tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    245

ten af coś zaczął wariować ostatnio, makabra klikłem po napisaniu odpowiedz a wyskoczyła o taka choinka


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

po grzebaniu które odbywało się kiedyś w nocy coś złego dzieje się z tym portalem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Dokładnie! Pie...oli się na potęgę! Po co ruszać, jak nie śmierdzi... Zelazo do zelaza, a palec do ż.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Jaka może być najmniejsza obsada mieszńca ? ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Serwer do d....y ,trzeba zainwestować w nowy.

ten af coś zaczął wariować ostatnio, makabra klikłem po napisaniu odpowiedz a wyskoczyła o taka choinka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Rzepak udało się zasilić. Troche mokro i koleiny zrobione ale czas nagli a zapowiadają deszcze też więc lepiej nie będzie w najbliższym czasie. 100kg N i 60 kg K. Za 3 tygodnie 250 saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

jestem z lubelskuego i w srode saletrosan mam zamiar siac zobaczymy jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Witam

w tym roku nawożenie rozłożone na trzy dawki

pierwsza poszła 12.02 150kg mocznika

druga 5.03 250l RSM32%

trzecia pod koniec marca 150kg mocznika.

Zobaczymy co z tego wyjdzie gleby klasy 4-5 Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Dziwne nawożenie z tym mocznikiem. Aby zadziałał potrzebuje temperatury a do tego przedłuży ci wegetacji w dwóch dawkach też. Rok temu na drugi rzut tak dałem 220 kg i był długo zielony i dojrzeć nie chciał za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Witam

w tym roku nawożenie rozłożone na trzy dawki

pierwsza poszła 12.02 150kg mocznika

druga 5.03 250l RSM32%

trzecia pod koniec marca 150kg mocznika.

Zobaczymy co z tego wyjdzie gleby klasy 4-5 Pozdrawiam.

Lepiej byś zrobił nie dając tego mocznika w pierwszej dawce tak wcześnie tylko zwiększył dawke RSM i również zwiększył w tym przypadku drugą dawke w postaci mocznika.Z doświadczenia wiem że przy drugiej dawce lepiej stosować saletrę bo po moczniku rzepak jest zielony nawet podczas żniw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Witam

w tym roku nawożenie rozłożone na trzy dawki

pierwsza poszła 12.02 150kg mocznika

druga 5.03 250l RSM32%

trzecia pod koniec marca 150kg mocznika.

Zobaczymy co z tego wyjdzie gleby klasy 4-5 Pozdrawiam.

 

Co z tego że zapodasz ponad 200 kg/ N/ha jeżeli nie uzupełniłeś dawki magnezem oraz siarką i potasem.

Tym bardziej, ze gleby jak piszesz klasy 4-5.

Dla mnie dość dziwny sposób na plon.

Ja bym ustawił 300 kg/ha korn kali początkiem lutego.

Końcem lutego 200 kg/ha siarczan amonu.

Około 15 marca saletra amonowa 250 kg/ha

Końcem marca 130 kg/ha mocznik.

Azot zamykasz w granicach 180 kg/ha, potas dostarczasz 120 kg/ha, magnez 18 kg/ha i siarka 60 kg/ha.

W miare zbilanowane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja w lubelskim na połowie ozimin dałem saletrę, niestety na 2 kawałki nie wjadę a na 2  kolejne nie zdążyłem rozsiać wczoraj, a dzisiaj znowu deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Co z tego że zapodasz ponad 200 kg/ N/ha jeżeli nie uzupełniłeś dawki magnezem oraz siarką i potasem.

Tym bardziej, ze gleby jak piszesz klasy 4-5.

Dla mnie dość dziwny sposób na plon.

Ja bym ustawił 300 kg/ha korn kali początkiem lutego.

Końcem lutego 200 kg/ha siarczan amonu.

Około 15 marca saletra amonowa 250 kg/ha

Końcem marca 130 kg/ha mocznik.

Azot zamykasz w granicach 180 kg/ha, potas dostarczasz 120 kg/ha, magnez 18 kg/ha i siarka 60 kg/ha.

W miare zbilanowane.

 

 

może podał P K Mg jesienią


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Nawożenie makroskładnikami poszło na jesien tzn polifoska 6 300kg/ha oraz obornik indyczy w ilości około 15t/ha.

Również na jesien poszła siarka w granuli wigor S w ilości 100kg/ha. Styczeń zacząłem Kizerytem 100kg/ha.

Czyli radzicie zrezygnować z trzeciej dawki mocznika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zastąp to Rsmem albo saletrą ten mocznik dobra rada rok temu miałem mocznik i to był pierwszy i ostatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jak najszybciej przed wybijaniem rzepaku w pęd, którymś z graminicydów (Targa, Supero, Labrador, Agil itp.) Z zachowaniem optymalnej temp. dla środka.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasek8585    0

Ja mam małe doświadczenie bo sieje rzepak dopiero drugi rok na glebie klasy 4a do 4b. Moje nawożenie z tamtego roku; jesienią lubofos pod rzepak w ilości 550 kg + sól potasowa 150kg, wiosną na 1 rzut saletrosan w ilości 330 kg + 100 kg saletry (koniec lutego), nastęnie 3 tydzień marca saletrzak pomieszany z saletrą (pół na pół) i jak był już taki lekko powyżej kolan to 150 kg saletry. W sumie 240kg N w czystym składniku. Oprysk w sumie od robaków, chwastów i grzybów 9 razy plon równe 5 ton z hektara.

W tym roku nawożenie zwiększam gdyż dużo gorzej przezimował. Wszystkie liście zmarzły i puszcza tylko z rozety więc na taki plon nie ma co liczyć. 1 dawkę dałem 1 marca w ilości 150N w czystym składniku. (180kg saletry reszta saletrosan.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

tak dzisiaj :)

300kg/ha saletrosanu

100kg/ha soli potasowej

100kg/ha kizerytu

wcześniej nie dało się na pole wjechać, a dzisiaj było ok

a kolega ma w tym roku rzepak?

 

Tak w tym roku 4ha znowu słabo wygląda ale nic już nie orze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasek8585    0

Ten plon został osiągnięty przy ph 4,91 co zaprzeczałoby opinii że rzepak potrzebuje ph ziemi znacznie powyżej 6. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jakie laboratorium robi wyniki pH z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku? 

Dałeś te 240 kg N i zebrałeś 5 ton teraz sobie pomyśl jaki procent z tego NPK zostało wykorzystane przez liche pH.  

5 można spokojnie osiągnąć przy 180 kg.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj