tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheBociek1996    598

Już nie raz pisałem aby połączyć tematy "Rzepak i nawożenie" z "Opryski rzepaku i innych oleistych" bo i tak w temacie o nawożeniu piszą o opryskach a w opryskach o nawożeniu :( więc po co przechodzić z tematu do tematu jak może być w jednym.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

Ciekawa sprawa z tą przytulią. Mam atlas chwastów Czubińskiego i Paradowskiego z lista substancji działających na dany chwast i w przytulii nie ma wymienionej żadnej substancji aktywnej z Navigatora i Galery, za to jest substancja z FOXa

 

ja FOX-a stosowałem dwa sezony i w pierwszym było dobrze a w drugim troche gorzej czyli rzepak troche dostał bo to wiosna i ma bardzo duzy przyrost i pobrał troche tego foxa i go przychamowało na kilka dni a później było dobrze trzeba FOX-a stosowac jak najwczesniej jak to możliwe.Ogólnie to ma rejstracje jesienną ale chwasty gineły na wiosnę pięknie jest lepszy od galery i dużo tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Z mojej strony sorki, nie w tym temacie napisałem, a myśłałęm, że piszę w "opryskach" Niech mod przeniesie i po sprawie

 

Dzięki toomi właśnie właśnie, bo on od 4stopni już działa. Ja byłem nastawiony na galerę, ale na szybko wyszedł temat z foxem i tak rozkminiam, jestem z podlasia więc tutaj rzepak jeszcze nie ruszył w górę więc może nie dostanie tak po tyłku.

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Po co ma przenosić jeśli wszystko może być w jednym temacie od siewu aż po zbiór i każdemu będzie wygodniej.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Bociek Popieram zdecydowanie.. po co robić "młyn" w tematach dot. rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksilato    0

Szanowni Rolnicy.

Mam kłopot. W ubiegłym roku zasiałem rzepak. Na jednej działce został zjedzony do korzeni przez jelenie i sarny. Gdy przyjechałem z agregatem, aby go zlikwidować okazało się, że z korzeni wyrastają młode odnogi. Czy będzie z tego plon, czy warto go zostawić? Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A koła łowieckiego nie zaprosiłeś?

U nie szkody od saren i łosi na 36% uprawy, całkowite 13% częściowe 23%. Teraz koło będzie się kłócić z Nadleśnictwem co zrobiły łosie a co sarny. Na szczęście Nadleśnictwo wzięło rzeczoznawcę (bardzo fachowy), który nie tylko określił % szkód ale i ile jaka zwierzyna zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

 

 

 

 

Witam co sądzicie o tym rzepaku zaorać czy zostawić? Odmiana Scherlock

Ja mialem w zeszlym roku rzadszy i 3.6 sypnol Edytowano przez dziubek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

 

 

 

 

 

Witam co sądzicie o tym rzepaku zaorać czy zostawić? Odmiana Scherlock

Ja jeszcze gorszy zostawiam na jednej działce, z takiego to bym się cieszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Panowie doradźcie wczoraj jechałem z opryskiem na jednoliścienne i samosiewy jutro zapowiadają deszcz 2 dawka jedne dzień po oprysku to dobry pomysł ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

 

 
 
 
 

Witam co sądzicie o tym rzepaku zaorać czy zostawić? Odmiana Scherlock

 

Nie jest tak źle. Zostaw go spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Szanowni Rolnicy.

Mam kłopot. W ubiegłym roku zasiałem rzepak. Na jednej działce został zjedzony do korzeni przez jelenie i sarny. Gdy przyjechałem z agregatem, aby go zlikwidować okazało się, że z korzeni wyrastają młode odnogi. Czy będzie z tego plon, czy warto go zostawić? Proszę o poradę.

 

Mozesz zostawiac ale do tony z hektara możesz  mieć  mniej. w zależnosci w  jakim stopniu jest zjedzony. Sam mam podobny przypadek dzis  juz  poszła druga dawka saletry 300 kg/h ( pierwsza dawka 330kg/h) i zabieg ALGAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

wiele osób tak ma że zjedzone do zera ja także myślałem o zaoraniu ale początek marca 250 saletry dziś powtórka i odbija jak szalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Glony i wodorosty kontra sarny i jelenie.. Dobre! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enaturel    0

Cześć

 

Wysiej nawozy jeszcze przed talerzowaniem ...im lepiej wymieszasz tym większa powierzchnia ich wchłaniania przez glebę .Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enaturel    0

Panowie doradźcie wczoraj jechałem z opryskiem na jednoliścienne i samosiewy jutro zapowiadają deszcz 2 dawka jedne dzień po oprysku to dobry pomysł ? 

 

witam

jaki preparat ? większość preparatów można stosować do  2 godz przed deszczem .Dawki podzieliłeś to dobrze . jak masz odpowiedni zwilżacz / Adiuwant/ to możesz zmniejszyć dawkę preparatu o 20 % .To są te oszczędności  odpowiedni preparat przyczepny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Siewnik Mzuri -uprawa bezorkowa. Odmiany Vektra i Visby.

Rzepak przezimował. Wszystkie liście opadły ze względu na duży mróz bez  okrywy śnieżnej. kuj-pom region Pałuki

Nawet mi się podoba. Nie wiem jaki plon będzie ale na pewno w tym roku również zasieje technologią ST. Lepiej znosi mróz i anomalie pogodowe. polecam

 

Minus.

Siewnik Mzuri nie jest precyzyjny, nie sieję punktowo i robi w dużym ściernisko tzw.kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Mam siany mzuri i orkowo ,nie widze różnicy ,mzuri nie nadaje się na mocne gliny jak nie popada to kiepsko wschodzi,na słabsze stanowiska tak ,ale mi nie warto ,bo ma swój bardzo dobry sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@miwigos

Ja nie mam kolego tak dobrego sprzętu :( Kto Ci siał kolego??? Hawrol czy Agro-Land....??? Duro już też próbowałeś??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam siany mzuri i orkowo ,nie widze różnicy ,mzuri nie nadaje się na mocne gliny jak nie popada to kiepsko wschodzi,na słabsze stanowiska tak ,ale mi nie warto ,bo ma swój bardzo dobry sprzęt

 

Nie prawda na glinach super wschody bez porównania do orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plonowany    0

Witam, pryskałem dziś na samosiewy w rzepaku , chciałbym również jutro rozsiać drugą dawkę saletry czy też może lepiej poczekac do poniedziałku .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj