tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mds212    2125

Niektorych odmian sa polowy jednostek na 1,5ha np Monolit ma takie opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy można dodać mocznik do oprysku na płatka? Jeśli tak to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Panowie, tydz temu rozsypałem 300 kg saletry na rzepak jary, bo miało coś pokropić deszczu. Niestety, po dziś dzień sucho, dopiero na środę zapowiadają konkretny deszcz. Nawóz rozpuściła rosa, w międzyczasie były wysokie temperatury. Czy wiecie, czy w takim wypadku straty azotu są duże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Czy można dodać mocznik do oprysku na płatka? Jeśli tak to w jakiej dawce?

 

My dajemy zawsze 2-3% roztwór + siarczan magnezu w oprysku na płatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolber    0

Odnośnie rzepaku to tradycyjnie odeśle do Arkop w razie konkretnych pytań zastosujcie moje rozwiązanie, które stosuje od lat, czyli wezwijcie sobie przedstawiciela i niech on się wysila podstawowe informacje o produktach macie tutaj - http://arkop.pl/nawozy/rolnictwo/uprawa-i-nawozenie-rzepaku-ozimego/ zjedźcie na du i tam jest opisane dość dobrze zastosowanie, dlaczego i po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

dzisiaj dzwoniłem do Glencore i zaproponowali mi kontrakt 1485 netto. co myslicie podpisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toras82    1

dzisiaj dzwoniłem do Glencore i zaproponowali mi kontrakt 1485 netto. co myslicie podpisywać?

Sprawdź inne ceny i podpisuj. Chyba nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

W marcu był 1620 sam podpisałem na 1450 ze względu na tendencję spadkową. Chociaż mówią kto przetrzyma to zarobi. U nas rzepak zakwit po 10 maja i już płatki mu lecą i to dobrego plonu też nie wróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Niby rzepaki rokują bardzo dobrze , ale stronami przeszły burze z gradem co bardzo dało w kość rzepakom , także jeszcze najgorsze (pogoda) przed nami i tak naprawdę nikt nie przewidzi jak w tym roku uda się z rzepakiem póki nie wymłoci .

 

 

 Wydaję mi się ,że ceny kontraktowe całkiem dobre z tego co piszecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Dobre to były jak był po 2000 tysie ,a 1500 uwzględniając nakłady na rzepak to żadna rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Panowie ja wychodzę z jednej zasady czyli jeśli rzepak nie osiąga ceny 1501zł za tonę to nie podpisuję ani się nie zastanawiam dlaczego?? dlatego że w sezonie może być droższy i można zarobić a po 1500 przy 3 tonach to 2 tony koszty a 1 tona zarobek może nie cała no ale zarobek i w tedy warto się zastanowić czy podpisać jeśli  minie granice 1500zł za tone a poniżej to warto ryzykować co się będzie działo w sezonie ;) Rolnictwo to taki hazard legalny zauważam ,jeśli zaryzykujesz to można nieźle zarobić a w najgorszym przypadku myślę ze i tak koszty odrobisz (oczywiście czasami są wyjątki że można coś dołożyć , bo znam takich ) 

Pacząc na to co się dzieje w całej uni i wypowiedzi myślę na 90 procent rzepak w sezonie będzie oscylował od 1450zł do 1650zł ale myślę że październik listopad 1750zł do 1950zł za tonę...tak że jak minie barierę 1501zł to podpisywać ci którzy nie mają gdzie zmagazynować to czarne złoto, a reszta magazyny i niech rynek szuka i cenę podnosi za rzepaczek;)

 


Dobre to były jak był po 2000 tysie ,a 1500 uwzględniając nakłady na rzepak to żadna rewelacja

to jakie kolega koszty nakładowe na rzepak ponosi ?? Jeśli ponosisz koszty duże to i się rozumie że te 3 tony jest ???

więc 1500zł za raz 3 =4,5 tyś więc niech by nakład był przez cb zrobiony na 3.5 tyś( to jest rzepak doinwestowany mega plon przy takim nakładzie powinien pod 4 tony dobiegać  ) to zarobek 1 tyś /ha  to mało ??? 

Z moich obliczeń wynika średnio z upraw; pszenica,pszenżyto, kukurydza- że jak zostaje 500zł <na czysto>z hektara to jest się z czego cieszyć , niestety takie realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125
Napisano (edytowany)

Jak nazywa sie ten robal co teraz zeruje w strąkach rzepaku? I jaki oprysk na niego polecacie?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie ja wychodzę z jednej zasady czyli jeśli rzepak nie osiąga ceny 1501zł za tonę to nie podpisuję ani się nie zastanawiam dlaczego?? dlatego że w sezonie może być droższy i można zarobić a po 1500 przy 3 tonach to 2 tony koszty a 1 tona zarobek może nie cała no ale zarobek i w tedy warto się zastanowić czy podpisać jeśli minie granice 1500zł za tone a poniżej to warto ryzykować co się będzie działo w sezonie ;) Rolnictwo to taki hazard legalny zauważam ,jeśli zaryzykujesz to można nieźle zarobić a w najgorszym przypadku myślę ze i tak koszty odrobisz (oczywiście czasami są wyjątki że można coś dołożyć , bo znam takich )

Pacząc na to co się dzieje w całej uni i wypowiedzi myślę na 90 procent rzepak w sezonie będzie oscylował od 1450zł do 1650zł ale myślę że październik listopad 1750zł do 1950zł za tonę...tak że jak minie barierę 1501zł to podpisywać ci którzy nie mają gdzie zmagazynować to czarne złoto, a reszta magazyny i niech rynek szuka i cenę podnosi za rzepaczek;)

 

 

to jakie kolega koszty nakładowe na rzepak ponosi ?? Jeśli ponosisz koszty duże to i się rozumie że te 3 tony jest ???

więc 1500zł za raz 3 =4,5 tyś więc niech by nakład był przez cb zrobiony na 3.5 tyś( to jest rzepak doinwestowany mega plon przy takim nakładzie powinien pod 4 tony dobiegać ) to zarobek 1 tyś /ha to mało ???

Z moich obliczeń wynika średnio z upraw; pszenica,pszenżyto, kukurydza- że jak zostaje 500zł <na czysto>z hektara to jest się z czego cieszyć , niestety takie realia.

Ty tak serio z tymi 500 zł. ? Przyzwoity zysk z ha to 2000 zł a nie 500 zł. Jeszcze murzyn em nie jestem żeby za takie pieniądze robić. Wiadomo nie wszystko da się przewidzieć ale jeśli pogoda nie spłata figla i do pilnujesz uprawy to 2 tysiące to nie jest jakaś nie wiadomo jaka kwota do osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

No ale z tym rzepakiem trochę racji jak nie powschodzi to wymarznie albo susza i tak średnio z lat to ciężko w rzepaku 4t przebić a w zeszłym roku tak nam zima i susza dała popalić że nawet 500zł nie zostało na szczęście buraki i świnie jakoś ciągną do tegorocznych żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

3,5 tony razy 1500 zł = 4200 Nakład 3 tysiace jakby nie było ponad tysiaka zarobic do tego dochodzi dopłata to juz prawie dwa. Plon i cena raczej z dolnej półki mniej jak 3,5 tony rzepaku przy takim nakladzie ciezko zebrac na ziemi w kulturze a trafiaj sie lata ze i cena wyzsza i plon sporo wiekszy wiec nie wiem jak wy gospodarujecie ze wam 500 zł wychodzi zysku. Ale znam juz takie gospodarstwa ze majac 50 hektarów 20 krów i inne bydło ledwo koniec z końcem wiążą. Z 20 hektarów lepiej bym wyżył i bez inwestarza tak gospodarując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Niech on będzie i po 1300zl/t ale żeby go było te 4,5t z ha (co tez nie jest jakimś mega osiągnięciem w sprzyjającym roku u dobrze gospodarujacego rolnika ) .
Dwa lata temu w hektar rzepaku wlozylem gora 2 tys zl , wziąłem 6tys za ziarno i byłem bardzo zadowolony (tak zadowolony ze w zeszłym roku miałem 2 ha ale rok był kiepski i musiałem dołożyć do interesu bo plon był tak niski ze nie ma o czym mówić) , z reszta gdyby była to malo opłacalna uprawa to procent zasiewów z roku na rok tak szybko by nie rósł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pn111222    0

Witam
Mam pytanie. Mam kawałek pola na którym chcialem zasiać rzepak. 3 klasa ziemi, obecnie zasiane pszenżyto i drugi kawałek łąki, troche zaniedbanej. Nigdy nie siałem rzepaku, pytanie jak dobrze przygotowac te 2 kawałki ziemi pod siew rzepaku w sierpniu.tak żeby nawet niezły plon uzyskać. Co jest konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Witam

Mam pytanie. Mam kawałek pola na którym chcialem zasiać rzepak. 3 klasa ziemi, obecnie zasiane pszenżyto i drugi kawałek łąki, troche zaniedbanej. Nigdy nie siałem rzepaku, pytanie jak dobrze przygotowac te 2 kawałki ziemi pod siew rzepaku w sierpniu.tak żeby nawet niezły plon uzyskać. Co jest konieczne?

 

ph urregulować - wysiać wapno jeżeli jest taka potrzeba, nie przesuszyć ziemi, nie wykonuj podorywki ani nie przesuszaj gleby ścierniskowcem, a jeżeli musisz nim wjechać zrób to najpłycej jak się da. Jeżeli krucho z opadami siej zaraz po wykonaniu orki w dobrze uprawioną glebę wysiewając PK z małą ilością azotu na sciernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj