tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

magnum123    288

Właśnie ile siarki. i czy wigor s może poparzyć rzepak jak będzie trochę wilgotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

50 kg siarki planujemy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

Pawel1990, Bambi24 nie napisał jak wygląda jego rzepak, ale w moim zapytaniu masz ta informacje, wiec co proponujesz?


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Czy rozsianie siarczanu amonu na wilgotne, zamarznięte rośliny spowoduje poparzenie ?? pytam z uwagi na fakt iż będziemy go stosować pierwszy raz wiosną w rzepaku ;)

Tzn w siarczanie ile jest przyswajalnej siarki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

tak .siarczan przypala liscie ale nie ma czym sie przejmowac i tak je zrzuci.24 kg siarki w 100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czyli saletroasn podaje w końcu że ma 13 S czy 13 SO4 ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

racja mogłem sprawdzić specyfikację :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

manko napisz mi klasę ziemi, jaki był plon przedplonu, czy było dużo opadów w zimie , jaka obsada i jaka średnica szyjki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

W farmerze wyczytałem żeby zastosować siarczan amonu, mocznik, saletrę na drugą dawkę natomiast na pierwszą RSM lub saletrę. Myślicie ze 300 kg/ha saletry na jeden rzut to za dużo ??? na kolejną by poszedł siarczan amonu 200 kg/ha oraz saletra ok 150-200 kg w zależności od kondycji rzepaku

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no ale rzepak potrzebuje też siarki na początek więc wskazany jest siarczan amonu lub saletrosan który lepiej jest wysiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

albo kizeryt lub siarczan potasu bo saletrosan i siarczan amonu to dwa świństwa dla gleby, ph maleje wykładniczo po tym


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

przedplon pszenzyto plon 4t, klasa 4b, 1, 5t CaO pod orke, 10t obornika na sciernisko, opady trudno powiedzieć bo nie mierzylem, ale mysle ze zs duzo nie wymylo, obsada 80 roślin/m2, grubosc szyjki od 1, 2-1, 6 plantacja wysiana bardzo gęsto, nie skracana a mimi to orzekroj korzenia nie wskazuje narazie na jakiekolwiek uszkodzenia mrozowe


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

manko jeśli zastosowałeś wapno i obornik w tym samym roku to pieniądze wywalone w błoto ani wapno ani obornik nie beda działać jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zasiałem Visbiego, pod korzeń dostał ok 30T obornika, 350kg opti compleks 9,5, 25 25. pryśnięty toprexem plus bor i mangan i odżywka i tytanit. Jak na razie wygląda że przeżył w dobrej formie. Na wiosnę chciałbym dać 350kg saletrosanu na start a później 200kg saletry. Oprysk na chowacza plus toprex 0,5l odżywki plus bor i mangan. Można do tego zabiegu dodać np 20kg mocznika na ha plus siarczan magnezu 8kg czy za dużo będzie? Chciałbym dodać jeszcze jakiegoś stymulatora do tego zabiegu chyba zdecyduje się na asahi. ale nie wiem czy nie za duża mieszkania jak na jeden zabieg bo nie chciałbym uszkodzić rzepaku. Celuje na plon 4t a ży się uda zobaczymy.

 

Zasiałem Visbiego, pod korzeń dostał ok 30T obornika, 350kg opti compleks 9,5, 25 25. pryśnięty toprexem plus bor i mangan i odżywka i tytanit. Jak na razie wygląda że przeżył w dobrej formie. Na wiosnę chciałbym dać 350kg saletrosanu na start a później 200kg saletry. Oprysk na chowacza plus toprex 0,5l odżywki plus bor i mangan. Można do tego zabiegu dodać np 20kg mocznika na ha plus siarczan magnezu 8kg czy za dużo będzie? Chciałbym dodać jeszcze jakiegoś stymulatora do tego zabiegu chyba zdecyduje się na asahi. ale nie wiem czy nie za duża mieszkania jak na jeden zabieg bo nie chciałbym uszkodzić rzepaku. Celuje na plon 4t a ży się uda zobaczymy.

 

przepraszam że 2 razy to samo, ale korzystam z tel. i nie byłem pewny czy się wysłało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asahi odpuść jeśli nie będzie żadnych uszkodzeń roślin. On pomaga w sytuacjach stresowych.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Tak jak kolega wyżej napisał asahi daje dobry efekt na uszkodzonych plantacjach tak jak było w ubiegłym roku.Daj saletrosan na zamarzniętą glebe i skróć toprexem na poczatku wybijania w pęd razem z odrzywkami .Toprex zachamuje wzrost i pobudzi pedy boczne do rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Czyli dać sobie spokój ? ale widziałem wyraźną różnice w rzepaku jak sąsiad zastosował kelpak w rzepaku. Łodyga prawie jeszcze raz taka była i miała więcej łuszczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zamiast Toprexu jakiś tebukonazol też się nada? Ew. Traper w dawce dzielonej?

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Koledzy chciałem sie doradzić co siać po rzepaku jesienią dostał 350 kg polifoski 6 jakaś odżywkę z yary skracany toprex. Rzepak zielony nie ma żadnych przebarwień.Moje pytanie co teraz wiosna za nawóz stosować mam saletre kedzieżyńską nie wiem czy siac coś z siarka czy może kizeryt ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat to się dowiesz. Co 2 strony to samo pytanie ktoś zadaje , nie łaska przejrzeć tematu od początku?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj