tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Poznaniak    6

Z 8 ha. Glifosat 12 dni wczesniej 10 lipca . wilgotnosc 9.5 pierwsza przyczepa do 8.3 w pelnym sloncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to trzeba przyznać, że niegłupio Ci to wyszło.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

niezłe plony macie na tych piachach dolny śląsk na dobrych glebach ,jak ktoś 3 złapie to się bardzo cieszy ,średnio 2,5 tony z ha

dolny śląsk potwierdzam, na lepszych ziemiach 3t na gorszych 2,5t. Jak rozmawiam z przedstawicielami to argumentują to tym, że trochę wymarzło, chłody z wiosny, pryszczarek i zgnilizna twardzikowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mam. I co teraz moje posty mają sens?

 

Po drugie nigdzie jakoś szczególnie jej nie chwali

Teraz maja. Tylko napisz jeszcze wzgledem jakiej odmiany wygląda lepiej to daje już jakieś porównanie i w czym jest lepszy od tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Jak tak piszecie to aż boję się wyjeżdżać w swój raps. Niby wygląda niczego sobie ale jak licho sypnie to załamka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Jak tak piszecie to aż boję się wyjeżdżać w swój raps. Niby wygląda niczego sobie ale jak licho sypnie to załamka....

 

Ja Visbego wykosiłem wczoraj i przedwczoraj, plon ok, 4,1t (6ha/24,84t) klasa gleby II. Na ta klasę to tak sobie - na skupie w Podedwórzu koło Parczewa, rolnicy mówili o niezłych plonach na 4 i 5 klasie - 3,5t - też odmiany hybrydowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Jak tak piszecie to aż boję się wyjeżdżać w swój raps. Niby wygląda niczego sobie ale jak licho sypnie to załamka....

hej. skad jesteś dokładnie? rzepak już masz gotowy i tylko na pogode czekasz czy jak? gdzie bedziesz sprzedawał?

ps. wyczyść skrzynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

no tak rzepaki wyglądają przyzwoicie tylko co drugi pisze o przebarwieniach czyli niedoborach tzn. nawet jeżeli wybujały bo w okresłonej fazie miał dobre warunki to przy nalewaniu już nie było tak dobrze i u mnie np. górne łuszczyny po5 ziaren i już były suche i śnięte nie wiem dlaczego bo wykształcone prawidłowo a mienił się na różowo i czerwono ewidentnie czegoś brakło. dużo szkód zrobiło ptactwo w tym roku pierwszy raz obserwuje takie szkody chociaż od robaka wraz z płatkiem poszły dwa śor od robactwa i nie było tyle chowacza co zwykle nawet słodyszka ale dałem dla spokoju bo było kupione a i tak jest lipa. chłody z wiosny przyczyniły się do tego że nie rósł w górę tylko wybujał na boki. u mnie widać trochę ttylkosuchej zgnilizny czyli tej phoma tzw. no ale wszystko zweryfiukuje waga na skupie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Benny kiedy planujesz wjeżdżać? Żeby pogoda była to w środę próbowałbym u siebie, czy nawet wtorek. 

 

Ja myślę że u nas przymrozek narobił biedy bo sporo łuszczyn nie zawiązanych na głównym pędzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

U mnie wszystko zrobione na czas sporo nawozu i dobre sor ale niestety w maju kilka przymrozków w okresie kwitnienia i po zrobiło swoje. Wyglądały super ale im bliżej żniw to zaczęło robic sie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

no tak rzepaki wyglądają przyzwoicie tylko co drugi pisze o przebarwieniach czyli niedoborach tzn. nawet jeżeli wybujały bo w okresłonej fazie miał dobre warunki to przy nalewaniu już nie było tak dobrze i u mnie np. górne łuszczyny po5 ziaren i już były suche i śnięte nie wiem dlaczego bo wykształcone prawidłowo a mienił się na różowo i czerwono ewidentnie czegoś brakło. dużo szkód zrobiło ptactwo w tym roku pierwszy raz obserwuje takie szkody chociaż od robaka wraz z płatkiem poszły dwa śor od robactwa i nie było tyle chowacza co zwykle nawet słodyszka ale dałem dla spokoju bo było kupione a i tak jest lipa. chłody z wiosny przyczyniły się do tego że nie rósł w górę tylko wybujał na boki. u mnie widać trochę ttylkosuchej zgnilizny czyli tej phoma tzw. no ale wszystko zweryfiukuje waga na skupie.  

Jesteś pewien że chodzi ci o Phome?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Benny kiedy planujesz wjeżdżać? Żeby pogoda była to w środę próbowałbym u siebie, czy nawet wtorek.

 

Ja myślę że u nas przymrozek narobił biedy bo sporo łuszczyn nie zawiązanych na głównym pędzie.

Jeszcze chyba za wcześnie. Łodygi jeszcze dość mocno zielone. A na ścieżkach pod ciągniki em to tragedia. Ja myślę że pod koniec tygodnia można by coś sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

dzisiaj próbowałem es cesario rzepak niski ale masakra w koszeniu, łodygi zdrowe plon na poziomie 4,5t/ha ale trzeba dzień poczekać bo około 10 wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4577

powiat wodzisławski Śląsk gradobicie pola białe  :(


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

ja na żywca biorę. wolę 2 dni poczekać jak nie mieć w ścieżce nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opolskie rzepaki już prawie wykoszone plon od 1,5 do 3t max. Ogólnie bardzo słabo, chociaż zapowiadały się ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

No u nas też przeszla dziś nawałnica ale bez gradu. Ale napewno się sporo osypało bo wiało niemiłosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj