tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

koczas    80

Potwierdzam co do saletrosanu i saren. W tamtym roku po rozsianiu go, przez kilka dni na polu rzepaku nie było ani jednej sarny, jak już to siedziały sobie w pszenicy(nie był siany saletrosan)

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Różnica w rozpuszczaniu między Korn Kali a solą potasową jakaś jest? Zastanawiam się jeszcze czy kupując Korn Kali będę musiał również tak wcześnie wjechać z nim czy mogę trochę opóźnić wyjazd względem soli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

 

Potwierdzam co do saletrosanu i saren. W tamtym roku po rozsianiu go, przez kilka dni na polu rzepaku nie było ani jednej sarny, jak już to siedziały sobie w pszenicy(nie był siany saletrosan)

 

saletrosan ma swoisty zapach, przynajmniej dla mnie wali trochę jakby lekką zgnilizną, sam nie wiem jak to dokładniej

określić. może to im się źle kojarzy :blink:

 

 

 

Myśliwych nie widać... Ale jak zacząłem rzucać petardami do saren to za chwile pojawił sie Pan w samochodzie w kapelusiku z piórkiem i podejrzliwie zapytał czy aby tylko petardami strzelam...po za tym stwierdził ze nie powinno sie w ten sposób straszyć zwierzyny bo sie potem wystrzałów boją...dobrze ze był ze mną ojciec na polu ...bo bym mu tą petardę w d.....odpalił.... Natomiast jak zapytałem o szkody to powiedział ze teraz nie widać szkód, żeby na wiosnę złożyć podanie i pojechał..

Podejrzewam że chętnych do wsadzenia takiemu w 4 litery i petardy i kapelusza i kopa pewnie by nie zabrakło na twoim miejscu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Do wiosny jeszcze troche ale kiedy pogoda pozwoli w pierwszej kolejności :

-sól potasowa 110 kg na ha

-wapno nordcalc 200kg na ha

po czasie jeśłi pogoda dopisze

-saletrosan 300 kg na ha

- i saletra w zależności od przebiegu pogody i wiosny od 350 kg do 400kg

 

A reszta pójdzie w opryskiwacz siarczan magnezu , bor , i stymulatory wzrostu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak najbardziej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie widzę sensu wysiewania kredy teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Do wiosny jeszcze troche ale kiedy pogoda pozwoli w pierwszej kolejności :

-sól potasowa 110 kg na ha

-wapno nordcalc 200kg na ha

po czasie jeśłi pogoda dopisze

-saletrosan 300 kg na ha

- i saletra w zależności od przebiegu pogody i wiosny od 350 kg do 400kg

 

A reszta pójdzie w opryskiwacz siarczan magnezu , bor , i stymulatory wzrostu

 

400kg saletry w pierwszej dawce i przed ruszeniem wegetacji jeśli dobrze rozumiem? Nie żebym się czepiał ale stosowanie azotu w takiej formie przy takiej dawce i w takim terminie to trochę zabójstwo. rozumiem np Saletrosan, czy mocznik ale saletra?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

No przecież napisał jak byk  że pierwszy strzał saletrosan a dopiero następnie saletra w zleżności od pogody ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Z tego co ja widzę to w pierwszej dawce Saletrosan a w drugiej Saletra.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

Witam, stoje przed decyja kiedy wjechac z kizerytem ,jak obstawiacie  wczesna wiosne czy raczej te pierwsze odwilze to tylko zmyłka..? i kiedy radzicie i dlaczego wjezdzac z kizerytem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Witam, stoje przed decyja kiedy wjechac z kizerytem ,jak obstawiacie  wczesna wiosne czy raczej te pierwsze odwilze to tylko zmyłka..? i kiedy radzicie i dlaczego wjezdzac z kizerytem? 

Też się zastanawiam czy w sobotę na przymrozku nie posiać kizerytu i korn kali prognozy długoterminowe nadają sporo dni z + nawet w nocy. A bez mrozu nie ma szans ujechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

U mnie nadają narazie przymrozki do 14.02 więc z Kizerytem czekam przynajmniej do 10.02 ale to też ze względu na to że jeszcze nie dojechał :D Teoretycznie jeżeli warunki są odpowiednie to można już pomału się do tego przymierzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na Powiślu na dzień dzisiejszy do 10 lutego również zapowiadane są przymrozki. Jeżeli miałbym rozsiewać KK czy też Kizeryt to tego 10-12 lutego atakowałbym bez względu na późniejsze przymrozki. Pytanie ważniejsze, kiedy z Azotem? W zeszłym sezonie jechałem z Saletrosanem ok 20 lutego. Według niemiaszka z seminarium TopAgrar będzie późna wiosna, prognozy pogody długoterminowej w tym roku zmieniają się dosłownie codzienne (co prawda nigdy nie były w 100% wiarygodne ale w jakimś stopniu można było się na nich opierać). Znając życie to też za długo czekać nie będę bo jak skończą się przymrozki to może być ciężko z ujechaniem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Żebym to wiedział to zgarniałbym grubą kasę.

Jeżeli temperatury będą się kręciły w okolicach 0 tudzież na 3-4 stopniowym mrozie to z azotem ruszę pewnie tak koło 25 lutego nawet jeżeli będą zapowiadali jeszcze kilka dni przymrozku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

w ubiegłym roku azot poszedł u mnie 28.02 w centrum pewnie można było szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ja jechałem 27 lutego z saletrosanem w tamtym roku i to był jedyny dzień z przymrozkiem w drugiej polowie lutego. Później ani też wcześniej nie było możliwości wjazdu bo praktycznie cały luty był deszczowy i ciepły. Na twojapogoda.pl piszą o wczesnej wiośnie ale ja sytuacje zaczne obserwować tak w połowie lutego.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

a można podać kiseryt wtedy kiedy będę sial 1 dawkę N? Czy faktycznie dużo lepiej wcześniej rozsiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Czy mozna sól potasową zmieszać z kizerytem?żeby nie jeżdzić niepotrzebnie 2 razy z rozsiewaczem,nie zrobi się papka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MM345    0

Witam. W tym roku będę stosował rsm na pierwszy strzał chciałbym jak najszybciej ale nie wiem czy mogę stosować na zamarznięte rośliny? Czy czasem nie zaszkodzi to rzepakowi?
Czy stosujecie tak rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj