostępnych. Pytanie kieedy sypac bo bedzie sucho niewazne że bedzie padac temperatura super na mocznik - jezeli sypne przed wekendem II dawke nie będzie za wcześnie? Biorąc pod uwage ilosc wody w glebie raczej nie. Jak uważasz?

#5530 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3027 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 08:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja na razie się wstrzymuje z 2 dawką. Niby mocznik słabo ulega wymywaniu i może leżeć na polu ale i tak jest jeszcze za wcześnie. Nawet bez patrzenia w kalendarz, po stanie roślin widać że jeszcze im do 2 dawki trochę brakuje.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5531 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 12:28

Rzepak i nawożenie [połączone] no to może w momencie zregenerowania rozety przed strzałem w góre? a tak na marginesie to rozstawiał ktoś już pułapki? Jeżeli mi się uda to dzisiaj rozstawie jutro na bank przygrzewa a robactwo lezie z ziemi.

#5532 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3375 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 12:56

Dokładnie, jednak w sytuacji braku opadów tak jak obecnie oraz braku perspektyw na opady w najbliższym czasie wysiew saletrosanu może być błędem, bo nie jest higroskopijny i będzie leżał na polu nierozpuszczony a rzepak już się budzi do życia. Saletrę sypałem w sobotę i już nie ma po niej śladu, a saletrosan leży nierozpuszczony.

Dziwne u mnie w piątek rozsiany saletrosan po zbożach 250-300kg i dziś nie ma śladu, a deszczy przecież u nas nie było. Jak na nasz region to śmiało waliłbym saletrosan na zboża jak i na raps jeszcze, niektórzy obszarowcy dopiero ruszyli z saletrosanem.

#5533 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 11 marzec 2014 - 19:29

Rzepak i nawożenie [połączone] Panowie jakich odzywek używacie w rzepaku? Nie mówię tu o konkretnym niedoborze któregoś z mikroskładników tylko ogólnie. Orientuje się ktoś jak wygląda cena Basfoliaru 36?

#5534 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7894 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:40

Rzepak i nawożenie [połączone] jakiś bor 21% kg/ha, cumans z Dalgety on jest na pszenicę ale ma fajny skład i daje go na wszystko też 1 kg, siarczan magnezu siedmiowondy , 2,5 kg, sarfun 0,5l tak dziś dałem.

#5535 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2477 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 marzec 2014 - 20:02

polifoska 21 ma wiecej siarki niz saletrosan

w przeliczeniu na czysty składnik tylko 1 % więcej siarki, ale za to gorszy stosunek azotu do siarki
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5536 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:14

Rzepak i nawożenie [połączone] jesli pozniej ma sie zastosowac saletre to wychodzi "prawie" na to samo,tylko trzeba jej wiecej dac

#5537 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 12 marzec 2014 - 12:34

Rzepak i nawożenie [połączone] jak tam u was z szkodnikami panowie .. bo u mnie narazie spokuj ale w okolicach słyszałem ze chowacz sie pokazuje
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5538 Share DarekAre

DarekAre

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:34

Rzepak i nawożenie [połączone] dzisiaj poszła dawka RSM 28% 150L
z odzywek ja daje np Fortestim beta tylko ze narazie nie jest zalecany ze względu na pogode bo musi być srednia około 8 stopni
a na to narazie sie długo nie zanosi
a u Mnie o chowaczu narazie nic nie słychac okolice Wrocławia

#5539 Share Roberto653

Roberto653

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:46

Rzepak i nawożenie [połączone] W zeszłym roku za Basfoliar 36 płaciłem 105 zł za 20 litrów. Bardzo dobry efekt jest po jego zastosowaniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5540 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 12 marzec 2014 - 23:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Mam taki problem.... Musze przesiac rzepak. Orać czy wystarczy agregat z broną aktywna? Na jesieni pryskane Rapsan, Reaktor i leopard. Rzepak Jest taki że spokojnie agregat go przykryje. Tylko co z tymi opryskami? Mocno wpłyna na owies?