tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asmodan28    47

Czemu rzepak tak szybko puszcza pęd główny w gore? Regulowany byl ccc 0,8 l/ha

Kula ma racje ciepło sie zrobiło to z dnia na dzien rośnie jak na drożdżach. Ale gatunek rzepaku tez ma znaczenie.

Mam Galileo to powoli zaczyna pokazywac sie pąk. Obok mam Vapiano to szyje wyciąga jak żyrafa;) nawożenie identyczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Czemu rzepak tak szybko puszcza pęd główny w gore? Regulowany byl ccc 0,8 l/ha

Pierwszy raz mam rzepak i nigdy nie miałem okazji obserwować w jakim tempie rośnie ta roslina 40 cm na tydzień a może i więcej,co jesli nie ma w tym czasie wglebie na tyle azotu i innych składników,ci którzy dopiero teraz jadą z 2 dawką azotu strzelili sobie chyba sami w kolano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Pewny jesteś? Bo mam info od człowiek który ma pod sobą tysiące ha i twierdzi, ze stosował FOXa wiosną w dawce 0,7/ha Ale czy konkretnie fiołka zwalczy to nie wiem, może jutro saie dowiem

 

Fox na 100% zwalcza fiołek polnego wiosna, dawka 0,6 l/ha wystarczy. Wypraktykowane przez 3 lata z rzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    202

ok nowe pic, ale pedy cos sie robia zolte, myslalem ze oprysk, ale u sasiadow w okolicy tak samo tylko mniejszy stopien, zimne noce moze?

 

Db79qVO.jpg

 

3xNVjjH.jpg

 

7oOAObx.jpg

 

 

tak moj wyglada, siany 2kg/ha, pioneer px111cl

 

77d8pKk.jpg

 


 

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

W fazie zielonego paka można rozlać rsm bez węży? Nie poparzy? Tydzień mnie nie było na polu i tu taka niespodzianka. A rsm pierwszy raz stosuję.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

 

ok nowe pic, ale pedy cos sie robia zolte, myslalem ze oprysk, ale u sasiadow w okolicy tak samo tylko mniejszy stopien, zimne noce moze?

 

Db79qVO.jpg

 

3xNVjjH.jpg

 

7oOAObx.jpg

 

 

 

 

Też mam podobne objawy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

witam, u mnie podobne objawy jak u was z tym, że zauważyłem taką zależność, że im gleba o niższym pH tym szybciej zauważyłem w załączeniu foto najgorszego ( taki pas w poprzek pola ok 20 m. szeroki) według was czym to może być spowodowane ???

post-152776-0-40916400-1491640692_thumb.jpgpost-152776-0-48742800-1491640750_thumb.jpg

Edytowano przez Wojtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tak po przemyśleniach i rozmowie z kumplem może to być niedobór magnezu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

może być bo jest to pas pola gdzie występuje tomka oścista a doczytałem że jej nasilenie jest na polach ubogich w magnez i o niskim pH, jak się ociepli  i rośliny wyschną to jadę z opryskiwaczem na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

W fazie zielonego paka można rozlać rsm bez węży? Nie poparzy? Tydzień mnie nie było na polu i tu taka niespodzianka. A rsm pierwszy raz stosuję.

Pomóżcie z tym rsm


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    202

przed siewem bylo 3T wapna z nordkalk + yara poglownie nitrofoska z magnezem 400kg/ha, plus 450kg salestrosanu

 

i kupa boru + mikro

 

wiec mysle to nie jest brak niedoboru czegokolwiek, w tym wapnie jak bylo 1.5% magnezu to pole dostalo ponad 50kg/ha magnezu

 

albo to byl oprysk na jednoliscienne po ktorym sa przebarwienia tymczasowe albo niska temp w nocy, w dzien bylo +24 a w nocy +2c

 

kolo mnie i w promieniu 5km kazde pole prawie to samo ma, zobaczymy co bedzie dalej

 

Jest to niedobór Siarki i Magnezu Jeśli sie nie myle .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plonowany    0

Nie będzie za pózno by opryskać od jedno i dwuliściennych a szczególnie fiołka  rzepak w takiej fazie rozwoju  i czy Fox o dawce 0.6 nie będzie za mocny lub może Galerę ale fiołka on raczej nie bierze post-181131-0-42691100-1491663982_thumb.jpgpost-181131-0-86380500-1491663996_thumb.jpgpost-181131-0-36731700-1491664016_thumb.jpgpost-181131-0-66647800-1491664027_thumb.jpgpost-181131-0-22424000-1491664035_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

To jeśli są te przebarwienia to przy nawożeniu dolistnym na pąk dodać siarczan magnezu i powinno załatwić sprawe . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tak jest kolego Sawek! Siarczan mg i będzie git :D Lekarstwo na wszelkie bolączki agronomiczne; siarczan mg, mocznik i "odżywka.
@plonowany A co Ty robiłeś do tej pory, że teraz bierzesz się za odchwaszczanie rzepaku ? Ja bym się nie odważył wjechać z żadnym herbicydem w rzepak, który rozpoczął wydłużanie pędu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Zrobiłem oprysk caryxem wieczorem, miało być 4stp w nocy a jest 1 , obawiam się przymrozku, pytanie czy nie zaszkodzi to rzepakowi i czy w ogóle zadziała srodek ?
Zrobiłem oprysk caryxem wieczorem, miało być 4stp w nocy a jest 1 , obawiam się przymrozku, pytanie czy nie zaszkodzi to rzepakowi i czy w ogóle zadziała srodek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

na twoich foto widać tylko chwasty niskie - fiołki- nie ma potrzeby teraz odchwaszczać, a zresztą ostatnie zabiegi herbi w rzepaku wykonuje się ja nie są jeszcze widoczne zaczątki bocznych pędów lub jak kto woli to chwili wydłużania pędu głównego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Pomóżcie z tym rsm

Pogody u mnie są idealne na RSM bo co chwila pada. Jeżeli wstrzelisz sie w pogodę i dasz przed deszczem lub w trakcie drobnego opadu to nic sie nie stanie. Ja dawałem azot tydzień temu gdzie nie gdzie były kropki( poparzenia ) ale watpię by miało to wpływ na plon. Oczywiście mam nadzieje ze masz odpowiednie końcówki do RSM. Nie mowię tu o wężach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

lepiej na ostatnią dawkę dać saletrę czy mocznik bo i tak przez te chłody wegetacja rzepaku przyhamowana a rzepak do zbiorów na pewno zużyje podany azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

O której godzinie robiłeś zabieg i jaka była wtedy temp?

19 godzinie bo wcześnie strasznie wiało, 5 stp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj