tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Panowie, byłem dzisiaj oglądać rzepak bo ciepło sie zrobiło i snieg znikł i takie mam pytanie, jak gdzie niegdzie rzepak jest cały żółty to przemarzł i chyba nie ma szan żeby sie odrodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Do tych co stosują RSM 32 % 

 

Panowie na ile razy rozlewacie rsm 1, 2 może 3? Rsm 32% planuje  w 1 dawce zrobić

 

jesienią dałem 100 kg saletry puławskej 34% = 34 N

 

wczesną wiosna 250 kg saletrosanu 26 N 13 S = 65 N 32 S

 

i resztę N w 1 dawce RSM 32 

 

Co o tym myślicie ?

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    133

Nie wiem czy ktoś z forumowiczów się tym tematem interesuje, nasza kochana UE niedługo może nas uszczęśliwić i nie będzie dylematu typu "Czym skrócić rzepak?", bo do skracania pozostanie CCC, chlorowodorek mepikwatu i ewentualnie trineksapak etylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie te mocniejsze żeby więcej oprysków kupować tych słabszych, które z kolei pójdą pewnie w górę...


od jakiegoś czasu to trwa tylko usuwali kilka substancji rocznie a tu bum kilkadziesiąt na raz... najlepsze poszły sie j*bać np guardian na qq czy casoron na maliny.

Edytowano przez bizonlukaszZ056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    133

Nie wszystkie substancje na tej liście są u nas dostępne, ale niektóre są bardzo powszechnie stosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 

1-methylcyclopropene

 

aclonifen

 

amitrole

 

bifenthrin

 

bromadiolone

 

bromuconazole

 

carbendazim

 

chlorotoluron (unstated stereochemistry)

 

copper compounds (variants copper hydroxide, copper oxychloride, copper oxide, Bordeaux mixture and tribasic copper sulphate)

 

cyproconazole

 

cyprodinil

 

diclofop

 

difenacoum

 

difenoconazole

 

diflufenican

 

dimethoate

 

dimoxystrobin

 

diquat

 

epoxiconazole

 

esfenvalerate

 

ethoprophos

 

etofenprox

 

etoxazole

 

famoxadone

 

fenamiphos

 

fenbutatin oxide

 

fipronil

 

fludioxonil

 

flufenacet

 

flumioxazine

 

fluometuron

 

fluopicolide

 

fluquinconazole

 

glufosinate

 

haloxyfop-P

 

imazamox

 

imazosulfuron

 

isoproturon

 

isopyrazam

 

lambda-cyhalothrin

 

lenacil

 

linuron

 

lufenuron

 

mecoprop

 

metalaxyl

 

metam

 

metconazole

 

methomyl

 

metribuzin

 

metsulfuron-methyl

 

molinate

 

myclobutanil

 

nicosulfuron

 

oxadiargyl

 

oxadiazon

 

oxamyl

 

oxyfluorfen

 

paclobutrazol

 

pendimethalin

 

pirimicarb

 

prochloraz

 

profoxydim

 

propiconazole

 

propoxycarbazone

 

prosulfuron

 

quinoxyfen

 

quizalofop-P (variant quizalofop-P-tefuryl)

 

sulcotrione

 

tebuconazole

 

tebufenpyrad

 

tepraloxydim

 

thiacloprid

 

tri-allate

 

triasulfuron

 

triazoxide

 

warfarin

 

ziram

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

prochloraz, dff, izoproturon, tebukonazol, linuron, cyprokonazol, epoksynazol,difenokonazol :blink:  ... pięknie się ten nowy rok zaczyna nie ma co...

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ta lista to wszystko do usuniecia ?? Jesl tak to chyba zostaje ekologia. Pojeb.... ich całkiem. Jaki to ma cel ? NA tej liscie sa podstawowe sybstancje których stosuje sie ogromne ilosci w herbicydach i fungicydach dla mnie to nie wyobrażalne. 

 

Zbieramy podpisy na wyjscie z UE ??? :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Według tej dyrektywy to lista do zastąpienia!!! masakra prawie wszystkie triazole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Można się domyślać że chodzi o ograniczenie wydajności. I pomyśleć że jest ryzyko wprowadzenia wolnego handlu z USA i mamy rolnictwo w EU pozamiatane. Tylko ekologia  - może i słusznietylko żeby ceny skupu były też odpowiednio wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj