Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

13059 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:53

Rzepak i nawożenie [połączone] ale macie sr**zke z tym nawozem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 22:39
  •  

#2662 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 03 marzec 2013 - 20:01

Rzepak i nawożenie [połączone] U sąsiada zauważyłem ruch z nawozami ale on sieje fosfor, potas. Z azotem jeszcze wszyscy czekają. A co do chwastów fusilade z jesieni pościło mi sporo żyta które teraz widać zaczyna odbijać. Myślicie że trzeba powtarzać czy rzepak zagłuszy?

#2663 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:15

Rzepak i nawożenie [połączone] Może i nie zagłuszy. Tylko żebyś na skupie nie usłyszał pytania co ma Ci wpisac na fakturze czy żyto czy rzepak jak tam tyle tego będzie. Nie masz wyjścia musisz powtarzać na jednoliścienne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2664 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1815 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:52

Rzepak i nawożenie [połączone] jednego roku żepak nawet z owsem sobie nie poradził jak była łagodna zima, teraz jeśli tylko widzę kilka samosiewów to pryskam, w tamtym roku pryskałem placami, tam gdzie było więcej

#2665 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:52

Rzepak i nawożenie [połączone] Pomorskie jeszcze śnieg do końca nie stopniał. Nie ma co się śpieszyć, czekać do ostatniego przymrozku.Ja myślę ,że ok 12marca z solą potasową ruszam nic wcześniej.

#2666 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3784 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:05

Rzepak i nawożenie [połączone] Z solą jak tylko śnieg zejdzie powinieneś.

#2667 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:19

Rzepak i nawożenie [połączone] pogoda jednak się zmieniła i pod koniec następnego tyg, znów większe przymrozki-miałem jutro siać nawóz ale wobec tego poczekam jeszcze.

#2668 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2178 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 22:37

Rzepak i nawożenie [połączone] Tak owszem saletra posiana zacznie działać jak zrobi się te 15 stopnie ciepła ( chwilowo ruszy wegetacja rzepak się rozchartuje a po chwilu znowu przymrozek ) trochę to nie najlepsze rozwiązanie, ale w moim przypadku gdzie wysiałem saletrosan, to on nie powinien wyrządzić żadnych szkód bo nawet nie zacznie jeszcze prawie działać. Narazie na połowie areału rozsiałem tylko połowę dawki (200kg) a drugą (200) planuję zozsiać jak obeschnie pole i już stale się ociepli. z kolei na drugiej połowie areału rozsiałem odrazu 400 kg saletrosanu.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#2669 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 marzec 2013 - 23:03

Rzepak i nawożenie [połączone] Stosował ktoś może w rzepaku Wigor S 90% granulowany na wiosne, czy można mieszć go z saletrą , planuje wysiać 300kg saletry+50kg Wigoru S bardzo prosze o porade.

#2670 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2013 - 23:23

Rzepak i nawożenie [połączone]

Też tak myślę. Ciekawe co da ten azot co to niektórzy już posiali, chyba nic?

Czemu nic? Jak się rozpuścił to nie ulotni się, jak nie będzie dużych opadów to nie wypłucze, temp gleby jest niska więc mikroorganizmy nie pracują czyli ten nawóz będzie czekać w glebie aż coś się nim zajmie :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1833 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 08:49

Rzepak i nawożenie [połączone] a ja dziś sól rozsiałem
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2672 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 04 marzec 2013 - 09:00

Rzepak i nawożenie [połączone] No jak wszyscy to chyba i ja ruszę :)
Śnieg dziś stopnieje napewno bo pogoda się ładna zapowiada.

#2673 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 09:40

Rzepak i nawożenie [połączone] Według mnie jesli maja byc jeszcze te wieksze przymrozki za tydzien to sianie teraz nawozu to głupota chyba ze te przymrozki maja byc do max -5 i przez 1 2 dni ale nie tak jak w wiekszosci regionow z tego co patrzylem do nawet -10 wiec lepiej sie zastanowic niz wjechac z nawozem i wywalic kase w błoto

#2674 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2013 - 11:11

Rzepak i nawożenie [połączone] Proste ze głupota sianie nawozów teraz :) w ostatnie mozliwe przymrozki przed ruszeniem wegetacji powinno sie wybrac w pole z nawozem

#2675 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1833 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 12:17

Rzepak i nawożenie [połączone] po pierwsze nikt nie jest w stanie w Polsce podać w 100% pogody na 14 dni do przodu, owszem jest wcześnie i w zależności od regionu trzeba się zastanowić co i jak ale np. kizeryt czy sól potasowa w skrajnych przypadkach siarczan amonu to odpowiednia pora na rozsianie. na dzień dzisiejszy ostatnie przymrozki na najbliższy tydzień były dzisiaj ot tak i temperatura 10 stopni w dzień spowoduje ruszenie wegetacji. nikt na razie saletry czy RSM nie wali poza jednostkami może
http://lowcyburz.pl/...cieplej-pogody/

Edytowany przez atomik, 04 marzec 2013 - 13:14.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2676 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 04 marzec 2013 - 15:00

Rzepak i nawożenie [połączone] widzę ,że wielu z Was nie ma zielonego pojęcia o działaniu nawozów azotowych,AZOT WYSIANY W FORMIE AMONOWEJ NA PEWNO NIE PÓJDZIE W "BŁOTO",zostanie zatrzymany przez kompleks sorbcyjny gleby ,kto dzisiaj wysiał siarczan amonu ,polifoskę 21 ewentualnie saletrosan(zawiera niedużą ilość formy azotanowej) postąpił bardzo racjonalnie .Ogólnie jak w każdym biznesie(a rolnictwo to też biznes i w tej chwili całkiem niezły) trzeba ponosić ryzyko

#2677 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 04 marzec 2013 - 17:27

Rzepak i nawożenie [połączone] A bardziej doświadczeni w rzepaku to co radzą sypać czy nie bo każdy ma inne zdanie a w pomorskim też już sypią saletre i siarczan? A po 10 śnieg ma być i zimno czyli wegetacja nie ruszy napewno przed 20 marca

#2678 Share Bambi24

Bambi24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 17:48

Rzepak i nawożenie [połączone] Wysiałem dzisiaj 100 kg soli 200 siarczanu amonu i 100 kg moczniku mam nadzieje że będzie ok :)

Edytowany przez Bambi24, 04 marzec 2013 - 17:49.

#2679 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 17:59

Rzepak i nawożenie [połączone] Jestem z pogranicza opolskiego i dolnośląskiego, na rzepaki siałem w sobotę bo dało radę wjechać. Poszło 200kg/ha saletry, jutro sypnę po pszenicy tej wcześniej sianej, bo ta listopadowa po kukurydzy na razie jest nie pewna więc z nią poczekam bo nie wiadomo co z niej będzie. Co do prognoz różnie może być. jedna, dwie noce po -8 nie powinno zaszkodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:12

Rzepak i nawożenie [połączone] potas, mg i s juz dawno posiana na rzepaku, dzisiaj 1wszy wjazd z azotem na rzepak (żyto wczoraj dostało) 300kg saletry, mial byc RSM 27N 3S, ale w zwiazku z posiadaniem saletry (miala isc na zboza) podjeta zostala decyzja o wysianiu saletry na 1wsza dawke (trzeba korzystac z wilgoci, bo zapowiada sie, ze opadow bedzie brakowalo) a RSM pojdzie na 2gą dawke pod rzepak jak i pod zboza
co do azotu w rzepaku to od dawna funkcjonuje teza, ze to azot ma czekac na rzepak a nie odwrotnie, na portalu agrofoto.pl (chyba) byla wypowiedz prof. Grzebisza, ze nalezy wjezdzac azotem startowym jak najwczesniej... wiadomo, kazdy robi według swojej swoich potrzeb.
Uwazam, ze podjalem dobra decyzje ze wczesnym wjazdem z nawozami
pozdrawiam z zachodniopomorskiego