tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

proxy8441    245

nie będe wchodził w koszty z Toprexem jeszcze na wiosne zalecają 0,5l, opryskam tylko tym co mi zostało, plantacja nie rokuje plonu wyzszego nic 1 tona, na reszte pójdzie zwykły tebukonazol z isektycydem przeciw pryszczarkowi na opadanie pierwszych płatków ze względu na to że w ub. sezonie pryszczarek załatwił mi ok. 5-10% łuszczyn.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jaka jest cena Toprexu jeśli nie chcę skracać co dać na grzyba mam niską obsadę 2o sztuk część odbija z korzenia i obawiam się że będzie nierówno kwitł i dojrzewał :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

na jesieni płaciłem za Toprex 270zł/litr przy stosowaniu wiosennym 0,5l/ha wychodzi 135zł/ha. Na jesieni 0,3l/ha.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

Panowie doradzcie mam plantacje 2ha rzepaku jest w średnim stanie ale cos tam z niego będzie. Moje pytanie czy moge zastosowac oprysk dolistny z mocznika np. 25kg na 200l wody na ha??? da to coś?? I kiedy najlepiej by było zastosowac taki oprysk???? a może jeszcze coś można dodac do tej mieszanki żeby lepiej poszedł?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie czy wysiana saletra przed tą niedzielą , da coś w takie zimno czy tylko ulotni się azot i nic to nie podziała na rośliny. dzisiaj jak zobaczyłem tyle śniegu rano i pogodę na następny tydzień to żałuję że wysiałem saletrę przed niedzielą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wilgoć jest więc saletra się wchłonie i jak przyjdzie ciepło to zadziała ;) gorzej jak taka temp utrzyma się dłużej i będzie padać to wtedy może część wymyć..

 

@tomek26 możesz dodać nawóz dolistny, coś z mikro albo P i K a najlepiej i jedno i drugie ;) co do ilości to wiem że pryska się stężeniem 10 % po ruszeniu wegetacji, co daje 20 kg/200 l wody ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Jaka jest cena Toprexu jeśli nie chcę skracać co dać na grzyba mam niską obsadę 2o sztuk część odbija z korzenia i obawiam się że będzie nierówno kwitł i dojrzewał :wacko:

tu nie chodzi tylko o skracanie, ale pobudzenie rzepaku do wytworzenia jak największej liczby bocznych pędów oraz zwalczanie chorób grzybowych, daj litr zwykłego tebukonazolu jak nie chcesz się w koszty ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

toledo ewentualnie tarcza łan plus jakies odzywki: adob mn, adob mo i bor i bedzie dobrze, zmiescisz sie w 100zl/ha;)

 

edit: plus sherpa :) 0,4l:)

Edytowano przez goodkat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moj rzepak już strzelił ostro w pędy, nie zdążyliśmy z regulatorem, teraz jest zimno więc nie ma sensu.

czy jest sens w ogole pryskać bo wg temperatur i prognozy jaką zapowiadają to 10 czy 12stopni będzie u nas dopiero za tydzien jak nie lepiej, wtedy ten rzepak to już będzie po prostu wielki.

 

taki przykład jak wygląda dziś

gallery_2_1329_231268.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

pryskaj ;) ja też jeszcze nie pryskałem ze względu na pogode ale mam zamówiony toprex i będę pylił, a rzepak mam mniej więcej takiej wielkości jak u Ciebie ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

tu nie chodzi tylko o skracanie, ale pobudzenie rzepaku do wytworzenia jak największej liczby bocznych pędów oraz zwalczanie chorób grzybowych, daj litr zwykłego tebukonazolu jak nie chcesz się w koszty ładować.

Tylko pytanie co lepiej Toprex czy Tebu jakie odżywki :huh: mam niską zawartość fosforu :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

toprex 260 zł 1l dawka 0,5, a tebukonazol 50 zł dawka 1-1,25, napewno będzie lepszy toprex, wszystko zależy od twojej kieszeni i stany tego rzepaku, jak dobry to warto w niego inwestować, robiłeś badania na zawartość składników w glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zdecydowanie lepszy jest Toprex, a co do odżywki to może być Wuxal fosforowy ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Rohan F1,

Słuchajcie, mogę połączyć fungicyd z mikroelementami? szczególnie zależy mi na borze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zawsze gdy o coś takiego pytałem to mówili że tak i nigdy nie zaszkodziło jak łączyłem. Więc wg mnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

yacenty ja chyba pojade dzisiaj ma być powyżej 14 stopni w dzien jak nie dzisiaj to kiedy jeszcze tylko potem ma być zimno więc nikt nic nie wie a popryskać trzeba bo zaraz nie będzie to miało sensu


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Znam firmę że pryskają 6 rodzajami odżywek, fungicydem i czymś tam jeszcze. Ogólnie 10 środków wlewają do opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a opryskiwacz mało nie wybuchnie :P

 

@yacenty zazwyczaj fungicydy można mieszać na nawozami dolistnymi. A nie pisze nic na ten temat na opakowaniu fungicydu? Jak coś to podrzuć nazwe środka i nawozu to zapytam się znajomego ze sklepu ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Sam byłem w szoku jak mi kartę pokazali czym pryskają. Na drugi dzień zrezygnowali z Wuxalu P bo coś nie tak było. Ale po parę set ha dziennie pryskają, na dwa opryskiwacze, 8 tyś i 6 tyś l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rohan F1,

Słuchajcie, mogę połączyć fungicyd z mikroelementami? szczególnie zależy mi na borze

 

Spokojnie mozęsz...śmiało możesz również insekcyd jakiś dolac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

A co myślicie o tym aby prysnąc rzepak takim fungicydem jak Orius 250 EW? stosuję go w pszenicy ale w rzepaku jeszcze nie próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj