tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tomek90    2236

Tomek90 u Nas takich rarytasów nie ma :P  Dużo sztuk się u Ciebie wypasa??

 

 

U mnie na szczęście nie ma, ale 20km dalej mają już takie problemy. Wychodzą stadem z puszczy że trzeba autem ganiać, a człowieka potrafi przyatakować bo raz z ryb dawałem dzide szybko do samochodu  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Nie mam w tej kwestii doświadczenia ale w zeszłym roku widziałem plantacje gdzie było może 8 roslin na metr kwadratowy i plon rewelacja ale rośliny miały łodyge jak styl od wideł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

powiem tak. Jak nie ma konkretnego rzepaku z jesieni to i z wiosny nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Czy saletrosan w ilości 300-350kg/ha mocno zakwasza ziemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Trochę napewno ale czy mocno to nie powiedziałbym. W zeszłym sezonie dawałem ok 400kg/ha, po zniwach miałem robione próby gleby i pH jest ok.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Ile mniej więcej czasu potrzebuje na rozpuszczenie sól potasowa a ile korn-kali w stosowaniu pogłównym wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Na pewno bardziej od saletry ale wapnować i tak trzeba i takie miejscowe zakwaszenie też niesie ze sobą pewne kożyści. U mnie 4 sezon idzie saletrosan w 1 strzale i pH w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Trochę napewno ale czy mocno to nie powiedziałbym. W zeszłym sezonie dawałem ok 400kg/ha, po zniwach miałem robione próby gleby i pH jest ok.

Nie tak troche bo więcej od saletry, mocznika ale mniej od siarczanu amonu. Także zakwasza sporo. Po 400 kg ph Ci tyle spadnie że nawet nie zauważysz ale jak bedziesz sypać co roku po 400 kg i po 300 saletry i nie wapnować to po 5 latach napewno różnice w ph da sie odczuć i zauwazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie tak troche bo więcej od saletry, mocznika ale mniej od siarczanu amonu. Także zakwasza sporo. Po 400 kg ph Ci tyle spadnie że nawet nie zauważysz ale jak bedziesz sypać co roku po 400 kg i po 300 saletry i nie wapnować to po 5 latach napewno różnice w ph da sie odczuć i zauwazyc.

Czego by nie sypał, to bez wapnowania po 5 latach będzie różnica.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie tak troche bo więcej od saletry, mocznika ale mniej od siarczanu amonu. Także zakwasza sporo. Po 400 kg ph Ci tyle spadnie że nawet nie zauważysz ale jak bedziesz sypać co roku po 400 kg i po 300 saletry i nie wapnować to po 5 latach napewno różnice w ph da sie odczuć i zauwazyc.

Tak się składa że mocznik najbardziej zakwasza później siarczan, saletrosan i saletra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trochę inna kolejność, najsilniej siarczan amonu, mocznik i saletrosan pewnie w podobnym stopniu, saletra, saletrzak.

Ile mniej więcej czasu potrzebuje na rozpuszczenie sól potasowa a ile korn-kali w stosowaniu pogłównym wiosną?

 

Oj to wiele zależy od opadów, wilgotności gleby. U mnie bez opadów to sól leżała długo, korn kali po kilku nocach z dobrą rosa był już rozpuszczony.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

https://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/wapno-na-sciernisko/

 

To samo mam w ABC wapnowania grzebisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja co prawda nie mam żadnego linku ani nie pamietam gdzie to wyczytałem ale pamietam że była to taka kolejność jaką napisałem. Nie wiem kto ma racje w kazdym razie saletrosan ze względu na siarkę zakwasia glebę dość mocno napewno i napewno sporo mocniej od saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Wygląda przyzwoicie. Braleś w ProCamie? Podobno to ulepszony następca DK EXPOWER. Zobaczymy co warty. Mam też na probe 5 ha wygląda podobnie jak twój.  Tylko bardziej śniegiem przykryty  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnikbzk    3

Nie, w Agroloku.Teraz jest calkiem przykryty sniegiem jakies 25 cm. zdjęcie jest z 19 grudnia a tak wyglądał w listopadzie

post-39475-0-38716000-1484865241_thumb.jpg

post-39475-0-90581200-1484865330_thumb.jpg

Edytowano przez szkodnikbzk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Ja mam 12ha exstorma jego następca to exspirit... siałem mzurim, problem był przy siewie bo bizon słabo pociął słomę i się zapychało. Z wymiany doświadczeń to na jesień nie za pokaźnie wygląda ale później ma zrobić robotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Nie, w Agroloku.Teraz jest calkiem przykryty sniegiem jakies 25 cm. zdjęcie jest z 19 grudnia a tak wyglądał w listopadzie

Nie za gęsty ile kg na ha siałeś ??? czym skracałes???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Panowie kiedy planujecie siać potas na rzepaki czy na dniach czy pod koniec lutego zrobi jakąś różnicę? eksperymentował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz najlepiej ja po niedzieli ruszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

https://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/wapno-na-sciernisko/

 

To samo mam w ABC wapnowania grzebisza.

A Grzebisz, ten jak zwykle swoją chemie rolną tworzy. Ale to już jakiś argument.

Dla mnie mocznik robi największe wahania pH, ale ogółem sądzę że siarczan amonu mocniej zakwasza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnikbzk    3

Czy ja wiem czy gęsty z jednostki sialem jakieś 3.2h to jakies 46 roślin na m2 w tym coś nie wyszło z ziemi dostał dobrze nawozu warunki sprzyjały skracany Toprex 375 SC dostal 50 kg N przed siewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A Grzebisz, ten jak zwykle swoją chemie rolną tworzy. Ale to już jakiś argument.

Dla mnie mocznik robi największe wahania pH, ale ogółem sądzę że siarczan amonu mocniej zakwasza.

Tworzy nie tworzy jak robili badania i takie równoważniki wyszły to czego tu się doszukiwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj