tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

agroyoko    29

Ja dziś z drenami walczylem na jednym polu rzepaku, bo zapchane. Udało sie znaleźć, ale trzeba kopac na środku pola, a przymrozek puścił i malta na wierzchu jak cholera.. A kolega SawekBraczyk z jakiej czesci śląskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja dziś rozsiałem 250 saletrosanu na ha, rano był przymrozek i ładnie szło, poza jednym dołkiem, ale 10 metrow kolein da się przeżyć.

Na drugą dawkę planuje RSM ok 300kg/ha, plon w jaki celu to 3/4 tony, pierwszy raz uprawiam rzepak, słabe gleby 4b/5 klasa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Mi się sól udało rozsiać, prawie jak kończyłem to słonko ostro zaczęło świecić i błotko sie robiło


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

Ja jeszcze sieje

 

z którego regionu lubelszczyzny jesteś? 

na oziminy też z N siałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Panowie mam pytanie, jakie polecacie aminokwasy, szukam najlepszych w stosunku do ceny. U używane będą do rzepaku i borówki/truskawek. Lepsze aminokowasy takie jak są w terrasorb complex czy na bazie wyciągu z alg? Obecnie stosuje terrasorb complex ale wydaję mi się, że trochę drogi jest bo 1l=50-60zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Biostymulatory i aminokwasy drenaż kieszeni ,Niemcy na osłabione rośliny po wymrożeniach walą do opryskiwacza cukier może być z biedronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Popieram przedmówce. Zwłaszcza te wszystkie tzw. cudowne biostymulatory. Raz stosowalem Kelpak. Fakt, byl stosowany na próbe profilaktycznie w rzepaku na polowie plantacji. Roznicy nie zaobserwowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Kelpak Asahi potrójna dawka zero reakcji w porównaniu do kontroli,lepiej konkretny nawóz dolistny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dziś posiałem tą mieszankę nawozów o którą pytałem parę stron wcześniej. Sol saletra kedzierzyn siarczan magnezu, nic się nie działo , co do rozrzutu tż bez problemu. Także jak ktoś ma taki dylemat to można śmiało stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

@XTRO
Ja jestem z okolic Zamościa.Narazie tylko na rzepak dawałem azotowe,myślę że koło wtorku rozsieje na pszenicę.Jeśli nie będzie deszczu bo jeśli zacznie padać to nie ma mowy by bez dużych kolein się obyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

@XTRO

Ja jestem z okolic Zamościa.Narazie tylko na rzepak dawałem azotowe,myślę że koło wtorku rozsieje na pszenicę.Jeśli nie będzie deszczu bo jeśli zacznie padać to nie ma mowy by bez dużych kolein się obyło.

Też jestem z okolic Zamościa ale ja dzisiaj dopiero dałem siarczan magnezu z azotem jeszcze czekam nie za wcześnie na azot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Na azot o tej porze nie jest za wczesnie zdecydowanie . Na zborza jeszcze jeszcze ale rzepak jak najszybciej potrzebuje azotu bo i tak wegetacja ruszyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Witam dziś poszedł saletrosan na rzepak . N na pszenice może w przyszłym tygodniu jeśli nie będzie jakiegoś ogromnego ochłodzenia . Pozdrawiam  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Dokładnie nie ma na co czekać.Rzepak lubi dużo jeść.Zastanawiam się tylko czy może lepiej byłoby rozlać rsm jako pierwsza dawka pod pszenicę niż siać granulat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Śmiech bierze jak ktoś pisze że chce siać 2 dawke w lutym. Rzepak może i ruszył w niektórych regionach w Polsce ale napewno nie zdązył pobrać nawet 10 % z pierwszej dawki. To że sie siało koło 15 marca azot w poprzednich latach a po dwóch tygodniach 2 dawke i koniec to nie znaczy że jak w tym roku ktoś posiał 15 lutego nawóz to musi za dwa tygodnie rozsiać drugą. Trzeba zwrócić uwage na przyrosty i tempo wegetacji a nie trzymać się sztywno jakichś reguł swoich. Ze względu że zboża się lekko zazieleniły postanowiłem na słaby rzepak rozsiać po 150 kg saletrosanu. Za dwa tygodnie zobacze czy coś rusza ten rzepak jak tak to posieje drugą część pierwszej dawki 200 kg a pod koniec marca 200 kg mocznika. Zostało mi dziś troche saletrosanu to rzuciłem na pół ha pszenicy będzie eksperyment. Pierwszą dawke na pszenice planuje za tydzien może dwa.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

2 dawka na Dś powinna przypadać gdzieś między 20 -31 marzec


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Popieram przedmówce. Zwłaszcza te wszystkie tzw. cudowne biostymulatory. Raz stosowalem Kelpak. Fakt, byl stosowany na próbe profilaktycznie w rzepaku na polowie plantacji. Roznicy nie zaobserwowalem.

 

Kelpak to algi morskie, mało je testowałem, jestem do nich sceptycznie.

Co do aminokwasów wg mnie rewelacja, ale na rośliny narażone na stres. Jak stresu nie ma to rzeczywiście pieniądze wyrzucone w błoto. Jak dasz herbicyd na chwasty w fazie nalewania ziarna też powiesz ze nie działa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

2 dawka na Dś powinna przypadać gdzieś między 20 -31 marzec

No tak ale nie w lutym.  U mnie na Podlasiu teoretycznie powinno to być jeszcze później ale w tym roku rzeczywiście pare dni to się może przesunąć chociaż trzeba śledzić pogode i na jej podstawie podejmować decyzje. Za pare dni ma się mocno ocieplić już widzę ten szał siania drugiej dawki N tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

można za jednym razem przejechać z kizerytem i saletrosanem 

kizert 150kg/h i saletrosan 200kg/h wystarczy na pierwszy raz ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj