tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radek000111    2

z oc rolnika ściągnijcie - ale jak dobrze z sąsiadem żyjesz a zrobił to przez przypadek to upewnijcie się że ma atest na opryskiwacz i uprawnienia do wykonywania oprysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie ja mam podobny problem, sąsiad spalił mi z 3 m na długości 300 m. Gdzie to mam zgłosić na policję czy gdzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

niech ci zaplaci za szkode, albo policz w plonie , zasieje na swuj koszt . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

@grzesrol nie dogadałem się z nim, nie ma oc wiec nie dało się nic zrobić a jego słowa "g**no mozesz mi zrobić" skłoniły mnie do tego żeby zawiadomić PIORiN.
@Radek000111 to sąsiad z drugiej miejscowości gdzie mam pole i drugie budynki więc nie zależy mi na sąsiedzkiej przyjaźni a poza tym i tak już miałem kilka razy z nim problemy.
@Igor03 policja nic do tego nie ma. Jak Ci się uda to dobrze by było się z sąsiadem dogadać ale jak trafisz na takiego jak ja to pasuje zgłosić do PIORiN-u żeby ocenili szkodę i zakładasz sprawę w sądzie i masz wygraną pewną. A prawdopodobnie sąd przyznaje za spalony rzepak jak i nałożone koszty tylko musi Ci to dobrze PIORiN opisać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Mojemu bratu w tamtym roku w tamtym roku sąsiad spalił tak ze4 m rzepaku a że to taki trochę kolega to zostało na niczym. Nawet flaszki nie postawiał. W tym roku też ma rzepak koło niego. Stwierdził że jak bedzie to samo to mu przejdzie roundapem po pszenżycie :blink:  i może nauczy się pryskać. Przecież wiadomo że jak ciecz znosi to można odsunąć się od miedzy. Kolego mógłbyś napisać w tym temacie jak się ta sprawa Twojego rzepaku rozwinie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

kolego reno , doplaty mu uszczuplisz , a wracajac do watku sadowego .porobiles fotki z pola ,plus dokumentacja piorin wygrana masz w kieszeni ,tylko te niepotrzebne koszta sadowe . lepiej dobra flaszka i dogadajcie sie , bo to nic przyjemnego , sie po sadach ciagac. jak tak jest zle to plotek z wikliny ,zasadzisz i w doplacie jestes do, przodu . trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Witam mam takie pytanie. Otóż dzisiaj w moim rzepaku zauważyłem  ze niektóre rośliny nie rozwijają pąków, pąki wyglądają tak jakby zamierały dodam jeszcze że roślina wygląda na zdrową, Rzepak dostał łącznie około 200 N to chyba raczej głodny nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Susza, susza! U mnie też redukuje dolne partie na słabszych stanowiskach, a nawożenie też koło 200N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Wiesz kolego ja bym się z chęcią do gadał bo po sądach chodzić to nic przyjemnego ale z nim się nie da normalnie rozmawiać. Na wsi ma sporo wrogów i każdy na niego narzeka, ja z nim wojnę też już kilka latem mam bo jak nie spalił zboża ale mała ilość to miedze orał i tak w kółko. Więc teraz się wziąłem za to i to skończę tak żeby się nauczył.
Wiesz kolego ja bym się z chęcią do gadał bo po sądach chodzić to nic przyjemnego ale z nim się nie da normalnie rozmawiać. Na wsi ma sporo wrogów i każdy na niego narzeka, ja z nim wojnę też już kilka latem mam bo jak nie spalił zboża ale mała ilość to miedze orał i tak w kółko. Więc teraz się wziąłem za to i to skończę tak żeby się nauczył.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@grzesrol nie dogadałem się z nim, nie ma oc wiec nie dało się nic zrobić a jego słowa "g**no mozesz mi zrobić" skłoniły mnie do tego żeby zawiadomić PIORiN.

@Radek000111 to sąsiad z drugiej miejscowości gdzie mam pole i drugie budynki więc nie zależy mi na sąsiedzkiej przyjaźni a poza tym i tak już miałem kilka razy z nim problemy.

@Igor03 policja nic do tego nie ma. Jak Ci się uda to dobrze by było się z sąsiadem dogadać ale jak trafisz na takiego jak ja to pasuje zgłosić do PIORiN-u żeby ocenili szkodę i zakładasz sprawę w sądzie i masz wygraną pewną. A prawdopodobnie sąd przyznaje za spalony rzepak jak i nałożone koszty tylko musi Ci to dobrze PIORiN opisać. 

 

Też mam takiego "sąsiada". W zeszłym roku na jesieni odchwaszczał porzeczki glifosatem i przy okazji załatwił mój jęczmień jak mu wiatr zwiewał. Wiosną wysypałem w tym wypalonym miejscu obornik w celach składowania go do żniw. A on teraz straszy policja, sądami i jeszcze nie wiadomo czym bo śmierdzi panu miastowemu. Kretynów nie brakuje na tym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223
Napisano (edytowany)

A co on Ci może zrobić!!! na swoim możesz wszystko , a jak mu śmierdzi to niech do miasta spada. Ludzie mieszkają obok chlewni, czy kurników i jakoś żyją. 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

koledzy poprostu ,zazdrosc ludzka nie zna granic,macie dorodne rzepaki ,chcialby miec kasiore, a sam go nie ma , no i zylka peka, u mnie kruluja anonimy telefoniczne na opryski nie w pore .i tez kontrole zjezdzaja. kolego reno chyba masz osobny temat na forum zeby tu nie zawalac , jak pujdzie ci z gosciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja też zrobiłem ale w drugą stronę przywiozłem sąsiadowi gnojowice bo mi się w nocy pola pomyliły  :huh:  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

CO byście wybrali za ochrone do tej pory jechałem samym pictorem 0,45 i byłem zadowolony.

 

Taka oferte dostałem z procamu i nie wiem czy kombinowac czy zostac przy samym pictorze

Pictor 0,25 + mondatak 0.75l – 120zł netto/ha

Impact 0,7l + mondatak 0,7l -  75zł/ha

Amistarxtra 280sc -0,5l + mondatak 0,5l /ha – 108,5zł/ha

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Impact+Amistar/Acanto moim zdaniem było by lepiej. u mnie Idzie 0,8l Impact + 0,4 Acanto -123zł brutto. Myślę , że strobi warto dać bo nadają deszcze do tego może parno być i będzie większa presja chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przekombinowane te mieszaniny. Prochloraz d*** nie urywa na opadanie płatka więc nie widzę sensu go dodawać do amistru xtra czy pictora. Jak chcesz dawać impact to dodaj do niego amistar 250 lub acanto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja planuję jak w ostatnie 2 sezony Yamato 303. Cenowo może nie szał ale moim zdaniem dobrze się sprawdza w rzepaku.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zawsze dawałem na płatek pictor lub propulse, a w tym roku wypróbuję amistar xtra w dawce 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9022    0

Ja od kilku lat stosuje Yamato, ale może w tym roku zastosować coś innego co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj