tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

MarekUA    968

Kurcze panowie wy już siejecie nawozy? może u was wegetacja wcześniej rusza ja jestem ze wschodnich granic Lubelskiego i obecnie mróz -6 i nie ciekawie jest bo nogę mam na dodatek w gipsie :( :( :( tak jak czytam to też bym się za robotę wziął ale myślę że sensownie trzeba czekać na stabilizacje pogody. Na razie zima nie odpuszcza. Dla tych co nie sieją jeszcze pocieszę że w sąsiednim dużym gospodarstwie rolnym(600ha) pracuje znajomy i tam zwykle sieją nawozy wtedy gdy już większość dobrych rolników posiała nawozy na pierwszą dawkę ( taki zarządca tego gospodarstwa :huh: :huh: ) I pewnie wszyscy powiedzą: o mają liche plony, pewnie najsłabsze i ogóle słaby ten zarządca że tak późno wysiewają azot. Ha! tu was wyprowadzę z błędu plony mają na podobnym poziomie co wszyscy z tendencją na lepsze, wiem bo znajomy tam kosi i mówi prawdę,

pozdrawiam Tych co czekają na wiosnę i tańsze nawozy :rolleyes: :rolleyes:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja dałem już w tamtym tygodniu po 200kg saletry, a dzisiaj chodziłam po rzepakach i nie wygląda to za dobrze, wręcz robi się coraz gorzej, co niektóre stożki "rozciapane" w palcach się rozchodzi, ale większość po przekrojeniu jednak nie zgnita (jeszcze) i troche miękka nie wiem czy będzie dalej żył, więc czekam z siarczanem i saletrą aż zacznie się zielenić.

 

 

Tak jak mówiłem może byc nieciekawie :(

Dziś w raporcie z Polski mówili o klęsce żywiołowej na dolnym śląsku.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

witam.jestem z lodzkiego,

rzepaki pszenice wygladaja bardzo marnie.... niektorzy juz posiali nawozy.

ja ruszam jutro rzepak- 200kg/ha siarczanu+150kg/ha saletrosanu, pszenica-150kg/ha saletrzak.dawki skromne bo nie wiadomo czy to wszystko przezylo zime.

ale mowia ocieplenie i opady wiec pozniej moga byc miejscami problemy z wjazdem.co bedzie to bedzie...

pozdro dla wszystkich.

Edytowano przez kazik8888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

koledzy ile polifoski 21 wysiać na1 ha??

pomoże ktoś??

pod rzepak oczywiscie:D

Edytowano przez darko38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Kurcze jakbym wyjechał w pole w nocy to pewnie sąsiedzi stwierdzili by że już całkiem mi odbiło na szczęście obszar ha i dawki stosowanych nawozów pozwalają mi wyrobić sie po kawie o 7-8... Niestety panowie taki zawód że najgorsza klęska to klęska urodzaju.. u nas powódź u was susza zawsze w góre cenę rusza....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

na rzepak dałem dzisiaj 230 kg saletrzaku, na zboża po 100 kg niewiadomo czy przeżyło to tak na start


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

My jutro ruszamy w rzepak z siarczanem amonu i saletrą. Wg pogody na dniach ma się ocieplić, a bez przymrozku może być problem z wjazdem w pole. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja już skonczyłem, wszystko ładnie przezimowało rzepak puszcza młode liście będzie dobrze. Teraz trzeba wysprzątać magazyny zacznę od pszenicy Jelonki dają 850zł + vat.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

my dziś daliśmy rzepakowi "na smak" 100kg Saletry + 100kg Siarczanu Amonu, mróz -7 o 6:00, a pszenicy ale to tylkko kawałek gdzie najmokrzej 200kg/ha Saletry. Za 850 + vat sprzedałbym bez wahania swoją. Ile u Was deheus płaci?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dzisiaj wysypalem 350kg saletrosanu/ha (podkarpacie) rano pieknie -6 bylo i obylo sie prawie bez kolein ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Po 6-tej rozsiałem saletrę na rzepak. Jechało się super, żadnych śladów. Około 16-tej podjechałem popatrzeć jak ziemia póściła i wdepnąłem w błotko na prawie 5cm. Ci którzy kilka dni temu mówili mi że to za wcześnie teraz podczepiją siewniki i jutro chcą zdążyć przed deszczem, ale tej nocy ma być tylko 2 stopnie ponożej zera. Ciekawe co z tego wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@darko38 ja daje 200 kg/ha Polifoski 21 i 200 kg/ha saletry amonowej ;)

 

@MarekUA ja też jestem ze wschodnich granic Lubelskiego :) część nawozu na rzepak już posiałem i gdyby nie to że popadał śnieg to posiałbym wszystko ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

ja jutro rano startuje u nas już wieksi rolnicy zaczęli to i samemu trzeba się ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja na rzepak rozsiałem 2 dni temu 250 saletry i 200 siarczanu , na zboża też już rozsiałem teraz czekam na ciepełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Przed chwilą skończyliśmy siać na rzepak. Poszło 200kg/ha saletry.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

siew od 1 marca, do dzisiaj, same nocki, po 16h na dobe. nareszcie koniec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzis skonczylem nawozic rzepaki canwil 250 kg i pszenice 110 kg . jak obeschnie pójdzie RSM

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja tez posiałem sól potasowa plus saletrosan po rzepaku ale z dnia na dzień wyglada coraz gorzej niestety chyba jednak bede musiał przesiewać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

wspolczuje:( u nas dzisiaj deszcz pada

po pszenicy lecialem yara bella 200kg/ha na pola ladnie rozkrzewione a na slabo 250kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma co wspólczuć u nas wiekszość rzepaków z dnia na dzin wygląda gorzej czesc dln śląska dostała mocno po d..ie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj