tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

silva    19

A wiesz że rzepak pobiera najwięcej azotu w fazie kwitnienia? U mnie miejscami jeszcze 15cm rzepak albo 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

wg ciebie teraz dac saletre lub salmag a za kilka dni dolistne czy odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Rzepak potrzebuje najwięcej azotu w momencie wzrostu wydłużeniowego pędu głównego ;)

 

@nie jaki masz ten rzepak? chodzi mi o wielkość?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie jaki antywylegacz polecacie teraz?? powiem że część rzepaku była pryskana jesienią tebu natomiast część nie, do tego rzepak ma około 30-40 cm i są już pąki.. czym go prysnąć żeby mi go nie wywróciło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

rzepaczyna ma ok 20cm i pąki, dostal dzisiaj nitrofoske, siarczan i bor ale nic dobrego w tym roku z niego nie bedzie, niech da chociaz 2t to sie koszty wroca

jutro dam mu chyba jeszcze saletre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na 2 tony to kolego jeszcze musisz mieć niezły rzepak niewiadomo co będzie dalej z pogodą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Leje i leje spadło już 70l/m2 jeszcze kilka takich dni i wszystko zacznie gnić.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

spokojnie, u nas tez ciutke spadło w zeszły weekend ale na ten już zapowiadają 25st, a rośliny teraz piją ze hej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

au nas ani kropli, przyślijcie deszcz do lubuskiego bo na slab szych ziemiach to żyto zaczyna się już kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

W kuj-pom popadało w piątek i w sobotę z rana. Rzepak aż w oczach zaczął rosnąć. Teraz patrząc na długoterminową prognozę nie będzie padało do 10 maja....

 

Mój Kolumb zacznie kwitnąć w tym tygodniu.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Piszę ponieważ potrzebuje porady na temat nawożenia dolistnego mocznikiem pszenicy ozimej nigdy tej techniki nie stosowalem i nie wiem w jakiej dawce ją zasilić pszenica u mnie jest w fazie 1 kolanka i pomiędzy 1-2 kolankiem. Na forach jakich czytalem wywnioskowalem ze 20 kg na 1 ha było by dobrą dawką. Co o tym sądzicie i jak radzicie nawozić i czy na taki zabieg nie jest za późno. Dodam że opryskiwaczem robię 220 litrów na 1ha. Dziękuję bardzo za rady.

 

http://www.agrofoto....m/175-pszenica/

Post nie na temat.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

początek krzewienia: mocznik 20% siedmiowodny siarczan magnezu 5%

koniec krzewienia: mocznik 15% nawóz dolistny z mikro

początek strzelania w źdźbło: mocznik 10% nawóz dolistny z mikro

koniec strzelania w źdźbło: mocznik 7% siedmiowodny siarczan magnezu 5%

kłoszenie: mocznik 5%

kwitnienie: nie wolno dawać

 

Post nie na temat.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Rzepak u mnie kwitnie dawać jeszcze mocznik w granulacie czy dolistnie ? Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

NIc nie dawaj.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Bor na pąki powinien pójść i wcześniej. Ktoś tu już pisał żeby nie mieszać Boru z Dursbanem cośtam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Bor i molibden


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

można bor mieszać i inne odżywki z Dursbanem, Sylwestrze :) tylko z Dursbanem Delta nie można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

można bor mieszać i inne odżywki z Dursbanem, Sylwestrze :) tylko z Dursbanem Delta nie można :P

Pitolenie ja Dursban delta mieszałem z Borem Adobu i opty Intermagu także z nutriborem i opty i nic się nie zważyło.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Z tym Dursbanem to bajki opowiadają, ja sam byłem w sklepie, mówię do gościa o Dursban, on do mnie że Dursban Delta sralalala ja do niego mówię czy ma Dursban 480 EC, bo słyszałem że Delta właśnie na forum że się z borem nie chce mieszać, i on wtedy do mnie: bor z każdym Dursbanem się nie miesza, a ja na to - ciekawe, bo w zeszłym roku dawałem z borem i jakoś nic się nie działo. On wtedy wielkie oczy i temat się skończył, w tym roku jak zwykle poszedł Dursban 480 EC + bor i wiele innych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mój wujek ma rzepak u mnie na wsi, który zaczął już kwitnąć i chce żebym mu go opryskał środkiem owadobójczym i mocznikiem. Nie znam się na uprawie rzepaku ale wydaje mi się że w fazie kwitnienia nie można za bardzo pryskać. Jak to z tym rzepakiem jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Może zależy jaki opryskiwacz oraz jakie końcówki.

 

Mocznikiem w fazie samego kwitnienia nie ma co. Ale od robaczków jak najbardziej jeśli są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Jak już zaczął kwitnąć na dobre to środek owadobujczy można sobie odpuścić bo w tej fazie słodyszek już takich szkód nie czyni a mocznik tym bardziej bo azot ktory miał pobrać to już praktycznie pobrał. Terz trzeba czekać do opadania pierwszych płatków i wtedy zapodać jakiś konkkretny insektycyd np. Proteus 0,6l/ha i jakiś tebukonazol na grzyba tańszy np. brasifun lub droższe Traper, Horizon, Pictor kogo na co stać i w zależności od spodziewanego plonu.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj