tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

skywalker89    831

u mnie część wykoszona przedwczoraj 16dni po desykacji jeden 6,2%, drugi 6,9%..(plonowo cięzko powiedzieć, bo nic nie ważone ale myślę, że wyjdzie coś koło 4-4,5t/ha) jutro reszta, myślę, że pewnie koło 5% będzie miał... 

wsypałem do bina, założyłem sonde do temperatury, od dołu uszczelniłem bitgumem, żeby woda opadowa mi nie podchodziła, tylko zrobiłem chyba mały błąd, bo wsypując pierwsze ok 16t puściłem przez separator do żmijki 8m i dopiero do dmuchawy.. później się skapnąłem, że jednak żmijka narobiła jakiś dodatkowy % rozwalonych ziarnek, czy będzie to miało wpływ na przechowanie? już to poprawiłem i wyeliminowałem żmijkę na pozostałe przyszłe 30t..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Kolego w piatek rano kolo 10.00 dolało 20l wczoraj wieczorem proba 11-10% dzisaj o 13.00 7%. Bez desykacji.ps. wiaterek powiewał i pomogl

Edytowano przez dziubek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Wczoraj lekko popadalo . Dziś ok godz 11 rzepak 16 %. Godz 16 rzepak 10%. Co niektórzy wyjechali. godz 20 burza i deszcz i pozamiatane.I niestety taki cały tydzień i nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie dolało  przez kilka godzin przed wczoraj wieczorem i w nocy. Wczoraj nie badałem bo nie było sensu dzis o godz 11 7% z reki pojechałem kosic zaczynałem o 13 to juz 6,9 po kombajnie a w ciagu dnia spadło nawet poniżej 6 %. zostało na jutro jeszcze 4 ha i po rzepaku :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mnie niespodziewana awaria zgoniła z pola, szkoda bo dobrze szło a i plon wychodzi całkiem ok.

Rohan, Exqiusite i Atora wypadają na 5.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Pionier PX104 półkarłowaty na 3a,3b- 4 tony z ha kujawsko pomorskie wilgotność 6,5%. Polecam experyment się udał siany około 12szt.na m2( 2,1kg/ha) zwykłym siewnikiem talerzowym co 12 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

12 szt./m2 dało Ci 2,1 kg/ha? ;) To ile on MTN miał niby? Coś się pomyliłeś chyba

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Żniwa rzepaczane zakończone,średni plon VISBI z 12ha 4.52 t  przy wilgotności 6.9 TAJFUN z 4ha 4,94 t wilg. 6.3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja wjade  jutro w niedesykowany bizonem i okaże się co ten monolit wart-wygląda zacnie na tych piachach. dzisiaj przelotnie popadało obficie przez 5 minut ale koszą dalej po godzinie przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję zasiać rzepak ale mam bardzo płytko położoną drenację +/- 80cm i jak myślicie mocno korzonki rzepaku przypchają drenacje ? Zdarzyło się niby u rolnika w okolicy że rzepak przytkał mu rurki drenacyjne, co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Bardzo prawdopodobne w suchym roku, ale nie jest powiedziane, że zawsze tak sie dzieje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

12 szt./m2 dało Ci 2,1 kg/ha? ;) To ile on MTN miał niby? Coś się pomyliłeś chyba

 

Pomyślałeś o tym, że mogło nie wzejść wszystko co było wysiane.U mnie była susza wiec wyszło to co wyszło i tyle było plus minus oczywiście.

Informacje tą przekazuje dla tych którzy tak jak ja martwiłem się, czy tak niska obsada da zadawalający plon. Okazuje się że tak jesli pogoda jest sprzyjająca,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie stosuje ktos polifoske petro plon pod rzepak jakies opinie tego nawozu jak to wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11

Wczoraj skoszony Gordon lekko przekroczył 3t przy agrotechnice na 4.5-5t.Ale w tym roku u nas 3t to podobno rewelacja okolice Radziejowa i kruszwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

w lubuskim plony mizerne plon 3t/ha to marzenie u większości,  u mnie z prawie 26 ha średni plon 2,7 t /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

To kolego u mnie rzepak mieszaniec Jimmy z Satbau obsada około 5-10roślin dał plon 3.76t/ha. Zdjęcia w galeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klosek    2

Jimmy to odmiana liniowa. Mieszańce w ofercie Saatbau to Pantheon, President i Clarus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

To kolego u mnie rzepak mieszaniec Jimmy z Satbau obsada około 5-10roślin dał plon 3.76t/ha. Zdjęcia w galeri.

Gubisz się we własnych wypowiedziach raz piszesz o obsadzie 5 szt na metr a innym razem podajesz 20 roślin na metr, więc się zdecyduj. W naszym regionie rzepaki plonują na poziomie ok 2,5-3t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Dk Expirt plon 5.1 t z ha  4 klasa
Nawożenie jesień 15t pomiotu kurzego na ha i 300 kg Lubofosu
Wiosna I dawka saletrosan 300 kg II Zaksan 300 kg
Zdjęcia z jesieni i wiosny w galerii
Na ten rok na lepszych (cieższysz ) glebach rzepak poległ za dużo wilgoci, na przepuszczalnych rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj