tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lesbycool    13

w zeszłym roku zaprawiałem. Efekt dobry ale nie pamiętam proporcji, musiałbyś przeliczyć. Zresztą popatrz na allegro/olx lub innych portalach o zaprawy zawierające tiametoksam lub imidachlopryd.

 

Czy dodawał ktoś z was jakieś nawozy donasienne?

a jak to dawkowaliście i w czym zaprawialiście tym prestige jakie dawki na kg rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A betoniarkę masz? Tylko że oprócz prestige forte szło coś jeszcze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

A betoniarkę masz? Tylko że oprócz prestige forte szło coś jeszcze.

no mam kupne nasiona chce zaprawić prestige tylko nie wiem jakie dawki na 1 kg tego preparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stosował ktoś nawóz do wymieszania z nasionami rzepaku PinkStart z Timaca? 

Chciałbym go zastosować wyłącznie po to aby zwiększyć normę wysiewu gdyż moim siewnikiem nie wysieję mniej niż 4kg/ha,

Czy opłaca się stosowanie tego typu wynalazków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Witam.

Mam pewien problem, bo zamówiłem pod rzepak nawóz oraz wapno (krede w granulkach) i tutaj nasówa się moje pytanie, czy można zastosować wapno i nazwóz łącznie od razu na ściernisko? Bo w ta susze wydaje mi sie, ze nawoz dobrze byloby rozsiac przed orka, czy sie myle?

Chcialbym, zeby wypowiedzial sie ktos, kto sie na tym dobrze zna i to juz stosowal.

I jeszcze jedno pytanie, czy zaprawiacie czymś rzepak w tym roku?

Bo nie wiem czy siać swój, czy kupić hybryde...

Z góry dziękuje :)

Edytowano przez MasseyXXXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

Witam!

Stosował ktoś nawóz do wymieszania z nasionami rzepaku PinkStart z Timaca? 

Chciałbym go zastosować wyłącznie po to aby zwiększyć normę wysiewu gdyż moim siewnikiem nie wysieję mniej niż 4kg/ha,

Czy opłaca się stosowanie tego typu wynalazków? 

w zeszłym normalnym roku stosowałem pink start.20kg na ha+ rzepak.wymieszałem to razem w betoniarce i git. dosyć wyrównane wschody były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

A u mnie jeszcze tak dobrych warumków do orki jeszcze nie było ,rzpak zasiany ,ten co we wtorek ,ładnie wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Cieszę się z Twojego szczęścia - u mnie pole przygotowane do siewu (zaorane, zagęszczona), ale jak większość ludzi w moich okolicach czekam na deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja akurat w tym roku mam przerwę z siewem rzepaku, ale nie lepiej jest zaryzykować siew przed zapowiadanym na wtorek deszczem?? Przecież jak zasiejecie jutro i zmoczy na 2-3 cm to jakoś wzejdzie i później może się ruszy z opadami. A jak pryśnie na 2 cm to przecież, sam siewnik ruszy tą ziemię i przesuszy ją bardzo szybko po zasianiu. Uprawowo-siewny wiadomo mniej, ale siew dwuetapowy czyli agregat osobno i za 2 godziny siew to po takim niewielkim opadzie to będzie praktycznie to samo co przed deszczem. A zanosi się właśnie na takie święcenie niż porządne 2-3 dni deszczu po których sytuacja powiedzmy na chwilę wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Hmmm no oczywiście masz rację, jednak no niby z prognoz pogody się na to nie zanosi-ma padać niezbyt intensywnie. Jednak z tymi prognozami nigdy nie wiadomo. Podsumowując zarówno siew jak i czekanie jest bardzo mocno ryzykowne, zresztą jak cała praca na roli. Całe szczęście, że w tym roku nie sieję bo chyba bym całe noce myślał co zrobić. Fatalnie też z tymi opryskami, powschodowo jednak drożej i kolejne uzależnienie od pogody(w terminie znowu może lać znając życie). Trzymajcie się jakoś i mam nadzieję, że te zasiewy jednak wam się udadzą w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

U mine nawet nie zaorane ( koszenie kuku) :( Ale jest poprostu maskara. Wczoraj noca rozsiałem NPK po sciernisku i planuje orac ale nie wiem co z tego wyjdzie nawet nasion nie kupiłem jeszcze. Na 2 działkach rozwiózł mi szwagier obornik i zrobił gruberem to tam gdzie przejechał 2 razy dosłownie mąka  która wypływa spod kół.   Naprawde poważnie sie zastanawiam nad tym rzepakiem ale szkoda by było nie zasiac :( Prognoza fatalna miało byc na wtorek 5mm a juz zeszli na 2 wiec pewnie pokropi jak w ogóle cos popada i dalej jak była sahara tak bedzie :(

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Witam.

Mam pewien problem, bo zamówiłem pod rzepak nawóz oraz wapno (krede w granulkach) i tutaj nasówa się moje pytanie, czy można zastosować wapno i nazwóz łącznie od razu na ściernisko? Bo w ta susze wydaje mi sie, ze nawoz dobrze byloby rozsiac przed orka, czy sie myle?

Chcialbym, zeby wypowiedzial sie ktos, kto sie na tym dobrze zna i to juz stosowal.

I jeszcze jedno pytanie, czy zaprawiacie czymś rzepak w tym roku?

Bo nie wiem czy siać swój, czy kupić hybryde...

Z góry dziękuje :)

 

Pomoże ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zaprawić można actarą 14 g na kilogram nasion.Przy opóźnionym siewie hybryda będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na szybszy rozwój.Kiedyś stosowałem kredę mieloną z npk na ściernisko i negatywnych objawów nie było widać po roślinach.Ph było niskie 4.5 ale udało się zebrać 3.4t  rzepaku a w następnym sezonie 8 t pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

czy ktos ma jakis dobra strone z dokladnym wizerunkiem szkodnikow rzepaku do porownania w zoltym naczyniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

W jakiej obsadzie najlepiej zasiać rzepak Marcelo, bo nigdzie nie mogę znaleźć ? ;) gleba 4b :D

To jest liniowka z dekalbu bodajze to obsada minimum 50szt na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

No jutro pewnie posieje rzepaczek.Wszystko już czeka.W tym roku odmiana Alvaro kws.Zobaczymy jak to bedzie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dzisiaj  skończyłem siać. Od 1,2 kg.ha 38 sztuk  w metodzie Strp Tiil do 2,3 kg/ha Focusem hybrydy, liniówkę 2,8 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak najpłycej się da, odkręć całkowicie docisk redlic i agregat płytko ustaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj