tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

Dziś zauważyłem że w korzeniach rzepaku grasują małe białe robaczki

 

śmietka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w pogodach długoterminowych nie zapowiadają żadnych przymrozków. Kilku posiało już saletrosan. Ja bym wysiał ale traktor mam w remoncie skrzyni i dopiero będzie gotów na przyszły tydzień. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Jak myślicie będzie żyć, odmiana Pamela populacyjna, warmińsko mazurskie na górkach strasznie łyso a górek mam 25% więc sam nie wiem co z tym robić.

post-57200-0-89163600-1455196012_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jaki środek polecicie na odchwaszczenie rzepaku od dwuliściennych. Pytam bo działka ma ok 80 arów, a przeważnie środki są w takich opakowaniach które są przeznaczone na większe powierzchnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Za oknem juz 2 cm śniegu o azocie to będę myślał w marcu nie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Wczoraj w okolicach Rzeszowa już coś sypali rozsiewaczami po rzepakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podejrzewam że nawozy ;) ale pewności niema


 U mnie dziś sól rozsiana chciałem wstawić zdjęcie ale rzepaku tam nie widać więc sobie odpuściłem jak za miesiąc nie ruszy to pług i jęczmień będzie bo po Nawigatorze i Metazanexie bez pługa się nie obędzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak myślicie będzie żyć, odmiana Pamela populacyjna, warmińsko mazurskie na górkach strasznie łyso a górek mam 25% więc sam nie wiem co z tym robić.

stożek chyba ucierpiał. Marne szanse na przetrwanie. Spróbuj wyrwać kilka roślin, przetnij i zobacz jak wygląda stozek


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

W centralnej Polsce tez z rzepakami kiepsko się zanosi-za wiele plantacji nie zostanie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Czy kiła sie rozprzestrzenia? pół pola mam jednak zrażone rzepak schnie korzenie  lekko wychodzą z ziemi i są pognite. reszta wygląda dobrze korzenie długie i dużo rozgałęzien. wiadomo pół jeci pod agregat tylko nie wiem czy czy na pozostałość juz działac z nawozami?czy i to cholera weżmie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A jesteś pewien że to kiła? To ta sama odmiana jak nie to może jedna wymarzła... Kiła teraz nie zaatakuje reszty pola. Atakuje jesienią. Tylko, że teraz zwierzęta i maszyny mogą przenieść pierwotniaka na resztę pola i inne działki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Prysnąłem jesienią rzepak-  Navigator + Reactor 480 EC. Plantacja raczej do likwidacji. 

 

teraz pytanie. Czy jest sens siania jęczmienia jarego na tej działce? Na etykiecie reactora  zauważyłem właśnie że jęczmień jest wyłaczony z upraw.

 

Ale czy w mieszance z Navigatorem też? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chyba reactor do 3 dni po siewie i na wierzch navi

a nie navi+reactor

ile reactora?

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a u lubelskim juz ktos ruszał w rzepak z jakimis nawozami??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sawka71 Przykro mi ale chyba nic z tego nie będzie. Dużo roślin odbije ale o sensownym plonie trzeba będzie zapomnieć. Sam nie wiem co bym zrobił. Obserwować z dnia na dzień. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

rzedka obsada rzędu 10 sztuk na m2 tez może dać plon. może nie 5 ton jak by każdy oczekiwał ale 3-3,5t/ha jest realne


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

chyba reactor do 3 dni po siewie i na wierzch navi

a nie navi+reactor

ile reactora?

 3 dni po siewie pryskałem 0,25l navi + 0,1 reactor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

no to orka lub głębsza uprawa konieczna byłaby gdybys musiał przesiać


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

navi stosuja tez doglebowo


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

słyszałem właśnie o praktyce stosowania navigatora  doglebowo chyba chemirol to promował


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

0.15 navigator i 0.15 command


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj