tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slonju77    56

Kiedy planujecie koszenie rzepaku? Moj zdesykowany 10 dni temu wiec poniedziałek wtorek bede kosil zreszta jak wiekszosc gospodarzy w moim regionie.

Ja wjezdzam jutro po południu,trzeba troszke ukosić i zbadać wilgotność bo nie mam doświadczenia w rzepaku , oczywiście jesli w nocy albo jutro nie będzie deszczu,rzepak zdesykowany 10 dni temu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W lubelskim wczoraj w mojej okolicy jeden z gospodarzy zaczął ciąć , ale rzepak słabszy to i suchy , pewnie pod koniec tego tygodnia zacznie się coś dziać pomalutku :)

 

Ktoś ma cynk z jakimi cenami wystartują skupy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam mam pytani rzepak mam jeszcze miejscami zielony jakieś 30/40% pola głownie dolne łuszczyny dużo żółtego i prawie suchego. Jechać z randapem czy wstrzymać się i jeszcze tydzień i reglonem opryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

U mnie na małym skupie cena 1540 netto. jeden wczoraj wymłóci, miał koszony pokosowka ale plon tragedia-1,8 tony z ha. Aż tak złe nie wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas w rzepaki duże gosp ruszyły plon średni wilg między 8 a 9%


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

i u mnie wychodzi 3,1 t /ha   zostało jeszcze kilkanaście ha średniego i kilkanaście lepszego nie wiem czy zbliżę się w tym lepszym do 4 a wyglądał niedawno na 5 . dzisiaj miałem wilgotność 8,3 te średnie już do koszenia a ten lepszy tak za 4 dni.

Kolejny rok rzepaki na śląsku raczej nie zachwycą plonem .

a rzepak zadbany 600kg saletry , 200 kizerytu , jesienią 400 polifoski 100 mocznika i 100 saletrosanu

jesienią caryx plus tebu, wiosna tebu plus prochloraz , na kwiat pictor 0,5 litra plus tebu . do tego z 3 razy bor siarczan magnezu i do tego kilka razy robak i micro

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie doły jeszcze zielone i są wszystkie liście musze jeszcze poczekać z desykacją kilka dni 


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Sypał tak jak wyglądał czy zaskoczył ? Plantacja zadbana ?

 

sypał dużo słabiej jak wyglądał

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

No raps bio masy narobił, ziarno drobne, przymrozek też swoje zrobił także też modle się aby 4 zahaczyć średnią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

U nas niby ziarno grube i łan był nawet oke bo połozył się ale max 3,5t z ha sypnął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

i u mnie wychodzi 3,1 t /ha   zostało jeszcze kilkanaście ha średniego i kilkanaście lepszego nie wiem czy zbliżę się w tym lepszym do 4 a wyglądał niedawno na 5 . dzisiaj miałem wilgotność 8,3 te średnie już do koszenia a ten lepszy tak za 4 dni.

Kolejny rok rzepaki na śląsku raczej nie zachwycą plonem .

a rzepak zadbany 600kg saletry , 200 kizerytu , jesienią 400 polifoski 100 mocznika i 100 saletrosanu

jesienią caryx plus tebu, wiosna tebu plus prochloraz , na kwiat pictor 0,5 litra plus tebu . do tego z 3 razy bor siarczan magnezu i do tego kilka razy robak i micro

 

to ile ten rzepak ma sypać, 6,5t/ha i to średnio z całego obszaru?

 

600kg saletra - 204kg N

400kg polifoska niech będzie że szóstka - 24kg N 

100kg mocznik - 46kg N 

100kg saletrosan - 26 kg N

azot z mineralizacji - niech będzie 50kg N

_______________________________________

wychodzi 350kg N !!!!!!!!

 

rzepak średnio na t/ziarna wykorzystuje 55kg N

 

350/55 = 6,4t/ha

 

przesadzone i to grubo nawożenie azotowe. Nie mamy takich gleb i klimatu na takie wydajności rzepaku. nawożenie trzeba dopasować do stanowiska a nie walić identycznie na 2klasie i na 5


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Mocznik i azot z poli był na słomę , saletra 32 %. Więc zostaje około 220 kg na plon + ewentualna mineralizacja. Było celowane w 4,5t a klasa głównie 3 , zdarzały się plony powyżej 5 T . Patrząc na to co zaplonowalo a co było dane to faktycznie sporo za dużo na te 3 t

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@bociek 200N na wiosnę co w tym dziwnego bo nie rozumiem?? 

 

Do jakiej procentowo wilgotności biorą rzepak ?

 

 

U mnie raz 19% i zabrali bez problemu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czyli na południu bez szału.  Jakieś przemyślenia co spowodowało taką a nie inną wydajność pomimo zastosowanej agrotechniki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Siemka :D
Pierwszy rok odkąd zbieramy rzepak jednoetapowo zastanawiamy się nad pominięciem zabiegu desekacji. Macie jakieś doświadczenia na własnym przykładzie jak to jest ze zbiorem takiego niepryskanego rzepaku ? Wiadomo że później, ale czy kombajn to przełknie i czy ziarno będzie nadawało się do dłuższego leżakowania ? Słyszałem o przypadkach, że sita się zaklejają i co chwilę trzeba oczyszczać. Warto zaryzykować ? Kilka słów o plantacjach rzepaku: rzepak prowadzony intensywnie, (opadanie pictor, po przekwitnięciu mondattak), odmiany średnio późne wszystkie od monsanto. W chwili obecnej dolne łuszczyny jeszcze zielone ziarno w części już czarne lub brunatne. Widoczne są jeszcze zielone liście... Co poradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OJ nieładnie odmiany Monsanto to tylko Randup B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pn111222    0

Chciałbym spróbować w tym roku zasiać może rzepak, pytanie mam czy dam go rade zasiać starym siewnikiem poznaniakiem, później skosić go Claasem Consulem. To posiadam, a chce wiedzieć jakie poniosę koszty czy muszę kogoś wynająć do siewu i zbioru czy sam dam rade. Proszę o informację od was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

jeśli ten Poznaniak jest w stanie wysiać 3-5kg rzepaku na 1ha to tak dasz radę...

jeśli nie, lepiej najmij usługę inaczej nie ma to sensu.

Skosić dasz radę tym claasem ale min kosa boczna jest konieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Pan który kosi mi rzepak sieje duże ilości i od 3 lat nie zasusza. Mówi że woli poczekać aż sam dojdzie. Miał przypaki gdzie zapychało mu sieczkarnię ale sit nigdy. Wtedy poczekal jeszcze ze dwa dni i rura. Ja w tym roku zasuszam część rzepakow w nizinach i wyległych. Południowe stoki niech stoją i dochodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj