tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2203

Cena rzecz indywidualna. Raps średnia wieloletnia 9t, a wnikać trzeba bo może kiedyś dojdziesz do takiego wyniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Tylko licz z 1 hektara a nie dwóch ;) Rzepak dopiero 3ci rok mam ale  licząc twoim sposobem to mi ponad 5t wychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Nie wiem czy w te długo terminowe pogody można choć trochę wierzyć ale we wszystkich nadają mrozy w okolicach 15 marca (w moim regionie) i aż się boję że rzepak zacznie rosnąć i go przymrozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Nie jestem fachowcem w uprawie rzepaku ale różnica w podaniu azotu załóżmy o 10 dni może mieć kolosalny wpływ na plon ,tak samo jak i termin siewu,wszystko oczywiscie zależy od pogody jesli azot będzie podany na suchą ziemie i trafi się kilka lub kilkanaście dni bez deszczu to kiedy on trafi do korzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dlatego ja jechałem jak był przymrozek, czyli suma sumarum, nie czekałem a i kolein nie zrobiłem.

 

Nie każdy ma szczęście mieć przymrozek przed rozpoczęciem wegetacji ja takiego nie miałem a sypać w połowie lutego gdzie 5 cm było rozmarznięte bez sensu, wczoraj sobie jeszcze popadało, także do soboty co najmniej spokój...

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No właśnie teraz się okaże czy Ci którzy sypali w połowie lutego zrobili bezsensu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Czy 400 kg/ha saletrosanu na 1 dawkę będzie dobrze? Na 2 planuję dać 100 kg/ha mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

No właśnie teraz się okaże czy Ci którzy sypali w połowie lutego zrobili bezsensu.

 

Zależy gdzie Ci co na równinach to może i dobrze a Ci co na pagórkach co kilofa nie dało się wbić głębiej jak na 5cm już nie koniecznie..


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Będzie git, za to na drugą za mało.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Czy 400 kg/ha saletrosanu na 1 dawkę będzie dobrze? Na 2 planuję dać 100 kg/ha mocznik

 

Będzie dobrze to mniej więcej tyle co 300kg saletry do tego wprowadzisz dodatkowo 52kg siarki, na drugi strzał bym dał więcej mocznika tak ze 150kg.

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jo


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Powiat Lubelski Gmina Konopnica, dziś rozsiany Saletrosan na rzepak w ilości około 350kg/ha. Termometr wzkazywał -2 na wysokości 2,5m od ziemi. Rozsiewało się w porządku, tylko miejscami gdzie place gliny zagłębiałem się na 15-20cm.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Dzięki zrobię jak radzicie


Jeszcze jedno pytanko, dodać jeszcze jakiś nawóz potasowy? Jesienią poszło 60 Kg P205 i 90 kg K20

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas w terenie czyli centralna Polska nikt jeszcze nic nie posiewał a sa i wielcy rolnicy biznesmeni co maja po 300 ha i plony zawsze tez maja wilekie ale nikt nic nie rozwala jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby podzielić I dawkę saletry na dwie mniejsze (po 150kg/ha) ze względu na zapowiadany chłodny marzec ? woj. podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak końcem marca początkiem kwietnia będzie 2 dawka to po co dzielić. lepiej saletrosan daj na 1 dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Panowie doradzcie mi co lepiej dac rzepakow najpierw? bo mam jedno pole w dzierzawie, ze rzepak juz z jesieni glodowal i teraz najslabiej wyglada po zimie. Planuje dac 300kg saletrosanu, ale tak mysle ze moze by napierw dac 150 kg saletry i za pare dni saletrosan i na koniec marca 350 kg saletry. Jak Wy byscie zrobili?

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nie wiele to zmieni

Daj normalnie saletrosan a później saletre. Bardziej wspomagałbym go dolistnie jak najszybciej kiedy tylko temperatury pozwolą (siarczan magnezu, mocznik, mikro a nawet PK)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Wjeżdzasz normalnie z saletrosan, potem saletra druga dawka ludzie co tu kombinować  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Niektórzy to nie mają co z wolnym czasem robic nawozenie rzepaku zamyka sie w przeciągu max miesiąca a niektórzy to jeszcze na 3 dawki chcą dzielic brawo.
Nie ma co panikwoać z tym azotem na podlasiu. Wyskoczyło pare dni cieplejszych i póki co koniec z tym. Pogoda długoterminowa sie zmieniła że mało kiedy średnia dobowa 5 stopni bedzie przekraczac a wiec zadnej tam wegetacji póki co nie widac bedzie czas na posianie azotu jeszcze trzeba tylko czekac przymroku wcale nie jest późno na podlasiu mało kto i kiedy na poczatku marca azot sieje w sumie to nie widziałem koło 15 to optymalny termin zależnie od pogody.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plonowany    0

Witam , czy będzie już za póżno na zasilenie Solą Potasową oraz Saletrosanem w nastepnym tygodniu , dokładnie nie wiem kiedy w sumie bo u mnie jeszcze mokro :(  Co do Saletrosanu jeszcze to jeżeli nie uda mi się rozsiać teraz i zacznę od saletry , jest szansa by go wogóle rozsiać w póżniejszym terminie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Też zastanawiam się czy jest jeszcze sens siać sól. Przedsiewnie poszło 400kg polifoski 6. Saletrosan tak czy siak pójdzie na pierwszą dawkę ale jak narazie brak warunków na wjazd na pole :/

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nic na sile rozmawialem teraz z znajomym co sieje co roku 50 ha rzepaku i mowi co niektorzy juz wyjezdzali posiac nawoz porzneli pola i wgl trzeba poczekac i tyle pogody nie przeskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Też zastanawiam się czy jest jeszcze sens siać sól. Przedsiewnie poszło 400kg polifoski 6. Saletrosan tak czy siak pójdzie na pierwszą dawkę ale jak narazie brak warunków na wjazd na pole :/

Na sól robi sie późno ale ja dałem sporo mniej polifoski niż dlatego tak czy siak posieje. W nastepnym tygodniu zapowiadaja u nas przymrozki to moze uda sie wjechac jak dalej beda zapowiadac ocieplenie to posieje sie tez azot jak dalej przymrozki to trzeba czekac z azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj