tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

w jaki plon celujesz? jakie dalsze nawozenie?

 

Moze nie na temat ale dotycz y to nawozow. Czy mogę zmieszac saletrę kedzierzynską z solą potasową i siarczanem magenzu  granulowanym tak aby rozsiać to za jednym przejazdem po rzepaku żeby nie jeżdzić aż 3 razy. Czy miedzy tymi nawozami po zmieszaniu nie zajdzie jakaś reakcja ze coś się rozpósci uniemożliwi wysiew itp.

teoretycznie saletrę amonową można zmieszać z solą potasową krótko przed wysianiem. Nie wiem jak z siarczanem..

Ale jest inna kwestia. Nie wysiejesz tego równomiernie...

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

myslisz że żle się będzie siało, trzeba będzie zaryzykować jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Każdy z nawozów będzie rzucany na inną odległość ze wzgledu na granulacje. Jeden doleci do 15 metrów drugi do 14 trzeci do 13 a wiec troche z równomiernościa słabo. Jeśli masz nie dużo tych hektarów to ja bym to osobno posiał ale miał dobry efekt. Spalić pare litrów ropy wiecej czasu troche poświecisz ale napewno się zwróci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

DOKŁADNIE  I JAKA GWARANCJA  ZE  DOBRZE  WYMIESZASZ I ZE  ODPOWIEDZNIA  DAWKA WEDZIE WYSIANA  NA  1H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Potrzebuje odkupic od kogos, jakby ktos mial oczywiscie 0,5l Galery. Jestem z Lubelskiego, pow. Tomaszowski. Nie mam duzo rzepaku, nie oplaca mi sie kupowac calej but Galery. Ktos cos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Potrzebuje odkupic od kogos, jakby ktos mial oczywiscie 0,5l Galery. Jestem z Lubelskiego, pow. Tomaszowski. Nie mam duzo rzepaku, nie oplaca mi sie kupowac calej but Galery. Ktos cos???

Muszę sprawdzić ile mam ale możliwe że z 0,5l Galery mam jutro sprawdzę i ci powiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

witam mam pytanie 17 lutego poszła pierwsza dawka saletra amonowa 34 dawka 300kg na rzepak ..teraz mam pytanie jechać w tym tyg i dać 2 dawkę czy dopiero 7 marca bo w tedy będzie w miarę pogoda ??? zasilać już zboża dawka 250 kg saletry amonowej 34 ,zboża ;jęczmień pszenżyto i pszenice ??? w tym tyg w sobotę da radę wjechać a tak to najwcześniej 7 marca ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Pytając Was o NS miałem na myśli Saletrosan. Siarczanu nie sypię. Jutro po południu podejmę ostateczną decyzję, dwa lata temu sypałem NS ostatniego dnia lutego, w ubiegłym nie miałem rzepaku :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Moze nie na temat ale dotycz y to nawozow. Czy mogę zmieszac saletrę kedzierzynską z solą potasową i siarczanem magenzu  granulowanym tak aby rozsiać to za jednym przejazdem po rzepaku żeby nie jeżdzić aż 3 razy. Czy miedzy tymi nawozami po zmieszaniu nie zajdzie jakaś reakcja ze coś się rozpósci uniemożliwi wysiew itp.

 

saletra z solą można krótko przed planowanym rozsianiem jak Losktos pisze

 

kiedyś mieszałem siarczan amonu z saletra puławską wymieszało się dobrze natomiast z rozsiewem gorzej bo siarczan nie doleciał na ta samą szerokość co saletra z wiadomych przyczyn- był krystaliczny


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

witam mam pytanie 17 lutego poszła pierwsza dawka saletra amonowa 34 dawka 300kg na rzepak ..teraz mam pytanie jechać w tym tyg i dać 2 dawkę czy dopiero 7 marca bo w tedy będzie w miarę pogoda ??? zasilać już zboża dawka 250 kg saletry amonowej 34 ,zboża ;jęczmień pszenżyto i pszenice ??? w tym tyg w sobotę da radę wjechać a tak to najwcześniej 7 marca ???

99% N zastosowanego w pierwszej dawce , jest w tej chwili dostępne dla rzepaku . Tyle że rzepak na dzień dzisiejszy nie garnie się do jego konsumpcji.

Dawno temu gdy stołowałem się u mamy , to pamiętam że drugie danie nakładała na talerz , gdy w misce kończyła się zupa.

To samo proponuję Ci zrobić z rzepakiem, daj drugą dawkę , gdy będziesz pewny, że intensywnie pobiera pierwszą .

Druga dawkę saletry na twoim miejscu , dałbym nie wcześniej jak w ok 20-25 marca , ale oczywiście zrobisz jak uważasz ., bo to Twój rzepak i twoje pieniądze za nawóz.

Co do zboża , to pierwsza dawkę można dać , ale jeśli przesuniesz ją na 5-7 marzec , nie popełnisz błędu.

Na jęczmień ozimy dałbym jednak nieco mniej N , tak max 50-60 kg , a i pszenicy najwyżej 60-70 kg N.

Opcja częstych dawek a mniejszych, wydaje mi się korzystniejsza z wielu powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pytając Was o NS miałem na myśli Saletrosan. Siarczanu nie sypię. Jutro po południu podejmę ostateczną decyzję, dwa lata temu sypałem NS ostatniego dnia lutego, w ubiegłym nie miałem rzepaku :)

jutro rano o ile pozwoli pogoda daje saletrosan na rzepak który przezyl.dawka 250 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Takie spostrzeżenie z zachodnich stron Polski . N w ilości 120 kg/ha sypaliśmy 12-15.02.16 , 300 kg w saletrosanie reszta w saletrze . Nie widziałem jeszcze nigdy o tej porze tak silnie rozwiniętego pędu głównego . Rzepak na dobre rozpoczął wegetację i to czy był nawożony czy też nie . Rośliny nie nawożone robią się czerwone i to chyba silniej niż zwykle , czyli zapasy azotu glebowego są raczej na wyczerpaniu , co jest logiczne jeśli weźmie się pod uwagę temperatury gleby z lata i jesieni ubiegłego roku . Zaobserwowałem też pierwsze niedobory N na wcześnie sianych pszenicach na których nie zastosowano jeszcze nawożenia azotowego . Jeśli wiosna będzie chłodna zakładam , że objawy braku azotu u spóźnialskich będą się nasilać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

szukałem i nie mogę znaleźć

czy kizeryt i sól potasową można siać na mokre rośliny? sól podejrzewam że tak ale jak jest z kizerytem?? mam nadzieje że szybko mi ktoś odpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ja planuje jutro rozsiac siarczan amonu a tu slysze ze ktos sie juz zastanawia nad druga dawka saletry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Jutro mam okazje żeby posiać rano azot na rzepak i pytanie korzystać z okazji czy czekać . Będę pierwszy we wsi ale co tam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Siej, co tam, będziesz pierwszy, okazji nie przepuszczaj :D A z jakiego rejonu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja bym nie czekal,lepiej teraz po twardym niz potem paplac sie w blocie,rzepak juz sie regeneruje wiec nie ma co czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

U mnie można siać na okrągło ale niem na co,zazdroszcze wam tej wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

U mnie tez na Sląsku dzisiaj w nocy dopiero coś się ruszyło :D Teraz cisza, bo przymrozek puscił. Sam sie zastanawiam, czy z rana w rzepak nie startowac..? Nie wiem, kutwa nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas mokrawo

a co do azotu niektóre gospodarstwa podawały N już w połowie lutego  w rzepaku , ale to klimat DŚ


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Woj opolskie. Wczoraj poszło na rzepak 300 kg saletrosanu, a w przyszłym tyg... chcę ruszyć z rsm.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

witam jestem zmuszony przesiać rzepak ozimy powód jest chyba znany jesienią poszedł oprysk Metazanex i Nawigator Leopard planuje zasiac rzepak jary czy wystarczy tylko agregat lub gruber czy trzeba przeorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj