tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Alio    116

Ja dziś pryskałem taką mieszanką i dałem 0.6 dursbanu i 0.05 cyperkilu na ha. Tak od wielu lat zaleca mi doradca.

 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

W jakiej formie ten azot. Chyba 2 razy zakwitnie. 

hehe , idzie ładnie to go karmimy  , I - 300 kg polifoska 21, II - 180 kg saletry , III-120 kg saletry . no i dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Panowie i Panie co powiecie na taka mieszanie: kristanol zielony 3 kg, + (robiona nurella) +bor+ ccc 1 litr+ tebukonazol 0.8 i do tego jeszcze cos dodatkowo  na grzyba tylko co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

przeciez piszesz ze chcesz dac tebukonazol , czyli grzybowke . chyba ze chcesz co dorzucic do tebukonazolu, ja dawalem po 0,5 l tebukonazolu i metkonazolu
a kristalon z borem i insektycydami to bym w wiadrze spradwdzil

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to dzielenei saletry na II i III dawke to delikatnie mówac bez sensu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

przeciez piszesz ze chcesz dac tebukonazol , czyli grzybowke

a kristalon z borem i insektycydami to bym w wiadrze spradwdzil

Sam tebukonazol starczy? Kristanol z borem i insekcydami moze sie ''pogryzc''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

a na jaki plon liczysz ? Gesty masz rzepak ?
Generalnie duzo sie slyszy ze bor z "niemarkowymi" insektycydami lubi sie pogryzc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

No na ten rok jakby bylo ok4 ton to by byla baja ale co bedzie to sie okaze. Obsada niezbyt gesta bo duzo wypadlo przez zime ale jest to mieszaniec to powinno  byc ok. To moze dam litr tebu+ 0.7 ccc+ bor a kristanol i insekcyd po 2-3 dniach. Co powiecie na to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

to dzielenei saletry na II i III dawke to delikatnie mówac bez sensu.

Możesz uzasadnić swoją wypowiedź?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

hehe , idzie ładnie to go karmimy  , I - 300 kg polifoska 21, II - 180 kg saletry , III-120 kg saletry . no i dolistnie.

Nie jestem pewien ale kolega tomek nie pisał tego w żartach.

Rzepak idzie bo taka pora, że rośnie w oczach.

Co do III dawki N, podanie azotu tak późno sztucznie podtrzyma rzepak powodując ratalne kwitnienie czytaj problemy z dojrzewaniem i późniejszym zbiorem. Nie przyniesie spodziewanego wzrostu plonu. Poza tym rzepak kiedy zakwitnie praktycznie nie pobiera już azotu z gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Koledzy czy mogę dodać do Proteusa 0,5l (został z z dwóch lat) Cyperkilla 0,05l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Od jakiś 3-4 lat w rzepaku nie dzielę II dawki N tylko po prostu stosuje trzy dawki. W przyszłym tygodniu pojadę właśnie z trzecią dawką i ja u siebie widzę korzyści, rośliny wytwarzają więcej pąków kwiatowych i faktycznie dłużej kwitną ale nie na raty. Problemu z dojrzewaniem czy też zbiorem brak.
Z tego co pamiętam to W zeszłym roku był na ten temat artykuł w TopAgrar.

W pszenicy też zacząłem stosować nawożenie oparte na IV dawkach N.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak prysnąłem wczoraj caryx+ tebu + bor na mokre roślin y bo rosa już zaczęła się pojawiać to zadziała coś czy źle zrobiłem że nie poczekałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

m_i_c_h_a_l w jakich proporcjach  Dursban 480 EC i Cyberkill Max 500EC ?

 

Ja tak jak kolega Alio dałem 0.6 dursbanu i 0.05 cyperkilu na ha.

Jest to zgodne z zaleceniami na etykiecie i w sklepie w którym kupowałem powiedzieli mi, że jest to wystarczająca dawka.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Koledzy czy mogę dodać do Proteusa 0,5l (został z z dwóch lat) Cyperkilla 0,05l

można dodać bez przeszkod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Od jakiś 3-4 lat w rzepaku nie dzielę II dawki N tylko po prostu stosuje trzy dawki. W przyszłym tygodniu pojadę właśnie z trzecią dawką i ja u siebie widzę korzyści, rośliny wytwarzają więcej pąków kwiatowych i faktycznie dłużej kwitną ale nie na raty. Problemu z dojrzewaniem czy też zbiorem brak.

Z tego co pamiętam to W zeszłym roku był na ten temat artykuł w TopAgrar.

 

W pszenicy też zacząłem stosować nawożenie oparte na IV dawkach N.

 

Pozdrawiam.

 

 

Ilość pąków to masz od jesieni ustaloną możesz jedynie je utrzymać. Jesteś zadowolony to ok ale dla mnie 3 dawka w rzepaku jest bez sensu. 

W pszenicy owszem jak masz opady to można się pobawić w 4 dawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dlaczego bezsensu?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

a ja w tym roku na lepszy rzepak dwie dawki, 1- saletrosan 300kg, 2-240l rsm 32. a na gorszy poszło 200kg saletrosanu, 150l rsm 32, i pozniej ok 100l rsm (tak poszło bo na raz miałem za mało rsmu ;p ) 

 

w pszenicy stosuję zazwyczaj 3 dawki, w tym roku po burakach dałem wczesniej 100kg saletrosanu, a pozniej 170l rsm, i pszenica ciemna ładna w pełni krzewienia, po kolanku pojdzie trochę rsmu, i zobaczy się jak z 3cią będzie ale pewnie 100kg saletry na kłosa.

 

u mnie ciężko powiedzieć jak z plonem rzepaku przy takim nawożeniu, bo w zeszłym roku była susza, a po rsmie dałem pozniej jeszcze po 100kg mocznika, myślę, że rzepak nie wykorzystał całego azotu bo plon był bez szału bo 3-3,5t..  

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie dziś poszła 2 dawka RSM ok 250l/ha Rzepak się zbiera ale bardzo nierówny niestety. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dlaczego bezsensu?

Rzepak to nie pszenica nie pobiera azotu z ziemi juz końcem maja nawet. W pszenicy wtedy się sypie 3 dawke bo jeszcze będzie z tego korzystała rzepak już nie dlatego w rzepak się pompuje jak najwięcej azotu w okresie o największym zapotrzebowaniu czyli teraz i do fazy kwitnięcia. Co Ci da że podzielisz na 3 dawki dasz trzecia dawkę późno i rzepak jej nie pobierze a nawet jak pobierze to tak jak piszą koledzy nie przyniesie to korzyści? Wdzisz teraz różnice? Po za tym po co sie bawic w 3 dawki skoro ten okres pobierania azotu przez rzepak jest dość krótki i starty jakiekolwiek nie powinny byc duże nawet w przypadku wysiania jednorazowych dużysz dawek azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rozumiem kolego, że stosowałeś u siebie nawożenie w 3 dawkach i widzisz różnicę w porownaniu do dwóch dawek?


U mnie pierwsza dawka poszła 26 lutego, druga 21 marca, trzecia 14 kwietnia. Widzisz różnicę?
Ja tak. Rzepak przy trzech dawkach (oczywiście odpowiednio wysokich) buduje więcej pędów bocznych i więcej pąków kwiatowowych ponieważ cały czas ma pod dostatkiem odpowiednio dużo żarcia. Kto nigdy nie stosował trzech dawek ten zawsze będzie twierdził że to nie ma sensu.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

A mi zostało trochę RSM 28 w mauserze i tak sobie pomyślałem że może by dodać siarczanu magnezu i go odpowiednio rozcieńczyć (coś jak dolistnie

mocznik z siarczanem) tylko czy nie będzie parzyło to liści (ta cześć saletrzana) i ile ewentualnie dać % tego RSM, pryskam 200l/ha.

Jest tego za mało żeby rozlewać a chce mieć pusty zbiornik, rzepak jest wyskoki na max. 20cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj