tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

colzor,

kapera - dziś posialiśmy 100kg N.

u sąsiada na rzepaku już widać pączki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

w zeszłym roku wymarzł nam kawałek rzepaku opryskany na jesieni.

wg etykiet można było siać rzepak lub qq. My przekornie posialiśmy jęczmień tylko 2 razy głęboko talerzując.

Powschodził pięknie, wystartował całkiem rześko, po czym stanął w miejscu. Koniec końców nie wiem czy plon przykrył 0.5t z ha

Talerzowanie to również nie to samo co orka na 15cm

Edytowano przez metiu20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

colzor,

kapera - dziś posialiśmy 100kg N.

u sąsiada na rzepaku już widać pączki

oooo to pewnie nasypie z 5 ton


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Pąki i u na moim się pojawiły. Tylko na górkach rzepak mały i bez nich. Nie wiem czy już pryskać grzybobójczym z regulatorem wzrostu + odżywki, czy jeszcze czekać aż wszędzie będą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

@xemit bardziej prawdopodobne jest te 5 ton niż ta prognoza... :D Oni mają problem z prognozą na trzy dni a co dopiero na 16 dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

gdybyś sprawdził mój post o siewie buraków właśnie tego linka użyłem tylko dla wrocławia no zapowiadają regularny mróz w kwietniu do -5st więc z burakami i jeczmieniem nie spieszę sie właśnie chodzi o to że wszystkie portale pogodowe poważne portale widzą mróz nie tylko Twoja Pogoda

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

thug, miejmy nadzieję że tym razem pokrywa śnieżna nie ominie dolnego śląska i te 8-10 cm uratuje sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hehe no po regularnym śniegu i mrozie w maju zeszłego roku już mnie nic nie zdziwi a mamy rok przestępczy a przepraszam przestępny także coś w tym jest


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na ser-mater, 26 ha jęczmienia zaczyna kiełkować. Choć pamiętam jak drzewiej, po 7-stopniowym mrozie liście zbielały, mimo to jęczmień wyglądał i plonował najlepiej we wsi.

Jakby co trzeci raz nie przesiewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

leć szybko ubezpiecz od przymrozków wiosennych i pisze tu poważnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

heheh nie spieszyc sie z burakami sasiad dzis posial co wy panikujecie w styczniu mowili ze zimy nie bedzie a za 2 tygodnie bylo sniegu 0,5m i -25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Heh czyli te zwłoki co się zielenią to jeszcze nic nie znaczą.

 

Ewidentnie nadchodzi epoka lodowcowa

 

@xemit mówią do 3 razy sztuka


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Hej panowie!!!! Mam mały kłopocik nie wiem co się dzieje z rzepakiem chciałem dać drugą dawkę N ale coś trapi moją roślinkę, w zimie były sarny a teraz jak trochę podskoczył zaczynają usychać końcówki listków. Nie mam pojęcia co to może być grzybek, brakuje jakiegoś składnika a może dopiero mróz wychodzi na zewnątrz, jest tu gro doświadczonych ludzi może ktoś już się spotkał z takimi rzeczami. Dodam linki zdjęci przepraszam za jakość robiłem telefonem

 

http://zapodaj.net/b...b2d0a8.jpg.html

 

http://zapodaj.net/7...77eb51.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dobra dobra każdy robi po swojemu ja nie panikuje staram sie podejśc do tego racjonalnie ja zawsze sieje około 15 kwietnia hej xemit a tyon sadzisz? u mnie praktycznie żaden rzepak sie nie ostal w okolicy pszenicy może z 20 % zostało


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

leć szybko ubezpiecz od przymrozków wiosennych i pisze tu poważnie

Nic z tego kolego. Na przeszkodzie stoi 14-dniowa karencja.

Na tytoniu stawiam krzyżyk, choć pamiętam ze wytrzymywał ok -4 stC

U mnie pszenica w całkowitej rozsypce, ostało się jedynie 4ha nędznego rzepaku.ktorego potencjał plonu oceniam na 375kg/ha.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Hej panowie!!!! Mam mały kłopocik nie wiem co się dzieje z rzepakiem chciałem dać drugą dawkę N ale coś trapi moją roślinkę, w zimie były sarny a teraz jak trochę podskoczył zaczynają usychać końcówki listków. Nie mam pojęcia co to może być grzybek, brakuje jakiegoś składnika a może dopiero mróz wychodzi na zewnątrz, jest tu gro doświadczonych ludzi może ktoś już się spotkał z takimi rzeczami. Dodam linki zdjęci przepraszam za jakość robiłem telefonem

 

http://zapodaj.net/b...b2d0a8.jpg.html

 

http://zapodaj.net/7...77eb51.jpg.html

hmm jak dla mnie przynajmniej na zdjęciach wygląda jak bardzo wymęczony niską temp i tyle trudno tak ze zdjęcia natomiast u nas w zeszłym roku ludzie zostawiali też słabe rzepaki co było na wiosnę to tylko bardzo duże zachwaszczenie wtórne próbowanie go zwalczyć galerą która nie dawała efektów pózniej desykowanie rozpanoszonej komosy i mimo tego plon około 700kg/ha i wysoka wilgotność

karencja ? a czemu krzyżyk ?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam dość żuli i z tego powodu krzyżyk.

Karencja. Ta zabezpiecza interesy ubezpieczyciela byś np. dowiadując się o nadchodzącym Tsunami nie ubezpieczył przylegającej do plaży plantacji czosnku.

W warunkach ubezpieczeń rolnych jej okres trwania pomiędzy Odrą a Bugiem to 14 dni.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

żuli którzy przyjmują czy pracowali przy tym ? no nie rozumiem jęczmień zasiałeś chyba standartowa procedura ubezp przecież dopiero co zasiałeś i kolejnym racjonalnym kirokiem jest ubezp uprawy ja jak zasieję odrazu idę ubezp zobaczymy co powie agent


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic ci wiecej nie powie od tego co masz napisane w ogólnych warunkach. Co ciekawe termin przymrozku wiosennego obowiązuje od 15 kwietnia.Ujemne skutki przezimowania nie obowiązują roślin jarych a tylko tu termin by pasił.

Wobec czego jeśli agent powie coś innego to albo łże, albo na silę chce pobrać składkę, która w wypadku zniszczenia plantacji przed 15 kwietnia jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

.http://www.pzu.pl/c/...0&groupId=10172

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ok dzięki za zobrazowanie sytuacji bedę musiał ją zgłębić


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma za co.

Jednak warto przed podpisaniem polisy zaznajomić się z warunkami, gdyż myków tam co niemiara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Druga dawka posiana w piątek-sobotę, dzisiaj zacząłem pryskać na skracanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

hmm jak dla mnie przynajmniej na zdjęciach wygląda jak bardzo wymęczony niską temp i tyle trudno tak ze zdjęcia natomiast u nas w zeszłym roku ludzie zostawiali też słabe rzepaki co było na wiosnę to tylko bardzo duże zachwaszczenie wtórne próbowanie go zwalczyć galerą która nie dawała efektów pózniej desykowanie rozpanoszonej komosy i mimo tego plon około 700kg/ha i wysoka wilgotność

karencja ? a czemu krzyżyk ?

 

thug wiesz rzepak startował praktycznie od zera wygryziony przez sarny ładnie poszedł tylko teraz podsychają mu te końcówki listków, mrozu nie było śniegu za to sporo jak nigdzie. No nie wiem spróbuje pociągnąć Asahi albo basfoliarem, i dam jednak drugą dawkę nawozu zobaczymy co się będzie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj