tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

nie    2053

ja czytałem, że na tonę wyprodukowanego ziarna rzepak potrzebuje:

 

50kg N

25kg P2O5

50kg K2O

10kg S

 

i najlepiej podanych dolistnie:

 

500g Mg

800g B

30g Mo

 

i pH ziemi 6,2-6,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Barabus i na tym kończysz nawożenie PK?

 

 

e no na jesień raczej tak, a co mało ? :D w zeszłym roku dałem tak samo i rzepak sypnął pod 4t/ha

 

dostanie jeszcze przed zimą przy skracaniu bor i inne pierwiastki typu mangan itd i być może doleje z 20 litrów RSM32,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Ja też nie widzę żeby więcej rzepaku siali w mojej okolicy. Sieją tyle samo co rok temu nikomu od razu pola nie przybyło. Ja sypię Polifoskę 6- 200kg/h.

Pod pług daję obornik. Na jesień Tebu i inne pierwiastki z firmy Grinlist+Bor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

u mnie też malutko rzepaku sieją pewnie boją się zimy

Ja stosuję polifoskę 6 pod rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

U mnie rozsiałem 300kg/ha polifoski 8, 100kg/ha mocznika i 500kg/ha wapna granulowanego. No i później jeden zabieg dolistnie. To by było tyle na jesień :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

W moim przypadku dałem 350kg/ha Polifoski 4 i dodam mikroelementy dolistnie z Caryxem na skrócenie dodatkowo jeszcze 20kg/ha mocznika i powinien być dobrze przygotowany na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolko    0

Nie wiem przy zakupie kierowałem się ceną ,a u Cebulskiego ten sam 820zł/t, tak 200kg/ha sypnę .

 

 

Osobiscie moge powiedziec ze opryski i ziarno w tym roku od osadkowskiego - cebulskiego są kiczowate.Rzepak kupilem w dwoch roznych miejscach ale sialem tego samego dnia to ten od osadkowskich jeszcze nie wyszedl zbytnio a minęły juz 3 tygodnie. Drugie nasiona kupione w innym miejscu wzeszly perfekcyjnie. Moze to i taniej ale jak mam patrzec na takie zasiewy to z mety dziekuje. Wole zaplacic wiecej i miec to czego oczekuje. Pozdrawiam

Edytowano przez bolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja proponuję 6l Basfoliaru 36 Extra+ 2kg Nutriboru+cos na samosiewy zbóż, a gdy ktoś ma małe zasobność PK w ziemi to po 7-10dn Nawóz Fosforowy 2-3kg+ Potasowy2kg+coś na skrócenie to moja recepta na dobre przezimowanie i mocny korzeń.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Ile siarki zawiera puławski siarczan amonu ?? i ile jest w nim łatwo przyswajalnej dla rzepaku ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

przed siewem dalem 440kg LUBOFOS(nie zawiera azotu). czym teraz sypnac zeby uzupelnic troche azot, saletra czy lepszy saletrzak?

czy moze lepiej cos z opryskiem bo bede jeszcze pryskal BUTISANEM i mozna by dorzucić do tego jakis nawoz( przydalo by sie troche boru i magnezu) myslalem ze moze PLONVIT R w dawce 3l na ha

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zarówno nawóz granulowany jak i dolistny będzie dobry z tym że w nawozie granulowanym dostarczysz więcej składnika, ale z drugiej strony nawóz dolistny zadziała szybciej i skuteczniej w susze.. Wybór należy do Ciebie ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

dzis opryskalem butisanem rzepak jest bardzo wybujany, duzy urusl, dlatego nie wiem czy to dobry pomysl zeby go jeszcze azotem potraktowac. dodam ze 3 lata temu byl tam obornik wywieziony i napewno rzepak jeszcze z niego korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli wybujały to podaruj sobie azot, tylko potraktuj go nawozem z mikro. I koniecznie opryskaj regulatorem wzrostu ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja dzisiaj opryskałem Kristalonem (18 18 18 + mikro) a za parę dni będę pryskał Maximusem extra S. Co do regulatora do polecam Toprex ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam!!!

Czym opryskać rzepak żeby podać dolistnie siarkę i magnez?

Proszę o porade gdyż z rzepakiem nie mam wielkiego doświadczenia


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja dzis pojechałem leopardem ma 4-5 lisci jak złapie 6-7 to pryskam tebu + mikrokompleks + Bormax.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam problem w rzepaku objawił się niedobór azotu, rzepak ma 7-8 liści po wszystkich zabiegach jesiennych, wraz z opryskiem fungicydowym i regulującym wzrost. Zastosowałem przedsiewnie 18kg N/ha. Zastanawiam się, czy posypać jakimś nawozem azotowym, czy lepiej popryskać mocznikiem. I w jakiej dawce? Co o tym myślicie, warto jeszcze nawozić czy lepiej już nie pobudzać rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

zakupilem dzis Nutrivant 10-19-29+2MgO+TE worek 25kg ile tego sie stosuje bo zadnej info po polsku na tym nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Jakie stężenie mocznika stosujecie jesienią dokarmiając dolistnie ?? i ile siarczanu magnezu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Mam problem w rzepaku objawił się niedobór azotu, rzepak ma 7-8 liści po wszystkich zabiegach jesiennych, wraz z opryskiem fungicydowym i regulującym wzrost. Zastosowałem przedsiewnie 18kg N/ha. Zastanawiam się, czy posypać jakimś nawozem azotowym, czy lepiej popryskać mocznikiem. I w jakiej dawce? Co o tym myślicie, warto jeszcze nawozić czy lepiej już nie pobudzać rzepaku?

 

Moim zdaniem do końca września można jeszcze ryzykować i dać saletry w dawce nieco poniżej 100kg/ha (30N), sam tak zrobiłem tylko na początku września z powodu słabych wschodów. Jeśli zima nie zaskoczy w październiku to myślę że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj