tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel265    0

Witam mam pytanie będę pierwszy raz siał rzepak i prosił bym o pomoc jak dawkować nawóz kiedy i jaki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Przedsiewnie nawóz najlepiej pod orke, lub na ściernie przed podorywką. Jaki nawóz to już Twój wybór, może być Polifoska, Lubofos, Amofoska itp. Co do dawki no to dla Polifoski jakieś 300-400 kg/ha w zależności od tego jakie masz gleby (inne sobie przelicz). Jak dobre i dobrze wynawożone to może być 300 ale jak gorsze albo mało zasobne to nawet ponad 400 kg/ha ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Jak uprawiacie ściernisko po rzepaku ?? orze już ktoś pod rzepaki ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja w tym roku wysiałem nawóz na ściernie i zrobiłem agregatem podorywkowym, orka po niedzieli ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja tak jak w ubiegłym roku czyli nawóz na sciernisko i orka i jescze mysle czy wapno dac tez na sciernisko czy pod agregat narazie nie wiadomo kiedy to nastapi bo jeszcze mam słome na połowie areału pod rzepak :( Alez ta pogoda denerwuje !


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

pod korzeni dalem sol potasowa prosze o pomoc jaki nawoz dokladnie chodzi mi o fosfor moge dac juz na zasiany rzepak i kiedy najlepiej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Fosfor posiany po siewie rzepaku nie da nic bo fosfor się nie przemieszcza w glebie. Jeżeli chcesz żeby fosfor z tego nawozu coś zadziałał to podaj go najlepiej pod pług, ewentualnie przed uprawą(chociaż to już ostateczność)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Planuję siew rzepaku na 1 września MTN wynosi 5,6 g populacji. Jaką ilość nasion wysiać na 1 m 2 ?? Rządki co 14 cm czyli u mnie co każdą rurkę w siewniku ;) W tym roku sieję pod korzeń sam fosfor i później azotu i siarki natomiast potas i azot wczesną wiosną ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam!!!

Poradźcie mi czy jeśli dam teraz obornik pod siew rzepaku to sypnąć jeszcze cos polifoski?

Próbuję dopiero coś zt tym rzepakiem i niewiem jeszcze co i jak. Siarczan magnezu dać teraz pod siew czy wiosną zazem z pierwszą dawką azotu?

Proszę o wyrozumiałość i jakąś poradę.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Sypnij polifoske a reszte składnikków uzupełnij nawozami dolistnymi jeszcze na jesieni BOR SIARCZAN ITP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkrasnik    0

Mam pytanie. W tamtym roku przejołem po śmierci taty gospodarstwo 3 ha, nie za bardzo znam się na uprawie roli . Ale chciałem na całym polu zasiać rzepak, jak od początku do konaca mam uprawić pole pod rzepak ? Nigdy tego nie robiłem, więc to jest poważne pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Wstrzymaj się w tym roku z rzepakiem bo ludzie sieją niewyobrażalne ilości zachęceni ceną i plonowaniem.

Nie zdziwię się jak w przyszłym sezonie będzie po 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

ja bym juz nie bral sie za rzepak w tym roku bo już troche późno jest... no chyba że masz sprzęt którym szbko to uprawisz... a co do ceny rzepaku to nikt nie może wiedzieć jak bedzie za rok.. w zeszłym roku też było mase rzepaku posiane i zima wszystko zweryfikowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nie wiem gdzie tak sieją w tym roku dużo rzepaku, bo u mnie w okolicy jakoś mniej go sieją :) ja osobiście w zeszłym roku miałem 45ha a w tym tylko 30ha z powodu braku odpowiednich stanowisk :D

 

co do nawożenia to sypiemy po 400kg/ha Polifoski 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Poczekamy,zobaczymy...

Adam wpisz w goglach technologia uprawy rzepaku ozimego i wszystko masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

 

co do nawożenia to sypiemy po 400kg/ha Polifoski 4

 

A azot czym uzupełniasz? I nie za mało fosforu jak na początek? myślałem że musi być ok 70kg P/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj