tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

gen    50

wylałem dzisiaj 2500 tys  l RSM 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

U mnie była próba dziś próba wjazdu z RSM, ale ziemia jeszcze nie puściła i opryskiwacz spada ze ściezki i nie idzie ujechać... Tzn ujechac idzie ale szkoda robić koleiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

błąd - miało być 25 tys litrów RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Co tam Pany, słonko ładnie świeci, pola obsychają, jacyś odważni z Lubelszczyzny próbowali na pole ruszać ?

Czekany na Ciebie :P byłem wczoraj w Parczewie na naukach to widzę ze wasze rzepaki ladniejsze , zieloniutkie ...

 

 

Co do przytuli to Ja w zeszłym roku raz na zawsze nauczyłem się ze zabiegi herbicydowe wiosna w rzepaku nie maja sensu - jest albo za zimno albo chwast za bardzo się rozwinął i kasa na oprysk wyrzucona w błoto , walka z chwastem jesienią , choćby pozna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Pawlus którędy jechałeś ? Ostrów Lub - Tyśmienica - Parczew ? I co to były za nauki ? Szkolenie jakieś może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja czekam jeszcze może pod koniec tygodnia albo w następnym w dodatku nadają na czwartek piątek deszcz masakra...  Lubelskie 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

U mnie (dolnośląskie)  dziś nie było przymrozku i o dziwo dało rady rozsiać po rzepaku i jęczmieniu oz. bez żadnych podtopień i kolein.  A jutro dalej w pszenice i pszenżyto ruszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Z soboty na niedzielę od 21 do 2.15 w nocy na 10 ha udało się rzucić saletre i saletrosan. Na lekkiej ziemi jak spadałem ze ścierzek to czasem wątpiłem czy nie zostawie ciągnika na polu, ale ogólnie ok, na borowinie jechało się jak po betonie. Także póki co trzeba czekac na ocieplenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

asmodan rzepak masz ładny pomimo przygryzień, dużo było by tu pisać ale w skrócie śmiało ruszaj z azotem, mam bardzo duże doświadczenie w tym zakresie gdyż moje wszystkie pola są narażone na zwierzynę głównie jelenie i sarny, w skrajnych przypadkach tylko decyduję się na radykalny zabieg jakim jest orka i likwidacja plantacji.

 

Co do stosowania nawozów MINERALNYCH:

Stosowanie nawozów mineralnych:

na OSN

  • nie wolno stosować nawozów azotowych w terminie od 1 grudnia do końca lutego

poza obszarami OSN

  • nawozy mineralne można stosować przez cały rok.

NIE NALEŻY NAWOZIĆ ROŚLIN GDY GLEBA JEST:

  • zalana wodą,
  • pokryta śniegiem,
  • zamarznięta do głębokości 30 cm i więcej (jeśli zmarzlina sięga płycej, nawozy można stosować).

Nawozów mineralnych nie można stosować podczas opadów deszczu.

Proxy dzięki za odp.

Możesz zwrócić jeszcze uwagę na to zielsko na ostatnim zdjęciu ?

Co to jest i czym to zwalczyć i jeszcze chaber przepuściło ...robić poprawkę ? Tylk czym ? Czy odpuścić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

 

Tomek mówisz że Galera  jednak jakoś wpływa? boję się tego właśnie tego ;/

 

 

Niestety taki problem z tą galerą ze wymaga takich warunków, a nie innych. Im dłużej czekasz tym raps w wiekszej fazie i coraz większy stres dla rosliny  :mellow:

 

Można zostawić może zagłuszy, jeśli nie czeka cię desykacja i ewentualne czyszczenie bo na skupie mogą być problemy  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

desykacja tak czy siak będzie, ale nasiona i tak nalecą to zbiornika. Poczekam jeszcze z tydzień-dwa i sprawdzę jeszcze raz na polu co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie jesienia rzepak dostał 64 kg S czy jest jeszcze sens dawac siarke?? Czy saletra juz wystarczy i siarka w opryskach?? Gleba glownie 4a rzepak wyrosniety a o wjezdzie nie ma jeszcze mowy mimo ze wegetacja juz ruszyla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Co tam Pany, słonko ładnie świeci, pola obsychają, jacyś odważni z Lubelszczyzny próbowali na pole ruszać ?

może koło środy, jak nie będzie padać uda się wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

No właśnie środa czwartek nadają opady... Rok temu 5 marca rozsiewałem i były idealne warunki, żadnych kolein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

może koło środy, jak nie będzie padać uda się wjechać

 

nie da rady. tak samo pochodziłem po polach dzisiaj i nawet na ścieżkach buty włażą :D najmniej 3 dni ładnej pogody. U mnie na 2 polach to nawet woda stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie jesienia rzepak dostał 64 kg S czy jest jeszcze sens dawac siarke?? Czy saletra juz wystarczy i siarka w opryskach?? Gleba glownie 4a rzepak wyrosniety a o wjezdzie nie ma jeszcze mowy mimo ze wegetacja juz ruszyla..

Po co walisz tyle tej siarki na jesien. Siarka zaraz po azocie azotanowym jest najbardziej wypłukiwanym pierwiastkiem z makroelementów. Na jesien siarka z polifoski a reszta wiosna w saletrosanie ewentualnie kizeryt siarczan magnezu. 64 S to sporo ja bym odpuścił dodatkową siarkę. Domyślam się ze ta 4a nie jest zbyt lekką glebą także daj juz spokój z siarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

proponuję wziąć każdemu drut czy pręta i spróbować wbić w ziemie, a założę się że nikt się nie przebije i napotka na głębokości ok 20cm jeszcze zamarzniętą glebę i gdzie ta woda ma uciekać. Zima była konkretna i długa w tym roku (przymrozki i trochę czasu trzeba nie wiem czy tydzień nie będzie mało.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

u mnie ziemia już całkiem puściła tydzień temu ale to pewnie zależy od regionu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

J dzisiaj RSM rozlewałem na rzepak.

i jak szło? ile L lejesz do opryskiwacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@bociek No trochę przesadziłeś z tą długą zimą... Styczeń i połowa lutego, tak że nie aż taka długa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Czy saletrosan + Korn Kali bądź Sól potasowa luveny można podać razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj