tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Lider19    33

Musiałem opryskać bo jest masakra jak nie zadziała to będzie pół na pół z przytulią. Rozmawiałem z takim rolnikiem większym i ma opryski w sprzedaży i w piątek poprawiał swoje pola navigatorem bo tęż chwast wybujał i mów że na duży chwast to jest lepsze bo już to spraktykował.

 

Ja też będę jeszcze poprawiał ,bo mam smosiejkę parę ha, niczym na chwasty  nie pryskaną ale glifosatem ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

za wymarznięty stożek oczywiście że należy zgłosić o ile się miało ubezpieczony, u mnie to wygładało że puscii tylko liscie a dzisiaj byłem i jrst już łodyga z pąkami od każdego liścia ale będzie dochodził nierówno i będzie trzeba desykowac pierwszy raz odkąd sieje rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

to poradźcie coś co można z tym chwastem zrobić a szczególnie z przytulią jak ją zwalczyć, inne chwasty zostaną w spodzie ale przytulia będzie na górze. A rzepak jest mały z 25cm. Zastanawiałem się czy go nie kasować i zostawiłem połowa pola nawet nawet a druga rzadzizna i chwast. Z góry dzięki za poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Jaki skuteczny środek możecie polecić na słodyszka na rzepak w początkowej fazie kwitnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zSzymonx96    0

Rzepak u mnie w 85% zakwitł, ale z tego co prognozują na najbliższe dni ma być temperatura w nocy poniżej 0 i może być po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Brawo Bociek!Dursban w początkowej fazie kwitnienia???Jeżeli już to bym tylko zostawił ten Proteus i to samym wieczorem robił zabieg!tak na przyszłość to czytanie etykiet na Śor to raczej chyba nie boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Brawo Bociek!Dursban w początkowej fazie kwitnienia???Jeżeli już to bym tylko zostawił ten Proteus i to samym wieczorem robił zabieg!tak na przyszłość to czytanie etykiet na Śor to raczej chyba nie boli!

 

no faktycznie, dursban działa do 2 tygodni po oprysku i dla pszczół mogło by się to nie ciekawie zakończyć.

Chociaż jak kolega wyżej pytał jeśli rzepak jest w początkowej fazie kwitnienia, to nie wiem czy jest sens już pryskać na słodyszka? Teraz to on może zrobić więcej pożytku niż szkody. 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

U  nas  tez (zachodniopomorskie) wyglada  to wszystko niezaciekawie w  nocy  od jakiegos  czasu ok 0 do 3 w dzień 8-12 w  dodatku bez  deszczu od  dłuższego czasu. rzepaki ten kto zostawił  wygladaja nie  zaciekawie i czekaja na słonce  zeby  zakwitnąć. zimowe docyc  ze  poprzemarzane  to stoja  w  miejscu nawóz to chyba  w powietrze  idzie  nie  mówiąc juz  o fazie  krzewienia. Jak ceny kontraktów u was  marne  pocieszenie  ze  cos  idze w  góre bo u nas rzepak oferują już ok 1600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak będą takie mrozy i dalsza pogoda to ten piękny rzepak z dolnego śląska  zdziesiątkowany będzie


no faktycznie, dursban działa do 2 tygodni po oprysku i dla pszczół mogło by się to nie ciekawie zakończyć.
Chociaż jak kolega wyżej pytał jeśli rzepak jest w początkowej fazie kwitnienia, to nie wiem czy jest sens już pryskać na słodyszka? Teraz to on może zrobić więcej pożytku niż szkody. 

 

nie pleć  bzdur  nas interesuje  prewencja dla pszczół  w dursbanie i innych środkach na chloropiryfosie  jest 96 godzin


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkodnikbzk    3

LUBELSIE okolicce kraśnika u mnie jest bardzo mało kwitnących kwiatów  

Edytowano przez szkodnikbzk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a taki był ładny amerykancki ale mróz już się nim zajmuje

post-33433-0-73942400-1461614345_thumb.jpg

post-33433-0-11543000-1461614360_thumb.jpg


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj