tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dokładnie jak piszesz przeliczą żże uszkodzone 35% potem to co urośnie iecej na pozostałych i zrobi się 10 % ubezpieczam tylko od gradu bo nie będęsięz dziadami szarpał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

A w jakiej firmie ubezpieczeniowej tak jest?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3lata temu byla strata na przymrosku 15 % i wypłacili za tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

No to moze od tamtego roku jest taki myk robiony ale wiadomo ze sie chwalic z tym nie beda. Concordia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

widać już poważne straty na rzepaku? kwiaty obumarzły? młode łuszczyny pewnie również, na razie mnie w domu nie ma, tata wysłał mi zdjęcie, no był zgięty ale to nic, najgorsze że bez wpływu na kwiaty i świeżo zawiązane łuszczyny to nie bedzie, mam ubezpieczone w TUW, zobaczymy co się bedzie dalej działo, był biały szron wszędzie, ok. -2 było do -3.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Współczuję u nas na palukach ominęło może z -1 było ale po rzepaku nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Witam panowie. Mam pytanie może nie na miejscu o tej porze roku mianowicie przygotowuje się do siana rzepaku będzie to mój pierwszy rzepak i mam kilka pytań:jaki nawóz dać pod korzeń i ile czy mg i siarke podać na jesień czy na wiosne i jakie to by musiały być nawozy (jakieś nazwy) według was najlepsze? Stanowisko będzie po pszenicy na ścieranie planuje rzucić 100 kg mocznika klasa ziemi 3 w zeszłym roku było wapnowane. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

1 maja pryskalem mospilanem i dziś zauważyłem ze slodyszki się zabawiaja u mnie w rzepaku. Czym teraz to poprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Ja pryskałem Proteusem i jestem zadowolony z jego działania na słodyszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
Napisano (edytowany)

A można nim pryskac gdy rzepak kwitnie. I ile musi nie padać po zabiegu bo nie mogę tej informacji znaleźć na ulotkach w necie. Chciałbym nim prysnac dziś ale jakieś opady zapowiadają się...

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
Napisano (edytowany)

Wyczytałem gdzieś ze slodyszek w czasie kwitnienia rzepaku także go zapyla i żeby w tym okresie go nie zwalczać. Prawda to ?


http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/proteus-110-od,57382.html

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

prawda, z tym że rzepak nie kwitnie na raz i w początkowym okresie kwitnienia słodyszek bedzie jeszcze wyrządzał szkody na pędach bocznych.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

1 maja pryskalem mospilanem i dziś zauważyłem ze slodyszki się zabawiaja u mnie w rzepaku. Czym teraz to poprawić ?

 

A jaką dawkę dałeś mospilanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Dokładnie nie pamiętam wagi ale wiem na pewno ze poszła 1 torebeczka na 1 ha. Taka dawkę polecił mi sprzedający.

prawda, z tym że rzepak nie kwitnie na raz i w początkowym okresie kwitnienia słodyszek bedzie jeszcze wyrządzał szkody na pędach bocznych.

U mnie kwiaty są tylko na pędach głównych pędy boczne mają przeważnie tylko żółte pąki ' wiec przejdę lepiej dziś wieczorem Proteusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3
Napisano (edytowany)

 

Co sadzicie o mieszance fungicydowej na paltka w rzepaku Amistar Extra 0,5l + Tenore(prochloraz+ tebukonazol) 0,7l? Moze cos stac sie nieprzyjemnego rzepakowi? przypalenia albo cos?

 

 

Edytowano przez Drobnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Czy ma ktoś posiany rzepak Cleravisa. W okolicy rzepaki zaczynają być żółte A ten siedzi w pakach i z tydzien mu zejdzie do kwitnienia.To chyba muszą być późniejsze odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Chociaż jak był przymrozek to twojemu nic się nie stało rzepakowi a tamtym co kwitły mogły nie zawiązać łuszczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    204

Czy ma ktoś posiany rzepak Cleravisa. W okolicy rzepaki zaczynają być żółte A ten siedzi w pakach i z tydzien mu zejdzie do kwitnienia.To chyba muszą być późniejsze odmiany.

 

ja mam CL

 

mPSkHno.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie jest problem jest bardzo malo pszczół pojedyncze poprostu i co robic slodyszek jest i howacz pryskac czy niech ten slodyszek zapyla bo nie wiem co robic ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

 

ja mam CL

 

mPSkHno.jpg

Jak z zachwaszczeniem u Ciebie kolego przy technologi cl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    204

dobrze, tam gdzie mialem przerwy pokazal sie fiolek i rumian, ale jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

panowie jest problem jest bardzo malo pszczół pojedyncze poprostu i co robic slodyszek jest i howacz pryskac czy niech ten slodyszek zapyla bo nie wiem co robic ? ?

 

Ja mam zamiar pryskać preparatami zwabiającymi pszczoły bo u mnie też bardzo mało jest ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kiedyś słyszałem, że na odmiany hybrydowe pszczoły nie chętnie latają ze względu ma małą ilość pyłku w kwiatach, miałem to trochę za bujde ale sam mam hybryde a sąsiad przez miedze odmiane populacyjna i faktycznie u niego jest zdecydowane więcej pszczół.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Ja mam hybryde dk sensei. Pszczol bardzo duzo. Wczoraj ktos wystawil 5 uli 100 metrow od mojego rzepaku to dzisiaj powinno byc ich jeszcze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj