tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

kazik8888    6


Dziś chodziłem po rzepaku. W ścieżkach oprócz "położonego" łanu nie ma żadnych strat typu osypane czy uszkodzone łuszczyny. Więc wychodziłoby na to, że wczesniejszy przejazd jest mniej szkodliwy niż późniejszy zabieg desykacji.[/quot


Na kiedy planujesz desykacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

A co myślicie o glifosacie z dodatkiem octu ? Chodzi głównie o zakwaszenie cieczy. Chciałem dać 3l glifosatu i 0,5l octu/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Jeśli chodzi Ci tylko o zakwaszenie kwasek cytrynowy dobrze się sprawdza, 80 g/150l i ph roztworu oscyluje w granicy 4-4,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kazik może poniedziałek- wtorek.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Kiedy planujecie koszenie rzepaku? Moj zdesykowany 10 dni temu wiec poniedziałek wtorek bede kosil zreszta jak wiekszosc gospodarzy w moim regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Kiedy planujecie koszenie rzepaku? Moj zdesykowany 10 dni temu wiec poniedziałek wtorek bede kosil zreszta jak wiekszosc gospodarzy w moim regionie.

 

 

A czy da się zaplanować? Jak jest pogoda to 11-10% wilgotności i się łupi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

U nas po niedzieli startujemy z glifosatem i klejem dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

U mnie biorą do 9% powyżej potrącają wiec te twoje 10-11 nie jest takie oczywiste
U mnie biorą do 9% powyżej potrącają wiec te twoje 10-11 nie jest takie oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

No właśnie zależy od pogody, przeważnie wjeżdżam 10% a na skupie bywało poniżej 7%. W sumie wole sprzedać 10% jak niektórzy wiór 6%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

U nas po niedzieli startujemy z glifosatem i klejem dopiero

 

jaki jest sens stosowania sklejacza teraz  ??


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Sie podniecacie ta desykacja jak by było czym jaką gowien nie dodacie to i tak oprysk weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

przedsiewnie 100 kg mocznika i azot z polifoski 6

a to dajesz pod pług czy na zaorane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja desykowałem 12.07 omłot przewiduje gdzieś w okolicach Anny, odnośnie desykacjj już któryś rok dosuszam rzepak, raz że suchszy koszę tak do 9%, dwa więcej wykoszę za dzień dużym kombajnem tak ze 2ha więcej.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj