tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

tak był na jesieni azot

teraz 300 kg saletry


i 100 kg saletrosanu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

kurde mamy 10 luty prawie 3 tyg jeszcze do marca raczej czekam z N mimo że tez rzepak u mnie rozpoczął wegetacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

u mnie też ruszył i ja też czekam do początku marca. najgorzej , że modele widzą jakieś mrozy i to dwucyfrowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

tak był na jesieni azot

teraz 300 kg saletry

i 100 kg saletrosanu

 

czy siarka tylko z saletrosanu? bo coś mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie tylko jeszcze superfosfat i korn kali miały siarkę oraz saletrosan na jesieni

magnez z dolomitu z kłodzka


nie. najprawdopodobniej coś innego na korzeniach bulwy a w nich glisty . wyrosniety rzepak przetrwal ale mniejsze rośliny korzeń po jesiennym żerowaniu "zardzewiał" i przy wyciąganiu rośliny urywa się. fosfoorganiczne nie dały rade na jesieni było już za chłodno. a jest to kawałek po nieużytku drugi rok wiec tego ku.....stwa siedzi jeszcze w ziemi

 

a sprawdzałeś te bulwy czy nie ma w nich białych glizd? bo u mnie są
 

 

no to wychodzi chowacz galasówek już pisałem o tym


u mnie też ruszył i ja też czekam do początku marca. najgorzej , że modele widzą jakieś mrozy i to dwucyfrowe 

 

które modele to widzą ???

bo patrzyłem to ledwo po 2- 3 stopnie przymrozku nad ranem a nie jakieś dwucyfrowe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Przy likwidacji rzepaku użyć talerzowki czy ploga chce przesiać pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Przy likwidacji rzepaku użyć talerzowki czy ploga chce przesiać pszenica

rzepak był pryskany na jesieni od chwastów?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Polifoska 21 wysiana 350 kg/ha,ale czy wszystek sie utrzyma nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas latali  z rozsiewaczami po terenie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Przy likwidacji rzepaku użyć talerzowki czy ploga chce przesiać pszenica

Ja w tamtym roku przesiewałem pszenicą jarą i był oprysk jesienią od jedno i dwuliściennych i na wiosnę zrobiłem taką lekką podkładkę na ok. 10cm i przesiałem to i Tobie tak polecam zrobić żeby bardzo nie przesuszać gleby. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja u siebie wykopałem dzisiaj kilka roślin i już nowe korzenie się pojawiają wypadało by już sypać 1 dawkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie dzisiaj poszedł kizeryt. Azot też by się przydał ale na razie kartka z kalendarza trochu odstrasza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

a u mnie problem z azotem sam sie rozwiązał bo nasypalo z 15 cm sniegu . to a 2 tygodnie pewnie w pole nie wiade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U mnie dzisiaj poszedł kizeryt. Azot też by się przydał ale na razie kartka z kalendarza trochu odstrasza....

Chociaż jeden coś mądrego powiedział. Ciepło to ciepło ale to jeszcze luty dzieś 10 stopni za tydzien czy dwa może być minus 20 nie można żyć chwilą tylko troche przyszłościowo myśleć. Nic sie nie stanie jak za 2 tygodnie pójdzie czy 3 azot ale jak pójdzie teraz a przyjdą mrozy i śniegi nie takich szkód narobimy jak nie posiejemy teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Ja w tamtym roku przesiewałem pszenicą jarą i był oprysk jesienią od jedno i dwuliściennych i na wiosnę zrobiłem taką lekką podkładkę na ok. 10cm i przesiałem to i Tobie tak polecam zrobić żeby bardzo nie przesuszać gleby. 

 

Doglebowo czy nalistnie pytanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czy się nic nie stanie to nie wiem. Azot mineralny jest na bardzo niskim poziomie. Rzepak już rusza, u mnie rozety prawie nie ma przez mrozy. Po suchej jesieni korzenie z pewnością nie są tak okazałe jak w ubiegłych latach. Rośliny które będą głodować zredukują swój potencjał plonotwórczy. Wiadomo że mogą jeszcze przyjść mrozy. Jednak przymrozki w maju też mogą się pojawić. Ja poczekam jeszcze do przyszłego tygodnia jak w długoterminowych pogodach nic się nie zmieni to prawdopodobnie podam N1.

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie narazie zakończyłem na soli i patrząc na prognozy azot raczej około 25 lutego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie w miejscach w których zazwyczaj robiło się koleiny w tym roku bez problemu się przejedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj