Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

13952 odpowiedzi na ten temat

#2761 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2290 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 21:06

Rzepak i nawożenie [połączone] takie gadanie i straszenie że w dzień miało być -10 stopni, a już z dzisiejszej prognozy wychodzi że najzimniej będzie w poniedziałek, gdzie temperatura w dzien wyniesie około -4 stopnie i w nocy około -7, - 10, ma pojawić się śnieg więc uprawom nic nie grozi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 08:50
  •  

#2762 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4140 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 21:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Te -7 to na bank roślinkom dopomoże... Pamiętam 9 marca śniegu po kolana. Okaże się kto wygrał z wczesnym siewem nawozu...

#2763 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 23:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Jutro ma byc 10 cm sniegu w mazowieckim. Z nawozami sie wstrzymalem i chyba dobrze zrobilem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2764 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 08 marzec 2013 - 06:56

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja w sobotę posiałem saletre i siarczan a dziś biało , ale spokojnie minie chłód a nawóz będzie już rozłożony.

#2765 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 07:04

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas pada śnieg, ale to superowo jak maja przyjść takie mrozy to lepiej żeby było choć z 5-10cm śniegu zawsze coś ochroni, a rozsiany w środę saletrosan będzie w sam raz gotów do akcji jak puszczą mrozy B)

#2766 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 08 marzec 2013 - 08:50

Rzepak i nawożenie [połączone] U was śnieg, a u mnie w dolnośląskim powiat wołów pada deszcz od wczoraj ;/

#2767 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 09:59

Rzepak i nawożenie [połączone] woj lubelskie śniegu ponad 10 cm i dalej sypie

#2768 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1862 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:05

Rzepak i nawożenie [połączone] a na pograniczu lubelskiego i podkarpackiego leje, rzepak pod wodą, dobrze że nawozów nie rozsiałem

#2769 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4124 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:23

Rzepak i nawożenie [połączone]

takie gadanie i straszenie że w dzień miało być -10 stopni, a już z dzisiejszej prognozy wychodzi że najzimniej będzie w poniedziałek, gdzie temperatura w dzien wyniesie około -4 stopnie i w nocy około -7, - 10, ma pojawić się śnieg więc uprawom nic nie grozi

Co ty pitolisz -17 zapowiadali teraz zeszli do -11.

Podlaskie przebłyski słońca jeszcze :D jakbym chciał i tak nie posiałbym wcześniej śnieg i niezmarznięta ziemia.

#2770 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4448 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 marzec 2013 - 10:41

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie lubelskie blisko mazowieckiego nie ma sniegu ani deszczu tem. około 0. ale na dzis prognoza jest na 5mm opadu wiec kupa sniegu jesli to sie sprawdzi to bedzie problem bo nawozy nie posiane a póżniej gdy beda mrozy odpowednie do wjazdu na pole bedzie lezał snieg :( Narazie jescze nic nie rozsiałem ani zepak ani oziminy czekaja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2771 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 10:47

Rzepak i nawożenie [połączone] u nas na poniedziałek pokazywali -10 a wtorek -14... dziś już jest korekta i poniedzialek -6 a wtorek -8... może nie będzie tak źle bo aż się wierzyć nie chce w te -15

#2772 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 08 marzec 2013 - 10:58

Rzepak i nawożenie [połączone] Jeśli będzie dużo śniegu i mróz to wjazd w pole może być opóźniony, jeśli z kolei śniegu nie będzie a mróz będzie znośny do ok -7 to większych szkód spowodować nie powinien... To mnie utwierdza w przekonaniu że dobrze zrobiłem rozsiewając w środę nawozy na wszystko (rzepak, oziminy)... Nawóz będzie czekał na startujący rzepak a nie odwrotnie...

#2773 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 13:42

Rzepak i nawożenie [połączone] Smiac mi sie chce jak czytam stwierdzenia typu ze to azot bedzie czekal na rzepak a nie odwrotnie :-D co wy mysliscie ze mrozy beda np srody a w czwartek bedzie juz +10 i ruszy wegetacja? Kto ma posiac nawoz to jeszcze zdazy bo tak wiosny odrazu nie bedzie:-D

#2774 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 08 marzec 2013 - 13:59

Rzepak i nawożenie [połączone] Tylko kolego jakoś nie wyobrażam sobie w moim rejonie siać dawki startowej ok 20 marca...
25 marca planuje już jechać z drugą dawką azotu... chyba że na Lubelszczyźnie albo w okolicy Suwałk to rozumiem że można się wstrzymać...

#2775 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 14:05

Rzepak i nawożenie [połączone] To nie ma co sobie wyobrazac tylko trzeba patrzec na pogode nie raz bylo tak ze sie pod koniec lutego sialo sie pierwsza dawke bo byla taka pogoda;-) raz wiosna wczesnie raz pozniej ja tez jestem z okolic wroclawia gdzie generalnie szybko sie w pole wchodzi

#2776 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 14:13

Rzepak i nawożenie [połączone] śmiać się możesz tylko z czego ? u nas jeszcze dziś w trakcie opadu śniegu siali, i nie było wyjątków w tym roku wszyscy równo w pole wyjechali, nawet ci co się nigdy nie spieszyli

#2777 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 14:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Smiac mi sie chce jak kazdy sie usprawiedliwia ze dobrze zrobil siejac czy nie siejac nawoz i tak o wszystkim zdecyduje matka natura;-) w praniu wszystko sie okaze :-D

#2778 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 14:59

Rzepak i nawożenie [połączone] to pośmiej się z siebie samego ze nie posiales bo sam się usprawiedliwiasz

nie będę płakał że wysypalem bo już na to za późno, rzepakowi na pewno nie zaszkodzi, jedynie mogą być jakieś tam straty azotu i tyle... wiec nie wiem o co pianę bijesz

#2779 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:07

Rzepak i nawożenie [połączone] Na polowie rzepaku posialem a reszta czekam jak narazie to widac ze ty sie napinasz:-D sam napisales ze za pozno juz na plakanie bo posiales to sie zastanow co piszesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2780 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 15:46

Rzepak i nawożenie [połączone] W Łódzkiem od wczraj pada deszcz ktory na dodatek sie marznie. Co do nawożenia w poniedzialek poszedł potas(niestety już troche późno) na azot brakło czasu. Co do tych co już nawieźli N to zalezy kiedy i w jakiej formie. Ten kto sieje mocznik na zmarznięta ziemie to chyba naprawde nie ma pojęcia o Chemi rolnej i nawozach azotowych. W takich przypadkach straty przekroczą napewno 30% zas ci krztórzy posiali NH4 NO3 napewno nie muszą sie bać poparzen ale straty też są nie uniknione i czas w tym przypadku czas gra na waszą nie korzyść.